Köprü turları son aşama öfke – Teknolojik Haberler


Çoğu startup Kaynak yaratma söz konusu olduğunda, tohum öncesi turlarından bir halka arz yoluyla temiz bir koşuya sahip olun. Hızla büyüyen teknoloji şirketleri bazen belirli aşamalarda duraklar, örneğin önceki turlarının şartlarına karşı biraz fazladan para toplar.

Bu, özellikle ekonomi kötüye gittiğinde ve yeni başlayanlar bir uzatma turunu veya köprü turunu yükseltmeye teşvik edildiğinde geçerlidir. Bu turlar neden daha düşük makroekonomik dönemlerde potansiyel olarak daha popüler? Çünkü yeni başlayanlar, bir sonraki fiyatlarını yükseltmeden önce büyümek için biraz daha zaman satın alabilirlerse, en son değerlemelerini daha iyi savunabilirler veya belki de resmi olarak yükselttiklerinde onu geçebilirler.

Veri Carta’danTeknolojik Haberler olarak, şirketlerin üst sınır tablolarını ve benzerlerini destekleyen bir yazılım hizmeti olan köprü turlarının – kendi dilinde “şirketlerin daha büyük bir fon toplamak için beklerken seçebilecekleri bir tür ara finansman” – popülaritesinin arttığını gösteriyor. Konuyla ilgili raporumuza bakıldığında bekleniyor. Yine de, nerede fon çeşidinin en çok popülerlik kazanması biraz şaşırtıcıydı. En az sermayeye sahip şirketlerin köprü tur faaliyetinde en büyük kazancı görenler olmadığı ortaya çıktı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/05/bridge-rounds-are-the-late-stage-rage/

Yorum yapın