Kritik Rol’ün ikinci kampanyası kendi Amazon animasyon serisini alacak • Teknolojik Haberler


Amazon, Dungeons & Dragons gerçek oyun serisini vurmak için bağlarını derinleştiriyor Kiritik rolAmazon Studios şemsiyesi altında herhangi bir yeni uyarlamanın ortaya çıkmasını sağlayacak, büyüyen rol yapma içeriği imparatorluğuyla çok yıllı bir anlaşmaya giriyor.

Şirket ayrıca Critical Role’un ikinci kampanyasını hayata geçirecek ve kendi animasyon serisinde “Mighty Nein” olarak bilinen gönülsüz maceracılardan oluşan paçavra fantazi grubunu sergileyecek. Kampanya iki uyarlaması yakında üretime başlayacak, ancak henüz kesin bir çıkış tarihi yok.

Anlaşmanın şartlarına göre Amazon, Critical Role’ün zindan ustası Matt Mercer tarafından hazırlanmış, genişleyen orijinal fantezi dünyasının herhangi bir film uyarlaması için ilk bakış haklarına sahip olacak. Kritik Rol’ün bölümleri, Daha önce büyük ekranda yayınlanan – animasyonlu “Vox Machina” 3. sezonun ilk çıkışı ve 2021’de sona eren ikinci kampanya için bir sonsöz görevi gören iki bölümlük bir canlı oyun dahil – ancak Critical Role bugüne kadar henüz uzun metrajlı bir film uyarlaması yapmadı.

Amazon Studios Global TV Başkanı Vernon Sanders, “Animasyon serimiz ‘The Legend of Vox Machina’nın başarısıyla Critical Role ile ilişkimizi sürdürmeyi ve evrenini ‘Mighty Nein’ ile genişletmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi. “Küresel Prime Video müşterilerimiz için bu ikonik serileri genişletmek iddialı ve ödüllendirici bir yolculuk olmaya devam ediyor ve bu yeni serinin bizi nereye götüreceğini görmek için can atıyoruz.”

Uyarlamalar söz konusu olduğunda, Kritik Rol, teknoloji devinin orijinal içerikteki deneyleri için oldukça güvenli bir alandır. Twitch’te haftalık olarak yayınlanan şov, kitaplarını ve ürünlerini satın alan, grubun yaratıcı çabalarını hangi biçimde olursa olsun kutlayan, kendini adamış ünlü bir topluluğa övünüyor. 2021’de sızan Twitch verilerine göre Critical Role, platformdaki en yüksek ücretli yayıncıydı ve uzun biçimli D&D gerçek oyun şovu, en popüler profesyonel oyun kişiliklerini bile geride bıraktı.

Kritik Rol’ün ikinci kampanyası, seriye yeni hayranlar da getirebilir. Grubun ilk kampanyası daha geleneksel bir fantezi yörüngesini takip ederken – kahraman arketipleri, ejderhalar ve benzerleri – “Mighty Nein” kampanyası, daha ilginç karakterler ve bazen, genellikle beklentilere meydan okuyan hayali bir dünyada siyasi entrika ve maneviyatın incelikli bir keşfini sunuyor.

Seslendirme topluluğundaki arkadaşlar arasında sıradan bir ev oyunu olarak başlayan Critical Role, birkaç yıl içinde bir eğlence devine dönüştü. Amazon, Critical Role’un ilk kampanyası olan “The Legend of Vox Machina”yı 2019’da, rol yapma ekibinin bir animasyon uyarlaması için 11,3 milyon dolar toplayarak Kickstarter rekorlarını alt üst etmesinden sonra aldı. “The Legend of Vox Machina”nın ikinci sezonu bu ay Prime Video’da gösterime girdi ve Amazon Studios geçen yıl dizinin üçüncü sezonunu sipariş etti.Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/25/critical-role-mighty-nein-c2-amazon-prime-video-show/

Yorum yapın