Kriptonun depolanma şeklini yeniden düzenlemek için 25 milyon dolar alan anarşist kurucu trans ile tanışın – Teknolojik Haberler


Smokin Pasifik ortalama teknoloji kurucunuz değil. Onlar üniversiteyi bırakmış, kendi kendini yetiştirmiş bir kriptograf, transgender topluluğunun gururlu bir üyesi ve savunucusu ve kriptonun ilk günlerine derinden kök salmış serbest piyasa ilkelerine inanan, kendi kendini tanımlayan bir anti-kapitalist anarşist. Bitcoin egemen olduğunda ve bankaların sektöre ilgisi olmadığında.

Teknolojik Haberler’a bir röportajda, Pasifik’in diğer girişimcilere kıyasla radikal olarak farklı arka planının, benzersiz düşünme tarzlarını belirleyen şeyin tam olarak bu olduğunu söylediler. Pacific kuruldu ve CEO’su olarak görev yapıyor EntropiAndreessen Horowitz (a16z) liderliğindeki tohum turu için 25 milyon dolar topladığını söyleyen merkezi olmayan bir kripto saklama kuruluşu. Coinbase Ventures, Robot Ventures, Dragonfly Capital, Ethereal Ventures, Variant ve Inflection. Teknoloji camiasından önde gelen melek yatırımcılar da dahil olmak üzere Entropy’ye göre, Naval Ravikant, Sabrina Hahn ve James Prestwich de tura katıldı. Bu son tur, şirketin 1.95 milyon $ tohum öncesi zam Ocak ayında.

Pacific’e göre Brooklyn, New York merkezli girişim, merkezi olmayan kendi kendini saklama çözümü aracılığıyla dijital varlıkların tutulma şeklini bozmayı hedefliyor. Pacific, geçen yıl Entropy’yi kurmadan önce, ileri şifreleme tekniklerini öğrendikleri Almanya’nın Berlin kentinde yaşarken kriptografi ağı NuCypher’da çalıştı.

Statükoda, kripto kullanıcıları için varlıkları tutan Fireblocks, Coinbase ve Anchorage Digital dahil olmak üzere büyük kripto koruyucuları temelde merkezileştirilmiştir ve bankalara benzer şekilde çalışır. Bazı durumlarda, kullanıcıların özel anahtarlarını merkezi bir konumda tutmak, bu koruyucuları terk etti. saldırılara karşı savunmasızve kullanıcıları istedikleri zaman fonlarıyla etkileşimde bulunamazlar.

“Her zaman benzer olan bir dizi hikaye duyduk, Coinbase gibi insanları kullandık veya diğer tüm velayet çözümleri gibi kullandık. Onları ararlar ve derler ki, hey – fonları taşımamız gerekiyor. Ve [the custodian repsonds], oh, üzgünüm, birinin bunu yapmasını beklemek zorundayız,” dedi Pacific. Bir OTC transferinde birkaç milyar dolar kaybetmeye hazır olan bir fon hakkında duydukları bir anekdotu anlattılar, çünkü saklama şirketindeki temas noktaları tatildeydi.

Pacific, aksine, entropi, kullanıcılara herhangi bir zamanda herhangi bir blok zincirinde kripto para yatırma ve kullanma yolu sağlamak için çok taraflı hesaplamaya dayalı kriptografik tekniklerden yararlanıyor. Pacific, Entropy’nin protokolünü kullanarak, kullanıcıların zaman sınırlamalı kısıtlamalar gibi fonlarla etkileşim için kendi kurallarını uygulayabileceklerini söyledi – DAO’lar gibi toplu olarak belirlenmiş bir dizi kural etrafında karar vermeye çalışan gruplar için özellikle yararlı bir özellik, dedi Pacific.

Pacific, Entropy’nin çözümünü, kendi cüzdanını veya kullanıcıya yönelik ürünlerini sağlamadığı için Google Authenticator ile karşılaştırılabilir olarak tanımlıyor – yalnızca verilerini kriptografik olarak “imzalama” sürecini yönetiyor. Şirketler ve DAO’lar da dahil olmak üzere diğer gruplar, daha sonra, saklama için kullanıcı fonlarını yatırmak için Entropy’yi kullanabilir, ancak merkezi bir koruyucunun kısıtlamalarına tabi değildir.

