Kindle Scribe incelemesi: Şimdiye kadarki en büyük Kindle yeterince iyi değilAppleInsider, sitemizdeki bağlantılar aracılığıyla yapılan satın alımlarda bağlı kuruluş komisyonu kazanabilir.

Kindle Scribe, Amazon’un e-okuyucusu için yaptığı en büyük ekrana sahiptir ve artık üzerine yazabilirsiniz – ancak sınırlamaları ve maliyeti, yalnızca niş bir çekiciliğe sahip olduğu anlamına gelir.

Var beğenecek çok şey var Yeni 10,2 inçlik Kindle Scribe hakkında, özellikle de zaten Kindle ekosistemine girdiyseniz. Yine de zaten bir hayranıysanız, 6,8 inçlik Kindle Paperwhite genel olarak daha iyi okumak için – ve Kindle Scribe’ın özel yazma özellikleri engellendi.

Scribe, Amazon’un Paperwhite ekranı olarak tanımladığı şeye sahiptir, yani fiziksel boyutu dışında eski cihazdakiyle aynıdır. Bu, 300dpi parlamayan bir ekran olduğu ve e-mürekkep okuyucu olduğu için doğrudan güneş ışığında bile okunabileceği anlamına gelir.

Bununla birlikte, diğer herhangi bir Kindle e-okuyucusunun aksine, bu cihaz gerçekten okumaktan çok yazmak için tasarlanmıştır. Belgeler oluşturabileceğiniz ve birlikte verilen kalemi kullanarak üzerlerine karalamalar yapabileceğiniz yeni bir Defter bölümü var.

Bu gerçekten iyi yapılmış – Premium Kaleme yükseltmek yerine birlikte verilen kalemle yazarken bile, Scribe’da yazma deneyimi iyidir.

Yazınızla yapabilecekleriniz oldukça sınırlı.

Kindle Scribe — Tasarım ve yapılandırma

Scribe’ın ön tarafına ekran hakimdir ve yan tarafında büyük bir çerçeve bulunur. Bu, sınıfının bir önceki modeli olan Kindle Oasis’tekine benzer bir tutuş sağlamak içindir.

Çerçevenin yanında, bir USB-C şarj bağlantı noktası ve bir açma/kapama düğmesi bulunur. Bu düğme, ekranın alt kenarında gizlendiğini unutacağınız Kindle Paperwhite’dakinden çok daha iyi konumlandırılmış.

Çerçeve, cihazın birinci sınıf, en yüksek kaliteli Kindle olmasının bir parçası olarak Kindle Oasis’te sunuldu. Bununla birlikte, kullanımda, en azından Scribe’da, uygun bir el tutuşu olduğu kadar bir engeldir.

Scribe’da okumak ve tek elle çerçeve tarafında tutmak için, sayfayı değiştirmek için başparmağınızın üzerinden dokunmak daha zordur. Daha doğrusu, bir sonraki sayfaya gitmek için – bir önceki sayfaya geri dönmek için dokunduğunuzu fark etmek kadar yaygındır.

USB-C bağlantı noktası ve açma/kapama düğmesi Kindle Scribe'ın bir tarafındadır

USB-C bağlantı noktası ve açma/kapama düğmesi Kindle Scribe’ın bir tarafındadır

Kindle Scribe yalnızca bir renkte gelir – tungsten. Paperwhite’ın 8 GB ve 16 GB’ına kıyasla 16 GB, 32 GB veya 64 GB depolama ile yapılandırılabilir.

Kitaplar her zaman Amazon’da tutulduğu ve okuyucular şu anda okuduklarını sakladıkları için Kindle’da genellikle çok fazla depolama alanına gerek yoktur. Daha fazla belge oluşturma yeteneğiyle, ekstra depolama için açık bir istek var, ancak neye ihtiyaç duyulacağını tahmin etmek zor.

Ve sonrasında daha fazla depolama alanı sığdırmak imkansızdır. Bu nedenle, tercih ettiğiniz depolama boyutu pratikte bir tahmindir, ancak her zaman olduğu gibi, ne kadar çoksa o kadar iyi ve ne kadar çoksa o kadar pahalıdır.

