Knative bir CNCF projesi haline geldi – Teknolojik Haberler


Cloud Native Computing Foundation (CNCF), Kubernetes dahil olmak üzere en önemli modern açık kaynaklı projelerin çoğuna ev sahipliği yapmaktadır. Bugün, CNCF’nin Teknik Gözetim Komitesi, şimdi de kabul ettiğini duyurdu. vahşi CNCF kuluçka projesi olarak.

“Knative, bulut yerel ekosistemiyle iyi bir şekilde entegre olan ve üzerinde sunucusuz kapsayıcıları çalıştırmayı kolaylaştıran güçlü bir teknolojidir. Kubernet’ler“dedi CNCF CTO’su Chris Aniszczyk. “Projenin, temeldeki açık yönetişim modelinden büyük fayda sağlayacağını ve yeni katkıda bulunanlara ve son kullanıcılara ulaşarak daha da büyümesine olanak sağlayacağını düşünüyoruz. Knative topluluğuyla çalışmayı dört gözle bekliyoruz ve ekibin katkısını memnuniyetle karşılıyoruz.”

Knative (kay-nay-tiv olarak telaffuz edilir) Google tarafından oluşturuldu 2018’de, ancak o zamandan beri IBM, Red Hat, VMWare, TriggerMesh ve SAP dahil olmak üzere bir dizi başka endüstri ağırlığı da üzerinde çalıştı. Projenin arkasındaki fikir, kullanıcılarının Kubernetes üzerinde sunucusuz ve olaya dayalı uygulamalar oluşturmasını, dağıtmasını ve yönetmesini kolaylaştırmaktır. Bu, dijital dönüşüm projelerinin bir parçası olarak yeni uygulamalar geliştirirken veya mevcut uygulamaları modernize ederken birçok işletmenin şu anda gittiği noktadır. Ve Knative hala çok genç bir proje olmasına rağmen, Bloomberg, Alibaba Cloud, Bloomberg, IBM ve VMware zaten üretimde kullanıyor, Google Knative’i kullanır Google Cloud’un sunucusuz bilgi işlem platformunu güçlendirmek için.

Proje isabet etti sürüm 1.0 kilometre taşı geçen Kasım ve kısa bir süre sonra, Google ilan edildi projeyi değerlendirilmek üzere CNCF’ye sunduğunu söyledi. Artık bu işlem tamamlandığında Google, Knative ticari markasını, IP’sini ve kodunu CNCF’ye bağışlayacaktır.

Knative Yönetim Kurulu, Said, Carlos Santana, “Knative 1.0 ile istikrara ulaşma konusundaki son başarımızın ardından, projeyi satıcıdan bağımsız bir eve bağışlamanın, projenin büyümesine ve topluluğun kendi kendini yönetmesine olanak sağlamanın bir sonraki adımı olduğuna inanıyoruz.” ve DOCS-UX Lideri. “İnanıyoruz ki, CNCF bu satıcıdan bağımsız temel ve Knative’in kabulünün ek şirketleri projeyi benimsemeye, katkıda bulunmaya ve projeyi yaymaya teşvik edeceğini umuyoruz. Ayrıca Knative topluluğunu, üzerine inşa ettiği tüm projeler de dahil olmak üzere ekosistemdeki diğer bulut yerel projelerine yaklaştıracak ve verimli bir geri bildirim ve özellik döngüsü oluşturmaya yardımcı olacak.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/02/knative-becomes-a-cncf-project/

Yorum yapın