LatAm girişimlerine yönelik VC yatırımını azaltmak, dijital büyümeyi azaltabilir • Teknolojik Haberler


Bölge hakkında iyimser olmak için nedenler var, peki yatırımcılar neden yavaşlıyor?

Bu sütun büyüledi Latin Amerika, dünyanın tarih, kültür açısından zengin bir bölgesi ve son zamanlarda teknoloji şirketi oluşumu ve finansmanında büyük bir patlama yaşadı. Bununla birlikte, hızla artan risk sermayesi faaliyeti dönemi yavaşlamaktadır. Hızlı.

Teknolojik Haberler’ın görebildiği kadarıyla sermaye mevcudiyetindeki düşüşler ölümcül olmayacak. Ancak, Latin Amerika ekonomilerinin dijitalleşme ve olgunlaşma hızını yavaşlatabilirler. Veri Atlantico’dan – bölgesel odaklı bir risk sermayesi fonu ve daha önceki Latin Amerika turlarına yatırım yapan Canary’nin kardeş şirketi – yerel girişimlerin kalıcılık şansını sağlamak için bölgede yeterli yerel sermaye olabileceğini gösteriyor.


Exchange, girişimleri, pazarları ve parayı araştırıyor.

Her sabah Teknolojik Haberler+’ta okuyun veya her Cumartesi The Exchange bültenini alın.


Bununla birlikte, bölgeden girişim yatırımlarının önemli bir etkiye sahip olduğuna dair bazı cesaret verici işaretler göz önüne alındığında, diğer bölgelerden sermayenin Latin Amerika’dan geri çekilmesini izlemek belki biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Küresel bir ekonomiye sahip olacaksak ve sermaye oluşumunu hızlandırmanın herhangi bir bölgenin tadını çıkarabileceği bir şey olduğunu umacaksak, o zaman teknolojik hünerin dünya coğrafyasının sadece bir kısmıyla sınırlı kalmamasını ve sınırlandırılmamasını da beklemeliyiz. . Bu, Latin Amerika’nın bölgenin diğer pazarlarla rekabet etmesine yardımcı olmak için yeni şirketlere ihtiyaç duyabileceği anlamına geliyor. Bu da zamanla daha fazla risk sermayesi anlamına gelir, daha az değil.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/23/declining-vc-investment-into-latam-startups-could-throttle-digital-growth/

Yorum yapın