Kripto odaklı Multicoin Capital, 430 milyon dolarlık girişim fonu başlattı – Teknolojik Haberler


Kripto yerli risk sermayesi şirketi Multicoin Capital, bugüne kadarki üçüncü ve en büyük 430 milyon dolarlık yeni bir fon duyurdu.

Multicoin Capital’in kurucu ortağı ve yönetici ortağı Tushar Jain, Teknolojik Haberler’a “Birinci ve ikinci girişim fonlarımızın kanıtladığı gibi, ayı piyasalarında en iyi fırsatlardan bazıları ortaya çıkıyor” dedi. “Değerlemeler daha makul; kurucular daha odaklı, uzun vadeli ve motive; ve gerçek kullanıcılar gerçekten tutkulu oldukları projeleri keşfederler.”

Erken aşamadaki projelere 500.000 ila 25 milyon dolar arasında ve sonraki aşamadaki şirketler için 100 milyon dolara kadar yatırım yapmayı planlıyor.

Jain, “Bu bizim en büyük girişim fonumuz olsa da, en iyi olduğumuz şeyi, yani yüksek inançla, uygulamalı bir şekilde, en erken aşamalarda yatırım yapmamızı sağlamak için bu tutarı kasten artırdık” dedi. “Daha büyük fonlar, daha fazla anlaşma veya daha büyük çek boyutları gerektirir. Projelere başlangıçta ortak olarak gerçek zaman ve düşünce ayırabildiğimiz zaman en etkili olduğumuzu görüyoruz.”

Şirket, Mayıs 2017’de kuruldu ve hem kamu hem de özel pazarlarda bir girişim ve riskten korunma fonu yönetirken kripto para birimleri, jetonlar ve blok zinciri şirketlerine yatırım yaptı. Portföy şirketleri, diğerlerinin yanı sıra, katman 1 blok zincirleri Ethereum ve Solana’yı ve dünyanın en büyük ikinci kripto borsası olan FTX’i içerir.

Multicoin Capital’in kurucu ortağı ve yönetici ortağı Kyle Samani Teknolojik Haberler’a “Yaklaşık on yıllık altyapı geliştirmeden sonra, kripto nihayet yığını yükseltiyor” dedi. “Artık birden çok protokolle uygulamalar oluşturmak ve tüketici düzeyinde deneyimler oluşturmak mümkün.”

Samani, bu uygulamaların zarif anahtar yönetim çözümleri, rampalar ve rampalar, tanıdık veri yapıları, hızlı yanıt süreleri, arama ve çok daha fazlasını gerektirdiğini söyledi. “Ancak, bu ilkeller sonunda burada ve uçurumu geçmek için onları kullanan ilk hareket edenlere sermaye dağıtmaktan heyecan duyuyoruz.”

Yeni fon, web3 altyapısı, merkezi olmayan finans (DeFi), merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO’lar) araçları ve fikri mülkiyet üzerinde işbirliği yapmak için yeni iş modelleri dahil olmak üzere kripto ekosistemindeki bir avuç alana odaklanacak.

Son birkaç yılda hem DeFi hem de DAO alanlarında büyük bir büyüme olmasına rağmen, Multicoin Capital uzun vadede çoğalmaya devam edeceğine inansa da, pazar soğudu.

Samani, “Altyapı olgunluğuna ek olarak, kripto halkın hayal gücünü de ele geçirdi” dedi. “NFT’ler artık ana akım kültür ve her marka ve sosyal uygulama kripto stratejilerinin ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Aynı zamanda, içerik oluşturucular kriptoyu hayranlarla etkileşim kurmanın ve kullanıcı odaklı bir şekilde para kazanmanın daha iyi ve daha doğrudan bir yolu olarak görüyor. Bu güçlerin doruk noktası, içerik oluşturucudan para kazanma, DAO araçları ve yeni kripto etkin IP modelleri gibi alanları çok çekici kılıyor.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/12/crypto-focused-multicoin-capital-launches-430m-venture-fund/

Yorum yapın