Kripto piyasasında serbest düşüş devam ederken Bitcoin 20.000 doların altına düşüyor ve Ethereum 1.000 doları aşıyor – Teknolojik Haberler


Kripto piyasası, geniş bir ekonomik durgunluk korkularının yoğunlaşmasıyla birlikte, en iyi kripto para birimlerinin fiyatları haftadan haftaya %35 kadar düştüğü için bu hafta yılların en dramatik satışlarından birini yaşadı.

Cumartesi günü, kripto para birimlerinin toplam küresel piyasa değeri, en iyi tokenlerin düşmesiyle 850 milyar doların altına düştü.

Ethereum, bir ay öncesinin yarısında işlem görüyor ve Ocak 2021’den bu yana üzerinde işlem gördüğü 1.000 dolarlık fiyat bariyerinin altına düşüyor. Bu rakam, geçen yılın Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana yaklaşık %80 düştü. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, benzer şekilde Cumartesi günü önemli bir fiyat bariyerini gölgede bıraktı ve haftalarca süren bir düşüşün ardından para birimini tekrar tekrar aşağı çektikten sonra 20.000 doların altına düştü.

En iyi madeni paralardaki yatırımcılar endişelenirken, daha küçük ekosistemler büyük isabetlerle uğraşıyor ve destekçiler, bir ayı piyasasının kenarında hala gelişmekte olan belirteçlerin ve ekosistemlerin hayatta kalması konusunda endişe duyuyor. Halen 1 milyar doların kuzeyinde piyasa değeri olan 44 token var. CoinMarketCap.

En son kripto çöküşü, yatırımcıların makroekonomik koşullardan ve Federal Rezerv’in enflasyonu düşürme çabalarından korkmasıyla ortaya çıkıyor. Kripto yatırımcıları ayrıca, varlıkların hızlı amortismanının tehdidi altında olan bir dizi çekirdek protokol ve hizmet gördü ve bazıları bu çeşitli hizmetlerin birbirine güvenmesinin kademeli kapanmalara neden olabileceğinden endişe ediyor.

Web3’ün vahşi dünyasında haberler, finansman güncellemeleri ve sıcak çekimler için Teknolojik Haberler’ın kripto haber bülteni “Chain Reaction”a abone olun ve eşlik eden podcast’imizi dinleyin!Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/18/bitcoin-falls-below-20000-and-ethereum-sinks-past-1000-as-crypto-market-free-fall-continues/

Yorum yapın