Kiralık araç teslimatı girişimi Kyte, filosunu 10.000 araca çıkarıyor – Teknolojik Haberler


Müşterilerinin kapılarına kiralık araba teslim eden girişim olan Kyte, Goldman Sachs ve Ares Global Management’tan varlığa dayalı kredi finansmanı için 200 milyon dolar topladı, bu para şirketin genişlemesini hızlandıracak yeni araçlar için ödeme yapmak için kullanacağı para.

Şu anda 13 ABD pazarında bulunan ve bu hafta Portland, Oregon’da piyasaya sürülecek olan Kyte, şirkete göre gelecek yıl filosunu yaklaşık 10.000 araca çıkarmayı planlıyor. Elektrikli araçlar ve gelişmiş sürücü destek sistemlerine (ADAS) sahip araçlar Kyte’ın mevcut filosunda çok fazla yer almasa da, şirket gelecekte müşterileri için bu tekliflere öncelik vermek istiyor.

Kyte’nin kurucu ortağı Ludwig Schoenack, Teknolojik Haberler’a e-posta yoluyla “Bizim için temel sürücü her zaman kullanıcı deneyimidir” dedi. “ADAS özellikleri ve nihayetinde tam otonom sürüş, yollarımızda hareket etme şeklimizde büyük değişiklikler getirecek… ve Kyte’ı şehirlerin dışında hareket etmek için önde gelen bir seçenek haline getirecek çünkü algılama ve algılama teknolojisiyle dolu arabalar, çoğu zaman boşta oturmalarını sağlamak için çok pahalı. Bunun yerine filoların onları konuşlandıracağına inanıyoruz. Kyte’ın inşa ettiği gelecek bu.”

Geçen Ekim ayında Kyte, 30 milyon dolarlık bir A Serisi topladı ve bu sırada şirket, uzun vadeli hedefinin teleoperasyon veya otonom sistemler aracılığıyla araç teslim edebilen platformlar inşa etmek olduğunu söyledi. İlk olarak, araçlarını bırakan ve yolculuktan sonra onları geri alan “Kyte Surfers”a veya sürücü ortaklarına dayanan mevcut modelini genişletmesi gerekecekti. harika yeni teknolojiye girmeden önce bir kullanım durumu kanıtlayın.

Kyte daha önce Teknolojik Haberler’a kiralık araçlarının tele-operasyonlu teslimatını 2022’de test etmeye başlayacağını söyledi; bu, isteğe bağlı araç kiralama girişiminin entegre edilecek herhangi bir teleoperasyon sağlayıcısına tam olarak karar vermediği için şu anda geniş kapsamlı görünen bir hedef. Schoenack’e göre Kyte, birden fazla sağlayıcıyla “görüşme halinde”, ancak mevcut oyuncuların hiçbirinin toplu dağıtım için yola hazır bir çözümü olmadığını söylüyor.

Kyte, bir test pilotu çalıştırmak için “toplu dağıtım için yola hazır bir çözüm”ün neden gerekli olduğunu açıklamak için zamanında yanıt vermedi.

Şirket ayrıca, yakın gelecekte hangi üreticilerden araç tedarik etmeyi umduğunu ve yeni araçlarının herhangi birinin otomatik sürüş özelliklerine sahip olup olmayacağını veya hatta elektrikli olup olmayacağını belirtmedi.

Hızlı bir inceleme şirketin web sitesi her pazarda Nissan Versas, Toyota Corollas ve Hyundai Tuscons’u gösterir. Fiyatlar, araçların kiralandığı haftanın gününe ve ne kadar süreyle kiralandığına göre değişmektedir. Örneğin, Versa, bir günlük hafta ortası kiralama için sigorta, teslimat ve vergi hariç 62 $ geri verebilir, ancak arabayı bir hafta sonu kiralarsanız bu 72 $’a kadar çıkabilir. Tahmin edilebileceği gibi, daha uzun süre araç kiralarsanız günlük fiyat da düşer.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/24/rental-car-delivery-startup-kyte-is-growing-200m-loan-goldman-sachs-ares-global-management/

Yorum yapın