Klarna daha fazla sermaye artırmaya çalışırken, değerlemesinde yeterince kesintiye gidiyor mu? – Teknolojik Haberler


Zaman bir dairedir daire ve bir zamanlar eski olan her şey yeniden yenidir. Örneğin, geçmişin girişim günlerinde, iç turlar zayıf bir piyasa sinyali olarak görülüyordu; Bir girişim bir sonraki tur için yeni bir lider yatırımcı çekemezse, bu şirket hakkında ne dedi?

Geçen yıl, bu geleneksel bilgelik, anormal piyasa koşulları ve açgözlülük tarafından tersine çevrildi; Girişim hala büyüme aşamasındayken, girişim oyuncularının portföy şirketlerini ikiye katlamaları ve zaman zaman üçe katlamaları ve kapıdan mümkün olduğunca fazla sermaye elde etme arayışıyla, iç turlar bir güç işareti haline geldi.


Exchange, girişimleri, pazarları ve parayı araştırıyor.

Her sabah Teknolojik Haberler+’ta okuyun veya her Cumartesi The Exchange bültenini alın.


Ve şimdi eski duruma döndük. İç turlar, bir kez daha, onları takip eden şirketlerde işlerin mükemmel gitmediğinin işaretleri. Şimdi al, sonra öde kıyafeti Klarna şu noktayı vurguluyor: Zengin değere sahip BNPL devi, önceki değerlemesinden indirimli olarak mevcut destekçilerden yeni sermaye almak istiyor. bu Wall Street Journal raporları:

İsveç merkezli ödeme şirketi, para enjekte edildikten sonra 30 milyar dolarlık düşük bir aralıkta değerleyebilecek bir anlaşmada yeni ve mevcut yatırımcılardan 1 milyar dolara kadar para toplamayı hedefliyor. Bu, önceki turdan kabaca %30’luk bir düşüşü temsil eder.

Kimse aşağı raunddan hoşlanmaz. Seyreltici, dağınık ve moral bozucudurlar. Ama aynı zamanda para biriktirmemek ve ölmekten çok daha iyidirler, bu yüzden şirketler gerektiğinde onları yükseltir.

Bu sabahki sorumuz ikisinden biri Klarna’nın iç sermayeyi daha düşük bir fiyata artırması mantıklı. WSJ’nin belirttiği gibi, şirket rotasını değiştirmeden ve daha düşük bir fiyat izlemeden önce değerlemesini biraz artırmaya çalıştı. Klarna’nın neden bir düşüş peşinde olduğunu biliyoruz: gereklilik. Bunun yerine, sorumuz, şirketin değerini mevcut piyasa fiyatlandırmasına uygun hale getirmek için değerlemesinde yeterince kesinti yapıp yapmadığıdır.

Hadi bulalım.

Klarna, Affirm ve BNPL değerleme revizyonu

Neyse ki ihtiyaçlarımız için, belirli fintech gelirinin değerini daha iyi anlamak için çalışırken gözlemlememiz gereken halka açık BNPL oyuncuları var. Affirm halka açıktır ve BNPL hizmetlerine sahip diğer oyuncular da halka açıktır.

Affirm, etkin bir şekilde saf bir BNPL oyunu olan ve Klarna ile bir miktar pazar örtüşmesi olan bir İsveç şirketi için mükemmel bir yüzer bilgisayardır. Ve ABD şirketi serbest bırakıldı takvimi Q1 2022 (Q3 mali 2022) sonuçları bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce. Bu, halka açık bir şirketten taze veriye sahip olduğumuz anlamına gelir.

Klarna’nın kendisini ne kadar iyi fiyatlandırdığını anlamak için biraz veri toplama ve matematik yapalım. İşlerin toplama tarafıyla başlıyoruz (tüm dönemler takvimi; şirketler aracılığıyla veriler):Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/20/as-klarna-looks-to-raise-more-capital-is-it-cutting-its-valuation-enough/

Yorum yapın