Kurduğunuz AI Avukat Sizi Hapisten Uzak Tutamıyorsa, Belki de Gerçek Bir Avukat Tutmanın Zamanı Gelmiştir


dan avukat için aptal borç

Bu nedenle, başlangıçta park cezalarına itiraz etmenize yardımcı olmak için tasarlanmış, ancak daha sonra hesapları iptal etmek gibi bir dizi tüketici sıkıntısına (yararlı bir şekilde) yardımcı olacak şekilde genişletilen yapay zeka destekli sözde “robot avukat” DoNotPay hakkında birkaç kez yazdık. borçlu olunan para iadelerinin alınması ve benzerleri. Ancak, akış hesabı kimlik bilgisi çerezlerinin paylaşımını otomatikleştirmek istediği zaman gibi, geçmişinde de bazı gölgeler var. Ve uzun süredir varken oldukça ciddi sorular birkaç yıl önce şirkete güvenmeniz gereken şeyler hakkında bir tur risk sermayesi topladı (çek senetleri) Sam Bankman-Fried, a16z ve DST Global gibi güvenilir yatırımcılardan ilginç bir tarih.

Her neyse, o zamandan beri, çok şüpheli dublörlerle tanıtım yaratma girişimlerinden bazılarını hızlandırdı. Bu ayın başlarında, “AI avukatının” trafik mahkemesinde müvekkillerini bir kulaklıkla temsil edeceğini duyurdu ve ardından AI avukatını bir kulaklık aracılığıyla tartışmak için kullanacak herhangi bir avukata tanıtım açısından çok gösterişli 1 milyon dolar vaat ederek daha da ileri gitti. Yargıtay önü. Bu tür bir teknolojiye Yüksek Mahkeme’de izin verilmediğini bir kenara bırakarak, bir noktada CEO Josh Browder, mahkemelerin kulak tıkaçlarını takmak için mahkemeleri “erişilebilir” hale getirmek için koyduğu kuralları etkili bir şekilde kötüye kullanacaklarını söyledi. harika değil.

Tüm bu tanıtım gösterileri, beraberinde biraz inceleme getirdi. Ve bu hafta yayınladığımız gibi, (oradaki en zeki hukuk yorumcularından biri olan) Kathryn Tewson “hukuk” hizmetlerinin birçoğunu test etmeye karar verdi. Onları son derece eksik buldu. Ve belki de park cezaları veya tüketici geri ödemeleri ve şikayetleri gibi düşük riskli durumlarda sorun değil. Ancak daha büyük şeyler için hizmete güvenen insanlara gerçek zarar verebilir. Şahsen, insanları şüpheli iftira tehditlerinde bulunmaya teşvik ediyor gibi görünmesi benim için oldukça sorunlu görünüyordu.

Çarşamba sabahı Browder, şirketin (1) mahkemede kullanılacak planlardan vazgeçtiğini ve (2) daha can sıkıcı yasal işlerden bazılarından (tesadüfen, tam da Kathryn’in denediği işler) geri adım attığını duyurdu. Tabii ki, şirketin bunları yapmaması gerektiğini ve bunları yapacak niteliklere sahip olmadığını kabul etmek yerine, Browder bunun çok az kullanımla “dikkat dağıtma” olduğunu iddia ederek techbro eşdeğerini yaptı. Oh, ve ayrıca, eyalet baroları onu mahkeme salonu maskaralıkları için olası hapis cezasıyla tehdit ediyordu:

Günaydın!  Kötü haber: Eyalet Barosu savcılarından tehditler aldıktan sonra, bir robot avukatı fiziki bir mahkeme salonuna getirmeyi sürdürürsem muhtemelen beni 6 ay hapis cezasına çarptıracaklar.  DoNotPay davamızı erteliyor ve tüketici haklarına bağlı kalıyor

Sanırım Browder, yetkisiz hukuk uygulamaları nedeniyle onu hapisten uzak tutmak için AirPod’larına fısıldayan AI avukatına güvenmedi. Ve eğer kendi köpek mamasını bu şekilde yemeye isteksizse, belki de onu diğer insanlara sunmamalıydı.

Dürüst olmak gerekirse, “dikkat dağıtma” iddiası o kadar da inandırıcı değil:

Tüketici hakları ile ilgili olmayan yasal ürünlerin (örn. hakaret talep mektupları, boşanma sözleşmeleri vb.) kullanımı çok az olan ürünlerin dikkat dağıtıcı olduğunu fark ettim.

Bir dikkat dağıtıcı olsalar bile, Browder’ın tüm bunları, gerçek sorunları olan insanların başka türlü güvenebilecekleri, prime time’a hazır olmayan “yasal” hizmetleri için tanıtım oluşturmak için kullandığı, kendi yarattığı bir dikkat dağıtıcıydı. .

Aslında bu şirketin altında yatan konseptte bazı ilginç fikirler olduğunu düşünüyorum. Büyük şirketlerin ve hükümetlerin insanları vazgeçirmek ve haklarını kullanmamak için soktuğu korkunç süreçleri otomatikleştirmeye yardımcı olacak daha akıllı araçlar kullanmak iyi bir fikirdir. Ancak sanki birisi Browder’ı oturtmalı ve ona gerçekten iyi ve kullanışlı bir ürün sunmanın, vaat ettiklerini yapamayacak bir şeyi abartmaktansa değerini açıklamalı.

Under: AI avukatı, Joshua Browder, robot avukatı

Şirketler: donotpayKaynak : https://www.techdirt.com/2023/01/25/if-the-ai-lawyer-you-built-cant-keep-you-out-of-jail-maybe-its-time-to-hire-a-real-lawyer/

Yorum yapın