Kripto kredi platformu Vauld, finansal zorluklar nedeniyle para çekme, alım satım ve para yatırma işlemlerini askıya alıyor – Teknolojik Haberler


Singapur merkezli bir kripto kredisi girişimi olan Vauld, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “finansal zorluklarla” karşılaştığında, kendi adını taşıyan platformunda para çekme, alım satım ve para yatırma işlemlerini derhal askıya aldığını söyledi.

Destekçileri arasında Peter Thiel destekli Valar Ventures, Coinbase Ventures ve Pantera Capital’i sayan ve yaklaşık 27 milyon dolar toplayan girişim, piyasadaki gerilemenin ortasında finansal zorluklarla karşı karşıya olduğunu ve 12 Haziran’dan bu yana yaklaşık 198 milyon dolarlık müşteri çekildiğini söyledi.

Vauld kurucusu ve CEO’su Darshan Bathija, girişimin araştırdığını söyledi yeniden yapılandırma seçenekleri Hindistan ve Singapur’da finansal danışmanlık için Kroll ve yasal danışmanlık için Cyril Amarchand Mangaldas ve Rajah & Tann ile ilişki kurmuştur,

Bir blog yazısında, “Mali ve hukuk danışmanlarımızın tavsiyeleriyle, Vauld’un müşterilerinin ve paydaşlarının çıkarlarını en iyi şekilde koruyacak bir çözüme ulaşacağımızdan eminiz” diye yazdı.

Vauld, müşterilerin “endüstrinin başlıca kripto para birimlerinde en yüksek faiz oranları” olduğunu iddia ettiği parayı kazanmalarını sağlıyor. Web sitesinde, USDC ve BUSD dahil olmak üzere birkaç sözde stablecoin’i stake etmede yıllık %12.68 ve Bitcoin ve Ethereum token’larında %6.7 oranında getiri sunduğunu söylüyor.

Vauld’un nasıl çalıştığına dair bir örnek. (Resim: Kasa)

“Vauld platformunun müşterilerinin, bu konuda yeni veya daha fazla talep veya talimat işleme konumunda olmayacağımızı anlamalarını istiyoruz. Bathija, bugün, bazı müşterilerin teminatlı kredilerle bağlantılı marj tamamlama çağrılarını karşılaması için gerekli olabilecek müşteri mevduatları için özel düzenlemeler yapılacak” dedi.

Duyuru, Vaul’un iki hafta önce iş gücünü %30 oranında azaltmasının ardından geldi.

Hareket sürpriz olur. Bathija, 16 Haziran’da Vauld müşterilerine, platformun artan finansal zorluklarla karşı karşıya olan bir başka borç verme girişimi olan Celsius’a ve 15. haftasonu.

“Piyasa koşullarına rağmen likit kalıyoruz. Son birkaç gün içinde tüm para çekme işlemleri her zamanki gibi işlendi ve gelecekte de durum böyle olmaya devam edecek” dedi. daha önce yazdı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/04/crypto-lending-platform-vauld-suspends-withdrawals-trading-and-deposits-amid-financial-challenges/

Yorum yapın