Kyle Rittenhouse, medya karalama davalarını finanse etmek için video oyunu duyurduMakale işlemleri yüklenirken yer tutucu

2020’de Kenosha, Wis.’daki bir protesto sırasında iki kişiyi vurup öldüren ve üçte birini yaralayan Kyle Rittenhouse, Perşembe günü bir video oyunu yayınlamayı planladığını ve gelirin medyaya karşı açılan karalama davalarına fon sağlamayı planladığını duyurdu. Oyunda oyuncular, karikatürize bir turuncu tabanca ile donatılmış, “sahte haber” ve “MSDNC” etiketli hindileri vuran Rittenhouse’u kontrol ediyor.

Rittenhouse, “Medya, yalan gündemlerini zorlamaktan ve masum insanların hayatlarını mahvetmekten başka yapacak daha iyi bir şeyi olmayan bir grup hindiden başka bir şey değildir” diyor. karavanda oyun için.

“Kyle Rittenhouse’s Turkey Shoot” oyunu şu anda mevcut değil. Web sitesinde, kullanıcılar başlığı 9,99 ABD doları karşılığında ön sipariş verebilirler. Site, oyunun ne zaman çıkacağını söylemiyor, ancak oyunun “Kyle’ın sahte haberlere karşı yasal savunmasına yardımcı olacağını” belirtiyor.

Ön sipariş web sitesinde bir modülde, “Kyle Rittenhouse, sol görüşlü medya kuruluşlarına iftira davası açmak için para topluyor ve şimdi yardım edebilirsiniz” diyor. Sayfanın alt kısmında, geliştirici Mint Studios, yasal içeriği asla “platformdan kaldırmayacağına” söz veriyor.

Kyle Rittenhouse muhafazakarlar tarafından ayakta alkışlandı, medya kuruluşlarına dava açabileceğini söyledi

Geçen yılın sonlarında, cinayet de dahil olmak üzere beş ağır suçla karşı karşıya kaldıktan ve tüm suçlamalardan beraat ettikten sonra, Rittenhouse, medya kuruluşlarına karşı davasını kapsamaları nedeniyle yasal işlem başlatmasını önerdi. “Yakında bir miktar medya sorumluluğu olacak” dedi. Fox Haber O zamandan beri Rittenhouse, Fox News sunucusu Tucker Carlson ile yaptığı bir röportajda TV kişiliği Whoopi Goldberg ve siyasi yorumcu Cenk Uygur’a karşı yasal işlem başlatabileceğini öne sürmesine rağmen dava açmayı düşündüğü herhangi bir medya kuruluşunun adını vermedi.

Rittenhouse, silah hakları, meşru müdafaa ve ırk konularında ulusal bir tartışmaya yol açan kutuplaştırıcı bir davanın ardından 19 Kasım 2021’de tüm suçlamalardan beraat etti. Rittenhouse, Siyah bir adam Jacob Blake’in Beyaz bir polis memuru tarafından vurulmasının ardından yaşanan huzursuzluk ve protestoların ardından yerel işletmeleri korumak için Kenosha’ya geldiğini söyledi.

Video oyunu endüstrisi, son on yılda giderek artan bir şekilde bir kültür savaşı savaş alanı haline geldi. Sektörün sendikalaşmaya daha fazla ilgi göstermesiyle birlikte, teknoloji endüstrisi örgütlenmesinde odak noktası haline geldi. Yaygın cinsiyetçilik ve ırkçılık konusundaki tartışmalar, özellikle oyun sektöründeki en büyük şirketlerden bazılarına karşı açılan dönüm noktası niteliğindeki işyeri tacizi ve ayrımcılık davaları ışığında, sektörü parçaladı. Ukrayna’daki savaş, ekipleri ve paydaşları Rus şirketleri ve kuruluşlarıyla bağları kesmeye teşvik ettiğinden, jeopolitik çatışmalar esporda da yaşandı. Bazı yorumcular ayrıca Donald Trump’ın yükselişini GamerGate hareketine kadar takip ettiler.

Kaynak : https://www.washingtonpost.com/video-games/2022/06/23/kyle-rittenhouse-video-game-defamation/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın