Konu göçmenlik olduğunda tamamen uzak olmakla nasıl başa çıkıyoruz? – Teknolojik Haberler


İşte başka bir baskı Teknoloji şirketlerinde çalışmakla ilgili göçmenlikle ilgili soruları yanıtlayan tavsiye sütunu “Sevgili Sophie”.

“Sorularınız, dünyanın her yerindeki insanların sınırları aşmasına ve hayallerinin peşinden koşmasına olanak tanıyan bilginin yayılması için hayati önem taşıyor” diyor. sophie alcorn, Silikon Vadisi göçmenlik avukatı. “İster insan operasyonlarında, ister bir kurucuda ya da Silikon Vadisi’nde bir iş arıyor olun, çok isterim. sorularını cevapla sonraki sütunumda.”

Teknolojik Haberler+ üyeleri haftalık “Dear Sophie” sütunlarına erişim kazanır; %50 indirimli bir veya iki yıllık abonelik satın almak için ALCORN promosyon kodunu kullanın.


Sevgili Sophie,

Tamamen uzaktan girişimimiz birkaç yeni mühendislik pozisyonunu doldurmaya çalışıyor.

Daha önce çalışanlarla göçmenlik sürecinden geçmedik ve birkaç olası işe alım için vize gerekecek. Biri şu anda H-1B’de ve Dallas’ta yaşıyor. Başka bir aday şu anda Almanya’da yaşıyor ve Miami’den çalışmak istiyor.

Bu mühendisleri işe almadan önce nelere dikkat etmeliyiz? Konu göçmenlik olduğunda tamamen uzak olmakla nasıl başa çıkıyoruz?

— Dağıtılmış ve Belirlenmiş

Sevgili Dağıtılmış,

Pandemi çalışma şeklimizi hızla değiştirdi. Sizinki gibi birçok şirketin artık dağıtılmış veya hibrit bir işgücü var.

Geçenlerde Hannah Genton ile harika bir konuşma yaptım.2017 yılında kurulduğundan bu yana tamamen dağıtılmış bir ekibe sahip olan bir kurumsal hukuk firması olan CGL’nin kurucu ortağıdır. Yeni başlayan müşterilerle yaptığı çalışmalar hakkında sohbet ettik ve özellikle dağıtım veya hibrit ekipler.

Şirketinizi korumak

Teknolojik Haberler logolu bir arka planın önünde göçmenlik hukuku avukatı Sophie Alcorn'un bileşik bir görüntüsü.

Resim Kredisi: Joanna Buniak / sophie alcorn (yeni bir pencerede açılır)

Genton, bir iş teklifini uzatmadan, öz sermaye veya borç almadan veya büyük sözleşmeler imzalamadan önce bir şirket avukatına danışmanın bilinçli kararlar vermenize ve şirketinizi cezalardan ve davalardan korumanıza yardımcı olacağını söylüyor. Şirket, istihdam ve mahremiyet yasaları her eyalette farklılık gösterir, bu nedenle ne yapabileceğinizi ve yapamayacağınızı bilmelisiniz. Bir şirket avukatı, şirketiniz için dağıtılmış bir çalışma politikası oluşturma konusunda da size rehberlik edebilir.

Ayrıca bahsettiğiniz iki olası yeni işe alım ile ilerlemeden önce bir göçmenlik avukatına danışmanızı tavsiye ederim. Bir göçmenlik avukatı, H-1B transfer süreci boyunca size rehberlik edebilir, bu kişiyi vizeden sonra tutmak için sonraki adımlar. H-1B vizenin süresi dolacak ve o sırada mevcut olan en umut verici vize seçeneklerini değerlendirecektir.

Bu Teknolojik Haberler makalesinde yeni başlayanların yeteneklere sponsor olmak için kullandığı en yaygın çalışma vizelerinden bazılarını listeliyorum, ancak bir avukat şirketinizin hedeflerine ve zamanlamasına dayalı sağlam bir göçmenlik stratejisi tasarlamanıza da yardımcı olabilir.

Şimdi diğer sorularınıza geçelim.

H-1B transferleri hakkında ne bilmeliyim?

İşveren veya H-1B vize sahibi halihazırda yeşil kart sürecini başlatmamışsa, H-1B kapsamında izin verilen maksimum kalış süresinin altı yıl olduğunu bilmelisiniz. Buna göre, şunları öğrenmelisiniz:

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/dear-sophie-how-do-we-handle-being-fully-remote-when-it-comes-to-immigration/

Yorum yapın