Lego 90. Yıl Dönümü İçin Klasik Kale, Uzay Setlerini Tanıttı


Lego, Şirketin 90. Doğum Günü İçin En Sevilen Temalarından İki Klasik Seti Güncelledi başlıklı makale için resim

resim: Lego

80’lerde Lego ile büyüdüyseniz, muhtemelen zamanınızın çoğunu uzay gemileri ve kaleler inşa ederek geçirdiniz: markanın en ikonik ve sevilen temalarından ikisi. Şirketin 90. doğum gününü kutlamak için Lego, bu temaların her ikisini de on yıllardır Lego ile oynayanların direnmesi imkansız olacak iki yeni setle diriltiyor ve yeniden canlandırıyor.

Lego Aslan Şövalyeleri Kalesi

İlk kez 1984’te piyasaya sürülen 627 parçalı Lego King’s Castle’a dayanan yeni Lego Lion Knights’ Castle, orijinalinden yedi kat daha fazla parça içeriyor ve Lego’nun şimdiye kadar yarattığı en ayrıntılı ve karmaşık ortaçağ yapısı.

Lego, Şirketin 90. Doğum Günü İçin En Sevilen Temalarından İki Klasik Seti Güncelledi başlıklı makale için resim

resim: Lego

4,514 parçalık bir ağırlığa sahip olan Lego Lion Knights’ Castle, menteşeli bölümlere sahiptir, böylece bağımsız bir yapı olarak tamamen kapatılabilir veya yatak odaları, mutfaklar, yemek salonu ile eşit derecede ayrıntılı bir iç mekan ortaya çıkarmak için açılabilir. ve hatta bir cephanelik. Kaleler vardı sonuçta davetsiz misafirleri savuşturmak için yapılmış. Aslan Şövalyeleri Kalesi’nin dışında, çalışan bir asma köprü, bir zindana açılan bir tuzak kapısı, hareketli duvarlar ve gizli geçitler, bir su çarkı, sazdan çatılar ve yeşillik bulacaksınız. Ayrıca şövalyeler, büyücüler, orman insanları, demirciler gibi 20’den fazla minifigür, ayrıca bir çift Lego atı (uzun süredir görünmüyor) ve bir inek içerir.

Lego Galaksi Gezgini

Markanın kalıcı popülaritesini iddia edebilecek birkaç tema var, ancak Lego’yu bugün olduğu ikonik oyuncak yapan şey, uzay teması, özellikle de 1979’da piyasaya sürülen 318 parçalı Galaxy Explorer setiydi. zaman ve daha önce Lego setlerinde hiç görülmemiş özelliklerle dolu.

Lego, Şirketin 90. Doğum Günü İçin En Sevilen Temalarından İki Klasik Seti Güncelledi başlıklı makale için resim

resim: Lego

43 yıl sonra, orijinal Galaxy Explorer, orijinalin mavi ve gri renk şemasını ve aynı zamanda harika retro sarı renkli gölgelikleri ileriye taşıyan 1.246 parçalık yeni bir set olarak yeniden dirildi. Gemi ayrıca orijinaliyle aynı delta kanat tasarımına sahip, ancak detaylandırmayı ve yalpalamayı 11’e ve ötesine taşıyor. Üç iniş ayağı artık tamamen geri çekiliyor ve içerideki yaşam bölmelerine, bir geziciyi yerleştirmek için de kullanılabilen uzatılabilir bir rampa ile erişilebilir. Yeni Galaxy Explorer, kırmızı ve beyaz takım elbiseli dört klasik minifigür astronotu ve bir robot arkadaşı içerir.

Yeni Lego Galaxy Explorer ilk olarak 18 Haziran’da 100$’dan başlayan ön siparişlerle ve 1 Ağustos’ta genel satışa sunulacak. Lego Lion Knights’ Castle anlaşılır bir şekilde 400$’dan biraz daha pahalı ve ön siparişleri atlıyor. 8 Ağustos’ta başlayan genel kullanılabilirlik için.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.Kaynak : https://gizmodo.com/lego-lion-knights-castle-galaxy-explorer-90th-anniversa-1849065083

Yorum yapın