Pacific, çoğu kriptografın bir protokolle başladığını ve ardından ona uyan bir kullanıcı deneyimi hayal ettiğini söyledi. Entropy örneğinde, Pacific fikri bu süreci tersine çevirerek – bir kripto kullanıcısı için ideal saklama deneyiminin nasıl görüneceğini düşünerek ve ardından Entropy protokolünü buna uyacak şekilde tasarlayarak tasarladı.

“Soruna diğer birçok insandan çok farklı yaklaşıyorum… Sadece cüzdan oluşturan ve bu şeyi yapmak için buldukları kriptografik protokollerine uymaya çalışan rakipler var. [My perspective is that] Benden önce bu kriptografik protokolleri oluşturan diğer tüm insanlar, onlar hakkında süper yeni bir şey yok. Pacific, “Sadece onlardan kökten farklı bir şekilde oluşturacağım ve onu süper kullanıcı dostu yapacağım” dedi.

Pacific ayrıca Entropy’nin avantajını, kullanıcıların fonları korumak için onlara bir ücret ödediği ve sadece emanetçi için değil, aynı zamanda protokol için de gelir yaratabilecek bir model bulmak için çalıştığı emanetçiler için geleneksel iş modelinden sapma konusundaki istekliliklerine bağlıyor. kendisi ve kripto kullanıcıları. Entropy’nin 9 kişilik ekibinin henüz bu modelin ayrıntılarını çözmediğini kolayca kabul ediyorlar, ancak şirketin girişim destekçileri umursamıyor gibi görünüyor.

Pacific, “Para toplamaya başladığımızda, insanlara söylemeye başladığım en büyük şeylerden biri, bir iş modelimizin olmadığıdır” dedi. Pacific, erken aşamadaki girişimlerde olduğu gibi, para kazanmayı düşünmeden önce harika bir ürün oluşturmaya odaklandıklarını söyledi.

Pacific, entropinin tipik koruyucuların sahip olabileceğinden farklı bir izleyici kitlesinin peşinden gittiğini de sözlerine ekledi.

“Bu, bazı kurumsal blok zincirleri gibi değil QredoPacific, Entropy’den farklı olarak kullanıcılara bir cüzdan sağlayan diğer merkezi olmayan dijital varlık sorumlusu hakkında konuştu. “Kripto yerlileri ve merkezi olmayan kurumlar için benzersiz bir ürün geliştiriyoruz. JPMorgan’ın bizi kullanmasını beklemiyoruz,” dedi Pacific.

Entropy’nin bireysel, kripto-yerli kullanıcılara bazı yönlerden hizmet vermeye odaklanması, Pasifik’in kripto topluluğuyla olan kişisel bağlantısından geliyor. Trans kurucu oldukları için bazı tepkilerle karşılaştıklarını söyleseler de, çoğunlukla kriptoyu alışılmadık derecede destekleyici bir ortam olarak gördüler.

Aslında, insanların bu kadar farklı olmasının daha kabul edilebilir olduğu bir alanda olduğumu hiç hissetmemiştim. Eğer bir [crypto] konferans, tuhaf, tuhaf insanlarla dolu,” dedi Pacific.

Pasifik kendi yollarını çizmeye alışkın, dediler ve büyümeyle ilgili olabilecekleri herhangi bir rol modellerinin olmadığını anlattılar. Bugün, LGBTQ+ kurucuları hakkında hala neredeyse hiç araştırma yok VC firması Backstage Capital, toplam girişim dolarlarının %1’inden daha azını aldıklarını tahmin etse de, nasıl finanse edildikleri.

Pacific, “Trans girişimcileri görebilmek, çocukken benim için çok büyük bir şey olurdu, özellikle de benzer siyasi değerlere sahip girişimci translar” dedi.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/the-trans-queer-anarchist-crypto-founder-seed-round-a16z-andreessen-horowitz/

Yorum yapın