Kripto girişimleri ne kadar pahalı? – Teknolojik Haberler


dördüncü 2021’in çeyreğinde Coinbase’in hissesi, teknoloji hisse senetleri yeni yıla göre düzeltilirken düşmeye başlamadan önce 340 dolardan fazla değere sahip rekor seviyelerde işlem görüyordu. Bu düşüşler 2022’ye kadar devam etti ve Coinbase’in yıl başlarken irtifa kaybetmeye devam etmesine neden oldu.

Şirketin Şubat ayında açıklanan 4. çeyrek kazançları güçlüydü, ancak ticaret işinde bir yavaşlama konusunda uyardı. Alım satım faaliyetindeki bu yavaşlama devam etti ve ABD kripto borsasının ilk çeyrek kazançlarının hisselerinin değerini yeni düşük seviyelere itmesine yol açtı.


Exchange, girişimleri, pazarları ve parayı araştırıyor.

Her sabah Teknolojik Haberler+’ta okuyun veya her Cumartesi The Exchange bültenini alın.


Bu sabah itibariyle yaklaşık 67 dolara yükselmesine rağmen, Coinbase’in değeri satış sırasında 40,83 dolara kadar düştü.

Coinbase’in düşüşü, kripto-ileri şirketlerinin geleneksel yatırımcıların dikkatini çekmesini sağlayan metrikler oluşturabileceğini kanıtlayan devasa bir piyasa değerine sahip yüksek uçan bir doğrudan listeden itibaren dramatik oldu.

Hisse senetlerinin düşüşü de sancılı oldu çünkü düşüşleri sadece teknoloji şirketleri hakkındaki değişen piyasa algısından kaynaklanmadı – ama bu yardımcı olmadı. Şirketin yükselen maliyet yapısı ve düşen gelirleri, kripto piyasasından nakit çekmenin bazı kamu piyasası yatırımcılarının beklediğinden daha pahalı ve değişken olduğunu açıkça ortaya koydu.

Coinbase, geçen yıl kripto girişimlerine yatırımcı ilgisini artırmaya yardımcı olsa da, şimdi tam tersi bir etkiye sahip olabilir. Coinbase, kripto şirketlerinin büyük karlar elde edebileceğinin kanıtıydı, ancak başarısı, kripto varlıkları ve hizmetleri için artan talebin üzerine inşa edildi. Güçlü bir Coinbase, güçlü bir web3 pazarı anlamına geliyordu.

Coinbase yeniden fiyatlandırıldığına ve altta yatan pazarın bir resesyona eşdeğer kripto para biriminde bocaladığına göre, aynı girişimlerin değeri nedir?

Son Q1 sonuçlarında’ yatırımcı çağrısı, şirketin tam da bu noktada notları vardı. Hadi keşfedelim.

Kamu-özel değerleme farkı

Dalmadan önce, bugün işimizdeki çok az şeyin kriptoya özgü olduğunu belirtmekte fayda var. Hem özel hem de kamu yatırımcılarının çoğu, geçen yıl teknoloji şirketlerini aşırı değerlendirdi. Yatırım için şimdiye kadarki en sıcak dönemlerden birinde belirlenen bu hatalı değerleme işaretleri, teknoloji pazarının her yerine ulaştı ve bugün hala ele alınmaya devam ediyor.

Ancak kripto piyasasının özel bir sorunu var, çünkü risk sermayesi toplamları 2021’in 4. çeyreğinde değil, 2022’nin ilk çeyreğinde zirve yaptı, bu da kripto startup yatırım döngüsünün daha uzun süre sıcak kalması ve kripto startup’larının acıyı hissedeceği anlamına geliyor. çok zengin özel değerlemeleri yönetmek için) daha geleneksel emsallerinden biraz sonra.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/just-how-overpriced-are-crypto-startups/

Yorum yapın