KOTOR 2, Tamamlanamayan Bir Durumda Nintendo Switch’te Yayınlandı


itibaren asla bitmeyen hikaye borç

Video oyunları piyasaya çıktıklarında her zaman hatalara sahipti, ancak dijital oyun satışlarındaki artışla aynı zamana denk gelen, oyunların bozuk durumlarda çok sık yayınlandığı ve daha sonra bir gün ile “düzeltildiği” bir eğilim olmuştur. bir yama veya benzeri bir şey. Bu hataların bazıları daha küçük taraftayken, bazıları daha önce yapılmış oyun sürümlerini içeriyor. çok açık bir şekilde çok erken itildi.

Ve o zaman Nintendo Switch bağlantı noktası var nın-nin Star Wars: Eski Cumhuriyet Şövalyeleri 2birkaç hafta önce çıktı ve, şey…

Vay canına. Knights Of The Old Republic II’nin Nintendo Switch’te son sürümünün arkasındaki geliştirici / hamal olan Aspyr, tweet attı oyunun şu anda bitirilmesinin imkansız olduğunun farkında. Bir müşteriden biraz baskı yaptıktan sonra, stüdyo, oyunun şu anda Nintendo’nun avuçiçi cihazında tamamlanamayacak şekilde dinlendiğinin farkında olduğunu kabul etti.

Aspyr’ın Twitter hesabı, “Evet, biliyoruz, size bir yama getireceğiz, sabrınız için teşekkürler” yanıtını verdi. Şimdi, bununla ilgili birkaç şey. Birincisi, bir platformda basitçe bitirilemeyecek bir oyun yayınlamak muhtemelen Aspyr’ın sunduğundan daha güçlü bir mea culpa’yı hak ediyor. Bir oyun satın almak ve onu tamamlayamamak, muhtemelen hiçbir ürüne para ödemekten daha kötüdür. Video oyunlarının amacı büyük ölçüde onları oynamak ve tamamlamaktır. bir yayın düşünün Mike Tyson’ın Punchout’u Mike Tyson’a karşı savaşmayı her başardığınızda kapanıyor. Bu biraz, biri piyanonun başına otururken ve her bir notayı büyük ölçekte çalarken kanepede uzanmaya benziyor. sonuncusu hariç. Seni kesinlikle deli ederdi.

Ve bunun bir Nintendo konsolunda olacağına biraz şaşırdığımı kabul edeceğim. Nintendo burada geliştirici değil. Oyunda çalışan o değil. Yine de, Nintendo’nun konsolları, IP’leri ve platformları üzerinde saçma sapan sıkı kontrol uygulamasını uzun zamandır eleştirdim. Bu eleştiriye verilen ortak yanıtlardan biri, bu tür sıkı kontrolün Nintendo’ya sistemlerine dokunan her şey üzerinde mükemmel kalite kontrolü yapma yeteneği vermesidir. Bu durumda QC testi için süreç ne olursa olsun, tamamen başarısız olmuş gibi görünüyor.

Bu, oyunun kalite güvencesi hakkında, sertifikalandırılıp tamamlanması imkansız bir biçimde yayınlanabileceğine dair oldukça önemli sorular ortaya çıkarıyor. Ayrıca Aspyr’ın, ürününün tüm oyuncuları etkileyen, oyunu bozan bir hataya sahip olduğunun ne kadar süredir farkında olduğu, ancak bunu potansiyel ve mevcut müşterilere iletmediği sorusu da var. Bu soruları sormak için Aspyr ile iletişime geçtik.

Geri ödeme taleplerinin şu anda sürüler halinde geldiğini düşünmelisiniz. Ve bu, muhtemelen en fazla bir kez yapabileceğiniz şeylerden biridir. Aspyr veya Nintendo’nun hatanın düzeltildiğini duyurduğunu ve ardından halktan oyunu bir kez daha satın almasını istediğini hayal edin.

Under: böcekler, eski cumhuriyetin şövalyeleri, limanlar, yıldız savaşları, video oyunları

Şirketler: aspyr, nintendo

Kaynak : https://www.techdirt.com/2022/06/22/kotor-2-released-on-nintendo-switch-in-a-state-that-makes-it-un-finishable/

Yorum yapın