LG Electronics EV şarj işine giriyor – Teknolojik Haberler


LG Electronics, EV’lerle ilgili her şeyi üretme yarışı küresel olarak artarken, Güney Koreli bir elektrikli araç pil şarj cihazı geliştiricisi olan AppleMango’yu satın aldı. Bir EV şarj istasyonu operatörü olan GS Energy ve bir BT sağlayıcısı olan GS Neotek ile ortaklaşa gerçekleştirilen satın alma, LG’nin gelecekteki iş fırsatlarından yararlanmasına olanak sağlayacak. şirket dedi.

LG Electronics’in kıdemli başkan yardımcısı Paik Ki-mun yaptığı açıklamada, “Daha çevre dostu araçlara yönelik artan talep nedeniyle EV şarj pazarının hızla büyümesi bekleniyor” dedi. B2B sektöründeki bilgi birikimimizi ve deneyimimizi kullanarak, çeşitli müşteriler için özelleştirilmiş, entegre araç şarj çözümleri sunacak, mevcut müşterimizin rekabet gücünü artıracak ve gelecekteki fırsatlara hazır olmamızı sağlayacağız.”

Anlaşmanın ardından LG Electronics’in yan kuruluşu olacak AppleMango’da LG Electronics %60, GS Energy %34 ve GS Neotek %6 hisse aldı. Şirketler, anlaşmanın mali şartlarını açıklamadı. Göre yerel medya raporusatın alma büyüklüğünün 7,8 milyon dolar (10 milyar KRW) olduğu tahmin ediliyor.

Hareket, LG Electronics’in elektrikli araçlar, nesnelerin interneti (IoT) ve B2B çözümleri gibi büyüme alanlarına odaklanmak için zarar eden mobil işini kapatmasından yaklaşık bir yıl sonra geldi.

LG Electronics, Güney Kore’deki EV şarj deneyimini sürücüler için keyifli ve kolay bir hale getirmek için kullanıcı dostu arayüzler oluşturarak uzmanlığından yararlanmaya hazır. Şirket ayrıca, EV şarj işine girerek LG’nin EV pil geliştirme, enerji depolama sistemleri, enerji yönetimi çözümleri ve şarj cihazları arasında daha fazla sinerji yaratabileceğini söyledi.

Teknoloji devi, özel konutlar, alışveriş merkezleri, oteller ve kamu kurumları için özelleştirilmiş EV şarj çözümleri sunmayı hedefleyen Güney Kore’deki LG Digital Park’ta bu yılın sonuna kadar bir EV şarj cihazı üretim hattı kurmayı planlıyor. LG, AppleMango’nun şarj cihazlarını satmaya devam edip etmeyeceğini söylemese de, satın alınan şirket, yavaş şarj cihazlarından konut ve iş kullanımı için hızlı şarj cihazlarına kadar çok çeşitli EV şarj çözümü teknolojilerini anlaşmaya getiriyor.

LG Electronics, 2013 yılında LG Araç Bileşen Çözümleri şirketini kurarak EV sektörüne girdi. Ayrıca, EV işini genişletmek için 2018’de Avusturya merkezli otomotiv aydınlatma şirketi ZKW’yi satın aldı. Oluştu Magna International ile ortak girişim Aralık 2020’de e-motorlar, invertörler ve yerleşik şarjlar üretecek.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/26/lg-electronics-is-moving-into-the-ev-charging-business/

Yorum yapın