Komprise, şirketlerin verileri endekslemesine, yönetmesine ve dönüştürmesine yardımcı olmak için 37 milyon dolar topladı • Teknolojik Haberler


Kuruluşta, belgeler, videolar, ses dosyaları, sosyal medyadaki gönderiler ve hatta e-postalar gibi verilerde patlayıcı bir büyüme oldu. Binaen Bir Matillion ve IDG anketine göre, bazı kuruluşlarda veri hacimleri ayda %63 artıyor ve veriler artan sayıda yerden geliyor. Aynı anket, kuruluş başına ortalama veri kaynağı sayısının şu anda 400 kaynak olduğunu ve ankete katılan şirketlerin %20’sinden fazlasının iş zekası ve analitik sistemlerini beslemek için 1.000 veya daha fazla veri kaynağından yararlandığını ortaya çıkardı.

Yukarıda belirtilen verilerin çoğu yapılandırılmamıştır, yani önceden tanımlanmış bir şekilde düzenlenmemiştir (örneğin, bir isim ve adres veritabanından farklı olarak). Bu problemlidir, çünkü yapılandırılmamış verileri depolamak genellikle zor taraftır – genellikle çeşitli depolama sistemlerinde, uç veri merkezlerinde ve bulutlarda kilitlenir ve hem görünürlüğü hem de kontrolü engeller.

Bu, girişimciler Kumar Goswami, Krishna Subramanian ve Michael Peercy’nin Kompozisyon, kurumsal müşteriler için yapılandırılmamış bir veri yönetimi platformu. Komprise, petabaytlarca dosya ve nesne verilerini tarayabileceğini, veri varlıklarında görünürlük ve dosyaları meta verilere, departmana ve orijinal sahiplere göre aramak için bir panoya sahip olduğunu iddia ediyor.

“[Our] Komprises’in CEO’su olarak görev yapan Goswami, Teknolojik Haberler’a bir e-posta röportajında ​​şunları söyledi: . “Komprise, sadık ve büyüyen bir müşteri tabanıyla güçlü bir iş kurmaya odaklanmış durumda ve dış sermaye konusunda tedbirli davranıyor. Bu yaklaşım, kendi kendine yeten bir iş kurarken potansiyel ters rüzgarları savuşturmamıza yardımcı oluyor.”

Komprise’ın bu hafta Canaan Partners, Celesta Capital, Multiplier Capital ve Top Tier Ventures’tan 37 milyon $’lık bir finansman turunu kapatmayı başardığı göz önüne alındığında, yatırımcılar bunun sağlam bir yaklaşım olduğuna da inanmalı. Goswami’nin söylediğine göre şirket bugüne kadar 85 milyon dolarlık risk sermayesi topladı, bunun pazara açılma girişimlerine, Komprise’ın kanal ortaklıklarını genişletmeye ve bulut veri geçişi, yaşam döngüsü yönetimi ve kendi iş kolu departmanları ve kullanıcıları için hizmet.

Yatırımın büyük kısmı öz sermayedir, ancak biraz borç vardır – Goswami bir oran veya yüzde vermez. Bununla birlikte, Komprise’nin değerlemesinin kapanışla birlikte artması anlamında bunun bir “aşağı dönüş” olmadığını açıkladı.

Şirket, Goswami’nin önceki girişimi Kaviza’yı satın aldıktan sonra Citrix’te ürün başkan yardımcısıyken Peercy ile tanışan Goswami, Komprise’nin bir şirketin veri kullanımına ilişkin içgörüler sunmak için analitik gerçekleştirdiğini açıkladı. Komprise, verileri etiketleyip zenginleştirirken ve analiz için harici araçlara gönderirken depolama ortamlarında verileri bulmak için otomatikleştirilmiş iş akışlarını devreye alarak, verileri doğru zamanda doğru yere taşımak için bir veri yönetimi planı oluşturabilir.

