Leanplum, elde tutma pazarlama platformları konsolide ederken Clevertap tarafından satın alındı ​​– Teknolojik Haberler


Akıllı Dokunmabugüne kadar 76,6 milyon dolar toplayan bir elde tutma pazarlama platformu, tamamen Bulgar menşeli ancak San Francisco merkezli satın alacak. yağsız erik, açıklanmayan bir miktar için 131.2 milyon dolar toplayan bir müşteri katılım platformu. Haber, Güney Doğu Avrupa başlangıç ​​haber sitesi tarafından kırıldı özyinelemeli.

CleverTap Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Sunil Thomas şunları söyledi: “Birçok özel şirket işleminde olduğu gibi, satın almanın fiyatını ve şartlarını açıklamıyoruz. Bu, dahili tahakkuk ve CleverTap hissesi ile finanse edilen bir nakit ve hisse senedi işlemidir.” Anlaşmanın 2022’nin ikinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Leanplum’daki en yeni D Serisi yatırımcılar arasında LAUNCHub Ventures, Shasta Ventures, Canaan Partners ve Kleiner Perkins yer aldı.

Bu satın alma, Kuzey Amerika, Avrupa, Latin Amerika, Hindistan, Güney Doğu Asya ve Orta Doğu’daki geliştirme merkezleri ve müşteriye yönelik ekipleriyle CleverTap’e daha fazla küresel erişim sağlayacaktır. Şirket, şu anda toplam 1200 müşteriye sahip bir müşteri tabanına sahip olduğunu söylüyor.

Thomas şunları ekledi: “Günümüzde kullanıcılar birey olarak muamele görmeyi talep ediyor ve bu, markaları onlarla etkileşim kurma biçimlerini değiştirmeye zorladı. CleverTap ve Leanplum, özellikle mobil merkezli çok kanallı bir dünya için tasarlandı.”

Leanplum’un Kurucu Ortağı ve Baş Ürün Sorumlusu Momchil Kyurkchiev yaptığı açıklamada, “Leanplum’u başlattığımızda vizyonumuz, müşterilerin gerçek zamanlı ihtiyaçlarını teknolojinin en ileri noktasında karşılamaktı” dedi. “Bunu başardık, ancak pazar olgunlaştıkça, bugün markaların artan taleplerini tam olarak karşılamak için, müşterilerimizin değerli, uzun vadeli oluşturmalarına yardımcı olmak için en iyi analitik, segmentasyon ve katılım araçlarını getirmemiz gerekiyordu. müşterileri ile ilişkileri. CleverTap ile güçlerimizi birleştirmenin en mantıklı olmasının nedeni budur.”

CleverTap ve Leanplum, elde tutma pazarlama alanında iyi bilinir ancak aynı zamanda pazarlama otomasyon yazılımı ile rekabet eder ve bu kalabalık bir kategoridir.

Satın alma, bu pazarın konsolide olduğuna dair olası bir işarettir.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/20/leanplum-acquired-by-clevertap-as-retention-marketing-platforms-consolidate/

Yorum yapın