Linktree, içerik oluşturucuların NFT’lerini sergilemelerine olanak tanıyan yeni özellikler sunuyor – Teknolojik Haberler


Link-in-bio platformu bağlantı ağacı Şirket, içerik oluşturucuların NFT’lerini sergilemelerine ve “mülkiyet etrafında bir topluluk oluşturmalarına” olanak sağlayacak bir dizi yeni özelliği ortaya çıkardığından, NFT’leri hizmetine entegre etmek isteyen en son şirkettir. Şirket, bu yeni lansmanla içerik oluşturucuların zanaatlarından para kazanmanın ve dijital bir kimlik oluşturmanın yeni yollarına sahip olacaklarını söylüyor. Yeni özellikler, NFT pazar yeri OpenSea ile ortaklaşa geliştirildi.

Şirketin yeni “NFT Galerisi” bağlantı özelliği, kullanıcıların NFT’lerini Linktree’lerinde sergilemelerine olanak tanır. İçerik oluşturucular, bir önizleme oluşturmak için bir OpenSea koleksiyonunun URL’sini ekleyebilir ve koleksiyonun sahipliğini doğrulamak için Metamask cüzdanlarını bağlama seçeneğine sahip olabilir. Veya içerik oluşturucular Metamask cüzdanlarını bağlayabilir ve Linktree’lerinde görüntülemek için sahip oldukları altı adede kadar NFT’yi seçebilir. Kullanıcılar daha sonra mevcut NFT’leri görüntülemek ve satın almak için OpenSea’ye tıklayabilir.

İçerik oluşturucular, cüzdanlarını bağladıktan sonra NFT’lerini profil resimleri veya Linktree’lerinde arka plan olarak da kullanabilirler. Doğrulanan NFT’ler, profil resimleri olarak öne çıkmalarını sağlamak için altıgen bir çerçeve içinde gösterilecektir; bu, Twitter’ın NFT profil resimlerinde uyguladığı yaklaşımın aynısıdır. Arka planda, içerik oluşturucunun Linktree’sinin altında bir doğrulama rozeti bulunur. Kullanıcılar daha sonra Linktree’deki NFT hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayabilir. Şirket, doğrulamayı güçlendirmek için OpenSea ve Metamask’tan yararlandığını belirtiyor.

Linktree, içerik oluşturucuların akıllı bir sözleşme adresi kullanarak bağlantılarını kilitlemelerine olanak tanıyan yeni bir NFT kilitleme özelliği de sunuyor. Yalnızca belirli bir koleksiyondan NFT’lere sahip olan kullanıcılar, sahipliği kanıtlamak için cüzdanlarını bağlayarak bağlantının kilidini açabilir. Linktree, bu özelliğin içerik oluşturucuların faydaların dağıtımını kolaylaştırmasına izin verdiğini söylüyor.

Linktree CEO’su Alex Zaccaria Teknolojik Haberler’a “Bu lansmanla Linktree, Web3 alanındaki içerik oluşturucuları güçlendirmek için anlamlı özellikler sağlıyor” dedi. “Bu, NFT’lerin temel faydasını genişleterek değer katıyor – doğrulanmış sahiplik, para kazanma ve topluluk. Web3’ten yararlanan içerik oluşturucuların sayısı arttıkça Linktree, bu içerik oluşturuculara NFT’lerini Linktree bağlantısına sahip oldukları her yerde göstermeleri ve topluluklarına özel teşvikler sağlamaları için ihtiyaç duydukları araçları sağlıyor.”

Yeni özelliklerin piyasaya sürülmesi, birkaç dijital devin platformlarına NFT’leri eklemeye çalışmasıyla birlikte geliyor. Dün Spotify, sanatçıların NFT’lerini profillerinde tanıtmalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği test ettiğini doğruladı. Geçen hafta Instagram, ABD’deki seçkin içerik oluşturucularla NFT’leri test etmeye başlayacağını duyurdu.

Bu gelişmeler göz önüne alındığında, Linktree’nin platformuna NFT’leri de eklemekle ilgilenmesi şaşırtıcı değil. Bugünkü duyuru, Linktree’nin Mart ayında 110 milyon dolarlık tüm özkaynak turunu artırmasıyla geldi. Artış, Linktree’nin değerini 1.3 milyar dolara çıkardı.

Linktree, ayda 1,2 milyar tekil ziyaretçiye sahip olduğunu ve 2021’de 1 milyondan fazla sanatçının akış sağlayıcılarına 90 milyon ziyaret gerçekleştirmesini sağladığını söylüyor. Şirket ayrıca platformunun dünya çapında 24 milyondan fazla yaratıcı, sanatçı ve marka tarafından kullanıldığını belirtiyor. Selna Gomez, Los Angeles Clippers, HBO ve Shawn Mendes dahil.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/linktree-nfts/

Yorum yapın