LCD Ekran Pencereleri Bu Yazın En Sıcak Kasa Modu


Kasa modifikasyonu 90’ların sonunda başladı ve bize bilgisayarların harika görünebileceğini (ve olması gerektiğini!) öğretti. Estetiğin çoğu ana akım haline geldi ve şimdi tonlarca bilgisayar kasası ışıklar, pencereler ve geri kalan her şeyle geliyor. [WysWyg_Protogen] bu basit kasa pencerelerinin düzgün bir LCD hack ile çok daha havalı olabileceğini fark ettim, ve çalışmaya ayarlayın.

Konsept basit. Eski bir LCD monitör alın, arka ışığı ve gereksiz donanımı çıkarın ve ardından bir bilgisayar kasasındaki pencereye takın. Kasadaki LED’ler aracılığıyla arkadan aydınlatıldığında, ekran, bilgisayarın iç kısımlarının hala kısmen görülebildiği hayalet bir görüntü oluşturur. Bu gerçekten zorlayıcı bir etki ve teoride elde edilmesi oldukça kolay. Tek yapmanız gereken, soyulmuş ekranı kasaya monte etmek ve videoyu grafik kartından aktarmak.

Pratikte, biraz zor. Ekranı sökmek ve parlama önleyici kaplama gibi şeyleri çıkarmak, içerideki hassas panele zarar vermeden yapmak zor olabilir. Tipik olarak bilgisayar kasalarında kullanılan pencereler de etkiyi köreltebilir. Yine de, [WysWyg_Protogen] projeyle uğraşmaya devam ediyor ve sonuçlar her yinelemede giderek daha etkileyici hale geliyor. Çok iyi fotoğraflamıyor, ama hareket halindeyken gerçekten harika görünüyor.

Genellikle LCD’leri yalnızca arka ışıklar veya yansıtıcı destekçilerle kullandığımızdan, LCD’lerin temel biçimlerinde şeffaf olduklarını unuturuz. Yine de, bu aktarıcı şekilde kullanıldıklarında gerçekten harika görünüyorlar. Aradan sonra video.


Kaynak : https://hackaday.com/2022/06/30/lcd-screen-windows-are-this-summers-hottest-case-mod/

Yorum yapın