KKday, seyahat devam ederken C Serisini 95 milyon dolara çıkardı – Teknolojik Haberler


Ne zaman seyahat platformu KKday Eylül 2020’de C Serisinin ilk bölümünü yükseltti, seyahat manzarası çok farklıydı. Şimdi, KKday tura 20 milyon dolar eklediğini ve toplamını 95 milyon dolara çıkardığını açıklarken, daha fazla insanın yurt içi ve yurt dışı seyahatlerine çıkmasıyla seyahat trendleri değişiyor. Finansman, Asya özel sermaye şirketi TGVest Capital tarafından yönetildi.

Kurucu ve CEO Ming Chen Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, “Tayvan, Japonya, Hong Kong, Kore ve Asya dahil olmak üzere kilit pazarlardaki ayak izimizi iki katına çıkarmak için yeni finansmanı kullanmayı planlıyoruz” dedi. “Ayrıca, sınırlar yeniden açıldıkça hem yerli hem de uluslararası gezginlerin akınına hazırlanıyoruz.”

Girişim, Haziran 2022’de brüt ürün değerinin COVID öncesi seviyeleri aştığını ve ayrıca kullanıcı edinme maliyetini pandemi öncesi harcadığı miktarın üçte birine düşürdüğünü söylüyor. COVID-19’dan önce gelir elde ediyor ve gelir rakamlarını aşıyor.

Fonların bir kısmı, yazılım mühendisleri, araştırma ve geliştirme, iş geliştirme ve operasyonlar ve pazarlama dahil olmak üzere departmanlar arasında işe alım için kullanılacaktır. Sermaye ayrıca, KKday’in platformunda faaliyet ve hizmet sağlayan çevrimiçi seyahat acenteleri (OTA) ve tüccarlar için teknoloji ürünleri geliştirmek için kullanılacak. KKday, tüccarların rezervasyonları ve envanteri yönetmeleri için Rezio adlı SaaS çözümünün şu anda dünya çapında 1.600 tüccar tarafından kullanıldığını ve 2,7 milyon yolcuya ulaştığını söylüyor.

Rezio, tüccarlarının genişlemesine yardımcı olmak için Viator gibi çevrimiçi seyahat acenteleriyle birlikte çalışır. Hizmet, Viator ve Tripadvisor gibi birden çok kanaldaki rezervasyonları yönetmelerini sağlar.

Pandemi sırasında KKday’in ana büyüme faktörü Japonya, Hong Kong, Kore, Tayvan ve Güneydoğu Asya gibi pazarlarda yurt içi seyahat oldu. Yakın zamanda bir tur ve aktivite online seyahat acentesi olan Activity Japan’ı satın aldı ve Japonya’da daha fazla iş görmeyi bekliyor. KKday ayrıca, uluslararası seyahatin devam ettiği Kore ve Singapur gibi pazarlarda daha fazla faaliyet öngörüyor.

KKday ayrıca sınırlar açıldıkça kendi “küratörlüğünde deneyimlerini” veya yerel turları yeniden başlatmayı planlıyor. Chen, seyahat kısıtlamalarının kaldırılması olarak gördüğü birkaç eğilimin hem iç hem de dış seyahatte bir artış içerdiğini söyledi. Ayrıca daha fazla “dijital gezgin” veya seyahat planlarını planlamak ve maliyetten tasarruf etmek için KKday gibi çevrimiçi araçları kullanan ve KKday’in sunacağı gibi küratörlü turlar talep eden insanlar var.

“Son konuşmamızdan bu yana ve son 12 ayda daha fazla pazar açıldı ve yurt içi seyahat büyümemizin güçlü bir itici gücü oldu. Chen, “Konaklamalar popüler olmaya devam ederken, yerel yerel turlar, etkinlikler ve cazibe merkezleri için de artan bir iştah vardı” dedi. “COVID-19 sırasında Asya-Pasifik genelinde 200.000 deneyim ve aktivite daha ekledik. Yalnızca Japonya’da 35.000 yeni etkinlik ekledik.”

Hazırlanan bir açıklamada TGVest Capital genel müdürü Claire Lai, “Sınırlar yeniden açıldıkça gezgin talebi hızla toparlanıyor. Ming ve ekibinin sürekli inovasyona odaklanması ve seyahat operatörleri, aktivite sağlayıcıları ve kullanıcılardan oluşan ekosistemine uzun vadeli değer sağlaması, COVID-19 dalgasını aşmada çok önemli olduğunu kanıtladı.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/13/kkday-bumps-its-series-c-to-95-million-as-travel-resumes/

Yorum yapın