LatAm başlangıç ​​gücü, küresel çip sıkıntısı, Visa Bulletin güncellemesi • Teknolojik Haberler


Bir doğum günü pastası dekorasyonu yanlış gittiğinde “bir işin vardı” komik olabilir, ancak yönetim kurulu toplantılarına gelmeyen yöneticilerden bahsediyorsak, risk çok daha yüksek.

“Devreden ayrılmış veya işlevsiz kurullar sadece CEO’lar ve LP’ler için kötü değildir; herkes için kötüler,” diye yazıyor Bolster’ın kurucu ortağı ve CEO’su Matt Blumberg.

“Bu, yönetilmesi gereken çok fazla hareketli parça, ancak bunu yapmanın toplantıyı taze ve tempolu tuttuğunu görüyorum.”


Tam Teknolojik Haberler+ makaleleri yalnızca üyeler tarafından kullanılabilir
İndirim kodunu kullan TCPLUSROUNDUP bir veya iki yıllık abonelikte %20 tasarruf etmek için


Birçok girişimci, yönetim kurulu toplantılarını kaçınılması veya üstesinden gelinmesi gereken engeller olarak görür ki bu talihsiz bir durumdur. İyi yürütülen oturumlar, zorlukları tartışmak ve gerektiğinde yardım istemek için meşru fırsatlardır.

Örnek: kimse bir yönetim kurulu toplantısında slaytları okumak istemez, bu nedenle materyali önceden dağıtın ve katılımcılarınızdan e-posta yoluyla soru göndermelerini isteyin. Bir yönetim kurulu toplantısı bir monolog değil, bir çalışma oturumu olmalıdır.

Katılımı ve çeşitliliği teşvik etmek için Blumberg, her yatırımcı kurulu koltuğu için bir bağımsız yönetici eklenmesini ve bir kurucu veya ekip üyesi için tek bir yer ayrılmasını tavsiye ediyor.

“Etkili bir yönetim kurulu yürütmenin veya etkili bir yönetici olarak hizmet etmenin ciddi bir zaman, enerji ve titizlik gerektirdiğine şüphe yok” diyor. “Ama bu denememek için bir sebep değil.”

okuduğunuz için çok teşekkürler,

Walter Thompson
Yazı İşleri Müdürü, Teknolojik Haberler+
@kahramanınız

Bugün: Silikon Vadisi göçmenlik avukatı Sophie Alcorn ile Soru-Cevap

Teknolojik Haberler logolu bir arka planın önünde göçmenlik hukuku avukatı Sophie Alcorn'un bileşik bir görüntüsü.

Resim Kredisi: Joanna Buniak / sophie alcorn (yeni bir pencerede açılır)

ev sahipliği yapıyorum Twitter Alanı bugün 10:00 PT/01:00 ET’de göçmenlik avukatı ve TC+ köşe yazarı Sophie Alcorn ile.

Bizans ABD göçmenlik sürecinde gezinmeye çalışıyorsanız – veya öyle birini tanıyorsanız – lütfen sohbete katılın ve sorularınızı getirin.

8 yatırımcı, Roe sonrası bir dünyada üreme sağlığı girişimleri için ileride neler olduğunu tartışıyor

Kadın sembolleri posterleri

Teknolojik Haberler+, yatırımcılara Post-Roe dünyasında girişimin durumuyla ilgili düşüncelerini sordu.

Dominic-Madori Davis, Amerikalıların artık yasal olarak kürtaj hakkının olmadığı bu yeni çağda risk sermayesinin oynayabileceği rol hakkında sekiz yatırımcıyı araştırdı.

Yargıtay’ın Dobbs kararı sağlık ve kişisel mahremiyetten daha fazlasını etkiledi: Sermaye ve yetenek, üreme haklarını kısıtlayan ABD eyaletlerinden kaçacak mı? Yatırımcılar, sağlık hizmetlerini genişleten daha fazla girişimi destekleyecek mi?

“Girişim parası ve etik arasındaki zayıf ilişki” göz önüne alındığında, Dominic-Madori gruba nasıl etki yaratmayı planladıklarını ve girişimcilerin kendilerine nasıl yaklaşmayı tercih ettiklerini sordu:

 • Hessie Jones, ortak, MATR Ventures
 • Lisa Calhoun, Gary Peat ve William Leonard, Valor Ventures
 • Mecca Tartt, Yönetici Direktör, Startup Runway
 • Ed Zimmerman, kurucu ortak, First Close Partners
 • Theodora Lau, Unconventional Ventures’ın kurucusu
 • McKeever Conwell, RareBreed Ventures’ın kurucusu

Pitch Deck Teardown: Party Round’un 7 milyon doları, ee, parti turu güvertesi

Kasım 2021’de, başlangıç ​​aşamasındaki bağış toplama sürecini otomatikleştirmeye yardımcı olmayı amaçlayan bir girişim olan Party Round, 7 milyon dolar toplamak için kendi platformunu kullandı.

