Kripto ticaret ücretleri sıfıra mı gidiyor? – Teknolojik Haberler


zaman aldı hisse senedi alım satım ücretlerinin fahişten pahalıya, pahalıdan sıfıra düşmesi için. Kripto dünyasında daha hızlı da olsa benzer bir fiyatlandırma döngüsü yaşanıyor olabilir.

Binance.US, daha iyi bilinen Binance’i elinde tutan bir ABD kripto şirketi silahların ulaşabileceği yerde, bu hafta belirli bitcoin ticaret çiftleri için işlem ücretlerini sıfıra indirdiğini duyurdu. Hareket dalgalar yaptı çünkü ücrete dayalı gelir için kripto ticaretini kolaylaştıran pazar, inanılmaz derecede büyük işletmeler inşa etti.


Exchange, girişimleri, pazarları ve parayı araştırıyor.

Her sabah Teknolojik Haberler+’ta okuyun veya her Cumartesi The Exchange bültenini alın.


Binance.US haberlerinin ardından, ABD kripto borsası Coinbase’in hisseleri Çarşamba günü normal ticaret sırasında değerlerinin %9,7’sini kaybetti.

Bu noktada dikkate değer olan şey, piyasanın bir ABD borsasının toplam ücret profilini düşürme ve bazı ticaret ücretlerini sıfıra indirme yönündeki yönlü hareketini öngörmediği görülüyor. Ancak ticaret ücretleri söz konusu olduğunda yazı bir süredir duvarda; Binance.US yalnızca daha uzun bir trendi sürdürüyor.

Ücretler düşüyor

Coinbase, tüketici ticaret ücretlerinin arkasına büyük bir şirket kurdu.

Şirketin başına Q1 2022 kazanç raporu, perakende ve kurumsal tüccarlar, sırasıyla 123 milyar dolar ve 134 milyar dolar ile Coinbase’de aynı miktarda kripto varlığına sahipti. Ancak Coinbase’deki varlıkları benzer olsa da, kurumsal ticaret hacmi çok daha büyüktü ve perakende ticarette sadece 74 milyar dolar iken ilk çeyrekte toplam 235 milyar dolar oldu.

Yani Coinbase kurumsal tüccarlardan perakende faaliyetlerinden daha fazla para kazandı, değil mi? Hayır.

Aslında tam tersi. Coinbase perakende işlem geliri 2022 yılının ilk çeyreğinde 965,8 milyon dolar iken, kurumsal faaliyet çok daha küçük bir 47.2 milyon dolar değerindeydi. Daha basit bir ifadeyle Coinbase, dijital varlıkları satın almak ve satmak için ücret ödeyen perakende tüccarları tüketiyor. (Bu sabah, Coinbase ilan edildi tüketici ticareti işinde bir sarsıntı, ancak şirket yeni hizmetinin “Coinbase Pro ile aynı hacme dayalı ücretleri” sunacağını söylerken, değişikliğin şirket ücret duruşu üzerinde ne gibi bir etkisi olacağı açık değil.)

Binance.US’nin belirli bitcoin alım satım ücretlerini sıfıra indirme hareketinin nedeni budur – bitcoin, 2021’in 4. çeyreğindeki %16’dan 2022’nin ilk çeyreğinde Coinbase işlem gelirinin %25’ini oluşturuyordu. Daha küçük borsa, Coinbase’in yaptığı yere saldırıyor. onun yaşaması.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/are-crypto-trading-fees-heading-to-zero/

Yorum yapın