Kripto borç veren Celsius, ‘aşırı piyasa koşullarını’ gerekçe göstererek para çekme işlemlerini duraklatıyor – Teknolojik Haberler


Son zamanlarda yaklaşık 3 milyar dolar değerinde olan kripto para ödünç veren Celsius Network, Pazar akşamı müşterilere, tartışmaları alevlendiren ve firmanın tokeninin fiyatının 60 dolar almasına neden olan bir hareketle “para çekme, takas ve hesaplar arası transferleri” duraklattığını söyledi. % 19 sente son bir saat içinde takla.

“Bugün, Celsius’u zaman içinde geri çekilme yükümlülüklerini yerine getirmek için daha iyi bir konuma getirmek için bu eylemi yapıyoruz.” yazdı Stabilcoin ihraççısı Tether International ve Kanada emeklilik fonu Caisse de Dépôt et Placement du Québec’i yatırımcıları arasında sayan Celsius.

“Topluluğumuzun çıkarları doğrultusunda hareket etmek en büyük önceliğimizdir. Bu taahhüdün hizmetinde ve risk yönetimi çerçevemize bağlı kalmak için, Kullanım Koşullarımızda bu sürecin gerçekleşmesine izin verecek bir maddeyi etkinleştirdik. Celsius’un değerli varlıkları var ve yükümlülüklerimizi yerine getirmek için özenle çalışıyoruz.”

Celsius, kullanıcıların Bitcoin, Ethereum ve Tether’lerini yatırmalarına ve haftalık faiz ödemeleri almalarına olanak tanır. Zaman ufkuna ve jetona bağlı olarak, platform yılda %18’e kadar faiz sunuyor. Celsius, web sitesinde 1,7 milyon insanın “Celsius’u kripto için evleri” olarak adlandırdığını söylüyor.

Duyuru, kripto para piyasasında yüz milyonlarca dolar değerinde tasfiye gören acımasız hafta sonlarından birini takip ediyor. Yayınlandığı sırada, Bitcoin yaklaşık 25.585 dolardan ve Ethereum 1.346 dolardan işlem görüyordu, bu bir yıldan fazla bir sürenin en düşük seviyelerinden. Solana, BNB ve FTT dahil olmak üzere diğer yüksek profilli kripto projeleri de çöktü.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/12/crypto-lender-celsius-pauses-withdrawals-transfers-citing-extreme-market-conditions/

Yorum yapın