Kurucuları, kısa süre önce, TC+ üyelerinin neyin işe yaradığını görebilmeleri için, redaksiyona tabi tutulmamış 10 slaytlı perde sunumunu bizimle paylaştı:

 • Örtmek
 • Slogan
 • Çözüm
 • değer önerisi
 • Ürün
 • Rekabet avantajları
 • “Neden şimdi?”
 • Misyon
 • Takım
 • Kapanış

Sevgili Sophie: EB-2 öncelik tarihim 2 yıl ertelenecek! Ne yapmalıyım?

merkezinde bir Amerikan bayrağı olan labirent çitinin girişinde yalnız figür

Resim Kredisi: Bryce Durbin/Teknolojik Haberler

Sophie Alcorn, son sütununda, olağanüstü yetenekler ve çok uluslu yöneticiler için EB-1A kategorisindeki yeşil kartlar, EB-2 NIW ve PERM ile profesyoneller için EB-3 ile ilgili soruları yanıtladı:

Sevgili Sophie,

Çok yakındım! EB-2 başvurumun daimi ikametgah kaydı için öncelikli tarihim, Eylül 2022 Vize Bülteni’nde listelenen tarihten itibaren sadece dokuz gündü, ancak şimdi Ekim 2022 Vize Bülteni’ndeki tarih iki yıldan fazla geriye gitti!

Ben bir yazılım mühendisiyim ve iş değiştirmeden önce yeşil kartımı almak istedim ama şimdi yolumu yeniden gözden geçiriyorum. Beni engelleyen tek şey, çalışanların yeşil kartı almadan önce işverenlerinden ayrılırlarsa para cezasına çarptırılacağını duydum.

tavsiyen nedir?

– Bülten tarafından çarptı

Sevgili Sophie,

Şu anda bir L-1B’deyim ve işverenim EB-3 yeşil kart için bana sponsor oldu. L-1B’de sadece bir yılım kaldı, bu yüzden işverenim beni H-1B piyangosuna girdi ve ben seçildim!

H-1B’ye geçersem EB-3 öncelik tarihimi korumaya devam edecek miyim?

— Bağlı Çalışan

Sevgili Sophie,

Ben bir yazar ve motivasyon konuşmacısıyım ve 60 yaşındayım. EB-1A yeşil kart başvurusunda bulunabilir miyim?

— Başarılı Konuşmacı

Latin Amerika’da kurucular ve yatırımcılar ihtiyat ve iyimserliği dengelemeye çalışıyor

Kışın aynı ağaca karşı çiçek açan ağacın yapraksız görüntüsünü tutan el; latin amerika temkinli iyimserlik

Resim Kredisi: Thomas Jackson (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Değerlemeler sizin ölçütünüzse, Latin Amerika’nın başlangıç ​​ekosistemi kısa bir süre önce olgunluğa ulaştı.

VC firması Atlantico’nun yönetici ortağı Julio Vasconcellos’a göre, bölgenin ilk tek boynuzlu atları son beş yılda “uzun zamandır beklenen bir dönüm noktasına işaret ediyor”.

Vasconcellos, üçüncü yıllık TC+ raporunda, LatAm’ın teletıp, market teslimatı ve fintech gibi sektörlerdeki son kazanımlarını, “pandemi döneminin piyasadaki gözdelerinin… eğilim çizgisi.”

CHIPS ve Bilim Yasası, yarı iletken endüstrisinin geleceği için ne anlama geliyor?

Pembe arka planda patates cipsi deseni, gölgeli sert ışık. Sağlıksız abur cubur konsepti.

Resim Kredisi: Anna Blazhuk (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

İki yıldan fazla bir süredir küresel yarı iletken tedarik zinciri sınırlarına kadar gerildi.

Tek bir neden yok: aşırı hava koşulları, COVID-19, ABD ve Çin arasındaki uzun süreli ticaret savaşı ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, kripto para madenciliğine yönelik artan talebin yanı sıra katkıda bulunan faktörlerden sadece birkaçı.

ABD, küresel yarı iletken üretiminin yalnızca %12’sini oluşturuyor, ancak 2022 tarihli CHIPS ve Bilim Yasası’nın son geçişi, yerel işgücü geliştirme, Ar-Ge ve üretim için 52.7 milyar dolarlık sübvansiyon serbest bırakacak.

Performance Software’den Simon Butler, “CHIPS Yasası, yerli üretim için yeşil bir ışık gibi görünüyor” diyor.

“Ancak, yılın başlarında yayınlanan bir başkanlık yürütme emri, ulusal güvenlik projelerine hizmet etmeye istekli yarı iletken tasarım mağazaları için bir engel olabilir.”

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/23/techcrunch-roundup-latam-startup-strength-global-chip-shortage-visa-bulletin-update/

Yorum yapın