Kindly Health, hormonal sağlık hizmetlerini daha ulaşılabilir hale getiriyor – Teknolojik Haberler


Kindly O'nun evde sperm testi kiti

Kindly O’nun evde sperm testi kiti

Hormonal sağlık bakımı, hayatımızın en mahrem yerlerine dokunduğu için göz korkutucu olabilir. lütfen sağlık evde teşhis testleri (polikistik over sendromu için semen testleri ve testleri dahil), tele-sağlık konsültasyonları ve takviyelerinin bir kombinasyonu ile daha fazla insan için erişilebilir kılmak istiyor.

Küresel pazarlara açılma hedefi olan Bangalore merkezli girişim, bugün Y Combinator, Olive Tree, Soma, Goodwater ve Gaingels gibi yatırımcılardan 3,25 milyon dolarlık bir başlangıç ​​yatırımı topladığını duyurdu.

Kindly Health, KindlyHis ve KindlyHers olmak üzere iki ürün grubuna sahiptir. KindlyHers, kadınların PCOS’u teşhis etmesine ve yönetmesine yardımcı olabilecek bir PCOS öngörücü testi başlatacak. Ayrıca PCOS profilleri ve STD teşhisi için rutin laboratuvar çalışmaları da satmaktadır. KindlyHis’in sperm testleri, kullanıcıların testi evde yapmalarını ve ardından teşhis için bir test merkezine göndermelerini sağlar.

Kindly Health, 2020 yılında CEO’su Nilay Mehrotra tarafından kuruldu ve daha önce Janani.life olarak biliniyordu. Mehrotra Teknolojik Haberler’a Y Combinator’ın kış 2022 kohortunun bir parçası olmadan önce Kindly Health’in doğurganlığa odaklandığını, özellikle IVF klinikleri için doğru embriyoyu seçmelerine yardımcı olacak bir B2B aracı oluşturduğunu söyledi.

“Ancak pazarı ve müşterilerimizi daha iyi anlamaya başladığımızda, sorunun gerçekten çok daha büyük olduğunu ve yaşam tarzı bozukluklarına odaklanmamız gerektiğini fark ettik” dedi. “Evde semen testi ve teşhisinin sadece doğurganlıktan çok daha büyük bir kullanım alanı olduğunu fark ettik ve kendimizi bununla sınırlamak istemedik.”

Bir ay önce lansmanından bu yana Mehrotra, gelir artışının her aya göre %30 oranında arttığını ve şirketin yıl sonunda 1 milyon dolarlık gelire ulaşmayı beklediğini söyledi.

Mehrotra, Hindistan’da 130 milyon insanın cinsel sağlık ve performans ürünlerine yaklaşık 60 dolar harcadığına dair girişimin bulgularına dayanarak, Hindistan’da yaşam tarzı bozuklukları, cinsel performans ve hormonal sağlık için pazar fırsatının 8 milyar dolar olduğunu söylüyor.

Gelecekte Kindly Health daha fazla sağlık kategorisine odaklanacak ve ürün portföyünü egzama, sedef hastalığı ve bağırsak sağlığını içerecek şekilde genişletecektir. Hedefi 130 milyon kullanıcı edinmek ve önümüzdeki birkaç ay içinde bir uygulama başlatmayı planlıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/13/kindly-health-makes-hormonal-health-care-more-approachable/

Yorum yapın