Kripto işim artık mevcut değilse F-1 OPT seçeneklerim nelerdir? – Teknolojik Haberler


İşte başka bir baskı Teknoloji şirketlerinde çalışmakla ilgili göçmenlikle ilgili soruları yanıtlayan tavsiye sütunu “Sevgili Sophie”.

“Sorularınız, dünyanın her yerindeki insanların sınırları aşmasına ve hayallerinin peşinden koşmasına olanak tanıyan bilginin yayılması için hayati önem taşıyor” diyor. sophie alcorn, Silikon Vadisi göçmenlik avukatı. “İster insan operasyonlarında, ister bir kurucuda ya da Silikon Vadisi’nde bir iş arıyor olun, çok isterim. sorularını cevapla sonraki sütunumda.”

Teknolojik Haberler+ üyeleri haftalık “Dear Sophie” sütunlarına erişim kazanır; %50 indirimli bir veya iki yıllık abonelik satın almak için ALCORN promosyon kodunu kullanın.


Sevgili Sophie,

Bu ay bilgisayar bilimi lisansımla mezun olan bir F-1 öğrencisiyim. OPT kapsamında çalışma izni aldım ve bir kripto şirketinde bir işim vardı, ancak iş teklifimi iptal ettiler.

İş teklifimin iptal edildiğini DSO’ma bildirmem gerekir mi? Özellikle kendi web3 başlangıcımı oluşturmak istersem seçeneklerim nelerdir? ABD’de işsiz ne kadar kalabilirim? Yardımınız için şimdiden teşekkürler!

— Gallant Derecesi

sevgili Gallant,

Son dakika plan değişikliğine zorlandığınızı duyduğuma üzüldüm. Uygunsuz olmasına rağmen, bu keşfetmek ve hatta kendi başınıza bir şeyler yaratmak için heyecan verici bir fırsat olabilir!

DSO’yu bilgilendirmem gerekiyor mu?

Evet, durumunuzu en kısa sürede üniversitenizdeki Atanmış Okul Yetkilisine (DSO) mutlaka bildirmelisiniz. Federal düzenlemeler, işinizde veya kişisel bilgilerinizde herhangi bir değişiklik olması durumunda DSO’nuzu 10 gün içinde bilgilendirmenizi gerektirir. DSO’ların Öğrenci ve Değişim Ziyaretçi Bilgi Sistemi (SEVIS) sistemindeki bilgileri 21 gün içinde güncellemeleri gerekmektedir.

Ne kadar süre işsiz kalabilirim?

Teknolojik Haberler logolu bir arka planın önünde göçmenlik hukuku avukatı Sophie Alcorn'un bileşik bir görüntüsü.

Resim Kredisi: Joanna Buniak / sophie alcorn (yeni bir pencerede açılır)

OPT’deki F-1 öğrencilerinin mezun olduktan sonra sadece 90 gün işsiz kalmalarına izin verilir. Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’nden ayrılmak zorunda kalacaklar.

İsteğe Bağlı Pratik Eğitim (OPT) olmadan, F-1 öğrencileri mezun olduktan sonra 60 gün ABD’de kalabilirler. Bu 60 günlük ek süre, F-1 öğrencisi olarak bilinen iki yıllık bir uzatma için başvurmadıkça, OPT sona erdikten sonra da geçerlidir. KÖK OPT veya başka bir vize kategorisi bulur.

Seçeneklerim neler?

İlk seçenek, bir startup kurarak veya ortaklaşa kurarak kendi iş fırsatınızı yaratmaktır. Web3 şu anda çok popüler ve F-1 OPT açısından bilgisayar bilimi derecenizle ilgili olacak. EAD kartınızı aldıktan sonra, kurucuların F-1 Normal OPT’de serbest meslek sahibi olmalarına izin verilir.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/dear-sophie-what-are-my-f-1-opt-options-if-my-crypto-job-is-no-longer-available/

Yorum yapın