Klarna’nın yeni bir değerlemesi olduğuna göre, Affirm ucuz mu? – Teknolojik Haberler


Klarna’nın duyurusu uzun zamandır beklenen fonlama turu sona erdi, en azından faal işletmeler söz konusu olduğunda, hafızadaki en hızlı değerleme sıfırlamalarından birini beraberinde getirdi. 800 milyon dolar topladıktan sonra şimdi 6,7 milyar dolar değerinde olan Avrupalı ​​BNPL sağlayıcısı, geçen yıl kendi değerinin çok küçük bir parçası değerinde, ancak yeni savaş sandığı, şirketin iş planını yürütmek için artık iyi bir güce sahip olduğu anlamına geliyor.

Klarna’nın fiyatının hareketi, görülmesi gereken bir şeydi. 2022’ye 46 milyar doların üzerinde bir değere sahip olan şirketin bir sonraki finansman turunun fiyatlarının başlangıçta yaklaşık olarak olduğu bildirildi. 50 milyar dolarlık işaret. Bu 30 milyar dolar civarında bir şey oldu, sonra 15 milyar dolar, sonra 10 milyar dolar. Klarna’nın son fiyat indirimi cezalandırıcı geliyor. Ama gerçekten öyle mi? Ve şimdi Klarna, değerinin çok keskin bir şekilde düştüğünü gördüğüne göre, ABD merkezli, halka açık bir rakip olan Affirm, şimdi al, sonra öde (BNPL) alanında ucuz mu?

Biraz matematik yapalım ve öğrenelim.

Klarna ve Affirm: Fintech değerlemelerinde bir dersKaynak : https://techcrunch.com/2022/07/11/now-that-klarna-has-a-new-valuation-is-affirm-cheap/

Yorum yapın