Koreli gözlük markası Gentle Monster, Çin’in AR girişimi Nreal’i 15 milyon dolarlık fonla canlandırıyor – Teknolojik Haberler


Artırılmış gerçeklik kulaklıkları yıllardır piyasada, ancak piyasa oyuncularının hiçbiri teknik demografinin ötesine geçmedi ve ana akıma girmedi. Bir AR başlangıcı, bir gözlük moda markasıyla ortaklık kurarak bunu değiştirmeyi umuyor.

gerçekAgresif küresel genişleme yapan iyi finanse edilen Çinli AR kulaklık üreticisi Cuma günü yaptığı açıklamada, Kore güneş gözlüğü markasından 15 milyon dolar topladığını söyledi. nazik canavar‘nin ana şirketi, IICOMBINED.

60 milyon dolarlık C Serisi uzatmasından sadece beş ay sonra gelen yatırım, 2017’deki başlangıcından bu yana toplamını 240 milyon dolara çıkardı.

Şirket, yeni sermayenin Nreal’in küresel genişlemesini hızlandırmasını ve şirketin ABD’deki tüketici işini ikiye katlamasını sağlayacağını söyledi.

Ne Nreal ne de Gentle Monster birlikte nasıl çalışabilecekleri hakkında fazla bir şey söylemedi, ancak tek yatırımcılı sermaye infüzyonunun stratejik bir ortaklığa doğru bir adım olduğu neredeyse kesin. Başından beri modaya uygun ve hafif olmayı hedefleyen Nreal’ın gözlüklerinin Gentle Master’s raflarında yer alması şaşırtıcı olmayacak. bir gün küresel perakende mağazaları.

Gerçekten de, Nreal’in kurucu ortağı Peng Jin, firmanın önümüzdeki on iki ay için hedefinin “en son AR gözlüklerimiz Nreal Air ile başlayarak ölçeklendirmek ve daha fazla kitleye ulaşmak ve AR teknolojisinin benimsenmesini agresif bir şekilde artırmak” olduğunu söyledi.

Nreal şimdiden küresel bir dağıtım ağı oluşturmuştur, bunun çoğu Qualcomm ve LG gibi kurumsal ortaklar, ABD, İngiltere, Japonya, Güney Kore, İspanya ve Almanya gibi ülkelerde. Sadece bulunduğu Çin’de Ağustos ayında çıkış yaptı.

Nreal’in talebi şu anda ABD, Japonya ve Kore’de en yüksek seviyede, ancak şirket Çin’in yakında büyümesini ve en büyük pazarlarından biri olmasını bekliyor.

Bu haftanın başlarında Nreal, Nreal Air ve Nreal X (Çin versiyonu) gibi AR gözlükleri ve kendi pazarında elma cihazları için bir AR adaptörü de dahil olmak üzere bir dizi ürününü tanıttı.

Jin, “Sektörün tüketici tabanını genişletmeye devam ettikçe, AR gözlüklerinin gelecekteki gelişiminde moda ve tasarım önemli unsurlar olacak” dedi. “Dolayısıyla, Gentle Monster’ın yatırımcımız olması, yalnızca Nreal için değil, aynı zamanda bir bütün olarak daha geniş AR endüstrisi için de ilginç fırsatlar yaratacak.”

2016 yılında Çin’e giren ve 2019 yılında Huawei ile akıllı gözlük yapmak için ortaklık kuran Gentle Monster, Çin’de daha da genişlemek için Ağustos ayı başlarında Pekin’de 17. mağazasını açtı.

Gentle Monster’ın kurucu ortağı ve IICOMBINED Hankook Kim’in CEO’su, “Bu yatırım, moda ve teknolojinin sınırlarının birleşimi ve keşfi için heyecan verici” dedi. “Her iki tarafın gücünü artıracağız ve daha fazla olasılık yaratmak için ortak çaba göstereceğiz.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/25/korea-gentle-monster-china-ar-nreal/

Yorum yapın