Konsollar ve PC için En İyi 10 Çapraz Oyun (2022): Xbox, PlayStation, Switch, Mobil


Ancak eski atıcıların bildiği gibi klavye ve fare ile oynamak nişan alma açısından oldukça büyük bir avantaj sağlıyor. Yani bir konsoldaysanız, çapraz oynamayı kapatmayı ve kendi platformunuzdaki oyunculara bağlı kalmayı seçebilirsiniz. Öte yandan PC oyuncuları, bu özellik açıkken takılıp kalıyor, bu yüzden sadece kafaları tıklamada kontrol çubuğu olan birinden daha iyi olduğunuzu umuyoruz.

Genşin Etkisi (Özgür)

miHoYo’nun izniyle

Geliştirici miHoYo’nun aksiyon RPG gacha oyununda Genşin Etkisi, oyuncular bir UID kodunu paylaşarak zorlukların üstesinden gelmek için birbirlerinin maceralarına katılabilir. Bu, Windows, PlayStation 4 ve 5 ve Android ve iOS dahil olmak üzere oyunun desteklediği tüm platformlarda çalışır. Şirket ayrıca bir Switch sürümünü duyurdu ancak bir sürüm penceresi açıklamadı. Geldiğinde, diğer tüm platformlarla da çapraz uyumlu olmalıdır.

Genşin Etkisibiraz benzersiz bir şekilde çapraz-tasarruf ilave olarak. Yani bir süre telefonunuzda oynamaya karar verirseniz, konsolunuza geri döndüğünüzde tüm ilerlemenizi devam ettirebilirsiniz. Bu oyunu, her yerde herkesle oynayabileceğiniz ve aynı oyuna atlıyormuş gibi hissedebileceğiniz nadir oyunlardan biri yapan güzel bir eklenti.

Roket Ligi (Özgür)

Psyonix’in izniyle

Psyonix’in Roket Ligi “Ya futbol ama arabalarla?” konseptinin ne kadar önemli olduğunu kanıtladı. dayanıklı biridir. Epic’in Çevrimiçi Hizmetler platformunu kullanma sayesinde, PlayStation, Xbox, Nintendo Switch veya PC’deki oyuncular hep birlikte oynayabilir. İlginç bir şekilde, oyunu Epic Game Store veya Steam üzerinden oynayan PC oyuncuları, Steam’in Epic’e rakip bir oyun mağazası olmasına rağmen platformlar arası harekete katılabilirler. Hepimizin anlaşamayacağımızı kim söylüyor?

Güz Beyler (Özgür)

Devolver Digital’in izniyle

Ne zaman Güz Beyler olay yerine geldi, gölgede kaldı Aramızda, ancak yine de sağlıklı bir oyuncu tabanını korumuştur. Bu oyun, şimdiye kadar gördüğünüz en sevimli olmasına rağmen, 60 oyuncunun oyun şovu tarzı engelli parkurlarda ve arenalarda ayakta kalan son kişi (er, jöle fasulyesi) olmak için yarıştığı bir battle royale oyunudur. Hepsinden iyisi, yakın zamanda oynaması ücretsiz oldu, bu yüzden denemek için bir kuruş harcamanıza gerek yok.

fazla pişmiş! Tüm yiyebileceğin (40 dolar)

Team17’nin izniyle

Profesyonel bir mutfakta çalışmanın karmaşasından hoşlanıyorsanız… o zaman muhtemelen gerçek hayatta bunu hiç yapmamışsınızdır. Neyse ki, fazla pişmiş! Tüm yiyebileceğin gerçek bir işten çok daha eğlenceli. Bu oyun, oyuncuların hızlı ateşlenen bir ortamda müşteriler için yemek hazırlamak, pişirmek ve tabaklamak için işbirliği yapmasını gerektirir. Bu sürüm, çok çeşitli platformlar arasında çapraz oyun ekledi, böylece hemen hemen her yerden şefleri işe alabilirsiniz.

Hiçbir Adamın Gökyüzü (60$)

Hello Games’in izniyle

Hayata, uçsuz bucaksız ve anlaşılmaz derecede yalnız bir evreni keşfeden izole bir uzaylıyla başlayan bir oyun için, her türlü çapraz oyun zaten önemli bir değişikliktir. Ancak Hello Games yinelemeye devam ettikçe Hiçbir Adamın Gökyüzü, diğer gezginlerle karşılaşabileceğiniz çevrimiçi çok oyunculu özellikler ekledi. Windows, Xbox One, Xbox Series X/S ve PlayStation 4 ve 5’te oyuncularla etkileşime girebilirsiniz. 2022’de Nintendo Anahtarı.) Bu listedeki diğer birçok başlıkla karşılaştırıldığında çok büyük miktarda platform değil, ancak verilen bu oyunun gelişimi ne kadar benzersizbu değerli bir ek.Kaynak : https://www.wired.com/story/crossplay-games-console-pc-switch-mobile/

Yorum yapın