“Komprise, verileri yaşlandıkça bulutta nesne depolama gibi daha düşük maliyetli depolamaya taşıyabilir ve bir süre sonra verileri silmek için politikalar da ayarlanabilir. [The platform can move] kullanıcı erişimini veya mevcut veri koruma mekanizmalarını kesintiye uğratmadan veri depolama ve böylece herhangi bir sorun olmadan daha fazla sürekli veri depolama ve yedekleme tasarrufu sağlama,” dedi Goswami. “Komprise, maliyet tasarrufunun ötesinde kuruluşların, genellikle pahalı depolama silolarında kilitli kalan yapılandırılmamış verilerindeki değeri ortaya çıkarmasına yardımcı oluyor.”

Peki işletmeler Komprise ile başka neler yapabilir? Goswami, bunu bir uyumluluk çözümü ve maliyetleri yönetmenin bir yolu olarak sunuyor. Örneğin, Komprise ile bir şirket “uyumlu olmayan” dosya paylaşımlarında bulunan hassas müşteri verilerini bulmak için aramalar yapabilir veya kullanım ve iş amacına göre veriler için farklı saklama, depolama, silme ve yedekleme politikaları oluşturabilir.

Potansiyel müşteriler mahremiyet kaygılarıyla caydırılmasın diye Koimprise, müşteri verilerini saklamadığını söylüyor. Yalnızca verilerle ilgili meta verileri veya etiketleri kaydeder ve bu bilgileri müşterinin belirlediği ve sahip olduğu konumlarda tutar.

“Depolama ve bulut satıcılarının tümü temel veri yönetimi ve geçiş özelliklerine sahiptir, ancak Komprise, veri hareketini şeffaf bir şekilde sunmak, analiz etmek ve otomatikleştirmek ve ayrıca sürekli veri yaşam döngüsü yönetimi sağlamak için şirket içi, bulut ve uç ortamlarında çalışabilme konusunda benzersizdir. akıllı veri iş akışları,” dedi Goswami. “Komprise, müşterilerin mevcut ve gelecekteki BT altyapılarından daha fazla değer elde etmelerine yardımcı olurken bu yatırımları doğru boyutlandırabiliyor.”

Birkaç kuruluştan fazlası ikna olmuş görünüyor. Komprise, ilaç, sağlık, imalat, medya ve eğlence, finansal hizmetler ve kamu sektörü (askeri dahil) gibi sektörlerde en büyük konsantrasyonlarla toplamda 300’den fazla müşteriye sahip olduğunu iddia ediyor.

Ekonomik ters rüzgarlar sorulduğunda Goswami, bunların işletmeleri büyük ölçüde etkileyeceğini tahmin etmediğini söylüyor. Aslında, pandemi ve ilgili tedarik zinciri sorunlarının 150 çalışanı olan Komprise’nin büyümesini yavaşlatmasına değil hızlandırmasına itibar ediyor. Goswami, şirketin 2018’den 2021’e kadar %306 büyüdüğünü söylüyor, ancak bu bağlamda “büyümenin” tam olarak ne anlama geldiği net değil; Goswami detaylandırmayı reddetti.

“Pandemiden bu yana müşteriler buluta dönüşümlerini hızlandırdı ve maliyet optimizasyonuna daha fazla odaklandı. Komprise, bu girişimlerin her ikisinde de müşterilere yardımcı olduğundan, bu süre zarfında büyümemiz hızlandı. Komprise, sadık ve büyüyen bir müşteri tabanıyla güçlü bir iş kurmaya odaklanmış durumda ve dış sermaye konusunda tedbirli davranıyor,” dedi Goswami. “Bu yaklaşım, kendi kendine yeten bir iş kurarken potansiyel ters rüzgarları savuşturmamıza yardımcı oluyor.”Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/24/komprise-raises-37m-to-help-companies-index-manage-and-transform-data/

Yorum yapın