Koyeb, GitHub deponuzla entegre olan sunucusuz bir platformdur – Teknolojik Haberler


köy Girişimi ilk ele aldığımdan beri oldukça gelişti. Şirket hala sunucusuz altyapıya odaklanıyor. Ancak artık basit bir ‘git push’ komutuyla veya Docker kapsayıcılarını kullanarak yapılandırabileceğiniz genel amaçlı sunucusuz bir platform sunuyor.

Şirketin sunucusuz platformu artık genel önizleme olarak kullanılabilir Başlamak ve hizmeti denemek için ücretsiz bir katmanla – ücretsiz katman, platformda iki nano uygulama çalıştırmanıza izin verir. Özel beta aşamasında 10.000 geliştirici tarafından zaten test edildi. Şu anda Koyeb’in altyapısında çalışan 3.000 uygulama var.

Koyeb, sistem yönetimi yerine geliştirmeye odaklanabilmeniz için sunucu altyapınızı mümkün olduğunca soyutlamak istiyor. Bir web uygulamasını, API’yi veya olaya dayalı iş yüklerini barındırmak için kullanabilirsiniz.

Perde arkasında, başlangıç ​​Kubernetes kullanmıyor. Bunun yerine, kendi inşa etti kendi özel yığını Firecracker microVM’leri, Nomad ve Kuma’yı temel alır. En son Intel ve AMD yongalarına sahip çıplak metal sunucularda çalışır.

Uygulamalarınızı Koyeb’e dağıtmanın iki yolu vardır. Git deponuzdan (şu anda GitHub depolarıyla sınırlıdır) veya herhangi bir genel veya özel kapsayıcı kayıt defterinden dağıtabilirsiniz. Koyeb’in bir web arayüzü var ama aynı zamanda bir komut satırı arayüzü ve bir API sunuyor.

Yeni bir uygulama dağıttığınızda, Koyeb uygulamanıza bir ‘.koyeb.app’ alt etki alanı verir ve uygulamayı TLS ile otomatik olarak korur. Ayrıca kendi alan adınızı da yapılandırabilirsiniz.

Daha fazla kaynağa ihtiyacınız varsa, uygulamanızı bir kaydırıcıdan kolayca ölçekleyebilirsiniz. Bu durumda, Koyeb uygulamanızı birkaç yeni örnekte başlatır ve trafik bu örnekler arasında otomatik olarak yük dengelenir.

Tüm bunlar geliştirme ekibi için şeffaftır. Her yeni bir git taahhüdü olduğunda, Koyeb otomatik olarak uygulamanızı oluşturmaya ve dağıtmaya başlar.

Koyeb küresel bir uç ağ sunmayı planlarken, hizmet şu anda Paris, Fransa’da tek bir yerde yayında. Yıl sonuna kadar, uygulamanız aynı anda dünya çapında 10 konuma dağıtılacak.

Koyeb’in hala devam eden bir çalışma olduğu açık. Ancak bir bulut altyapısını yönetmek için çok fazla zaman harcamak istemeyen yalın geliştirme ekipleri için umut verici bir başlangıç ​​gibi görünüyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/koyeb-is-a-serverless-platform-that-integrates-with-your-github-repository/

Yorum yapın