Kindle Scribe – Kalem

Scribe’ın çerçevenin karşısındaki tarafı, ekranın diğer kenarı, kalemi yerleştirdiğiniz yerdir. Bu manyetik bir şerittir ve kalem ona takılır – genellikle.

Uygulamada, kalemin sadece mıknatısa karşı bastırılması gereken düz bir tarafı vardır. Kalemi elinizde yuvarlayıp, neden Scribe’da yerine oturmadığını merak ederken bulmak çok kolaydır.

Daha sonra, düzgün bir şekilde yerine oturduğunda bile, özellikle Scribe’ı o tarafta tutuyorsanız, kullanımdaki kalemi yerinden çıkarmak son derece kolaydır.

AppleInsider temel kalemi test etti ve diyelim ki Apple Pencil’dan çok gerçek bir kalem gibi hissettiriyor. Premium Kalem, bazı öğeleri kontrol etmek için bir kısayol düğmesi içerir ve ayrıca sonunda bir silgi varmış gibi görünür, ancak hiçbiri yükseltme yapmak için zorlayıcı nedenler değildir.

Temel kalem mükemmel ve ekrana yazmak doğal geliyor. Ayrıca, kalem darbesi yapmakla e-mürekkebin belirdiğini görmek arasında belirgin bir gecikme olmadığı için hızlı hissettiriyor.

Kindle Scribe — Kalite Oluşturun

Kindle’lar, Apple’ın her zaman yaptığı türden sağlam bir standarda göre üretildiği için bilinmemektedir. Ancak Kindle Scribe, önceki bazı modeller kadar ucuz hissettirmiyorsa, Amazon’un lansman boyunca bu kelimeyi vurgulamasına rağmen, premium da hissetmiyor.

Yine de hissettirdiği şey, şaşırtıcı derecede hafif ve ince. Bu bir yanılsama çünkü Kindle Paperwhite’dan daha büyük ama aynı zamanda daha kalın ve daha ağır.

Kindle Paperwhite’ın 205 gramına kıyasla Kindle Scribe 433 gram ağırlığında, ancak yine de hafif geliyor. Ayrıca Paperwhite’ın 174,2 mm’lik genişliğinin yanında 230 mm genişliğindedir.

Kindle Scribe’da Yazma

Kindle Scribe’da yazmanın iki yolu vardır. Normal bir e-kitap açıp ona bir not ekleyebilir, böylece birisinin üzerinde çok çalıştığı yazıyı dijital olarak tahrif edebilirsiniz.

Veya boş bir belge oluşturabilir ve içinde kendi yazılarınızı yazmaya başlayabilirsiniz. Kindle Scribe, farklı çizgilere ve kenar boşluklarına sahip birçok şablon sunar ve her biri başlangıçta tek bir sayfa olarak açılır.

Amazon, Kindle Scribe’ı duyurduğunda, yalnızca tek sayfalık belgeler yazmak mümkünmüş gibi görünüyordu, ama neyse ki durum bu değil. Yazmakta olduğunuz herhangi bir sayfada, yeni bir sayfa oluşturmak ve devam etmek için sağdan kaydırabilirsiniz.

Bazen Kindle Scribe’ın avuç içi reddi harika değildir ve – sadece ara sıra – aniden bir sonraki sayfaya atladığınızda yazarsınız.

Daha dikkat dağıtıcı bir şekilde, aralıklarla Kindle’ın titrediğini göreceksiniz. Şimdiye kadar Kindle’da bir kitap okuduysanız, bunu görmüşsünüzdür – her birkaç sayfada bir siyah flaş olur ve tüm sayfa önünüzde yenilenir.

Yavaş değil, ama aynı zamanda hızlı da değil, bu yüzden okurken onu fark etmemeniz mümkün değil. Ve yazarken daha da kötü çünkü bir an için yazdığın her şeyi silmeyi başarmış gibi görünüyorsun.

Kindle Scribe’da yazma seçenekleri

Varsayılan olarak, oldukça kalın bir e-mürekkepli kalemle yazarsınız. Ancak bunu, çok ince bir çizgiden ağır bir keçeli kalem türüne kadar değişen çeşitli seçeneklerden biriyle değiştirmenize izin veren bir araç çubuğu vardır.

Ayrıca kelimelerin üzerine sürükleyebileceğiniz bir işaretleyici, bir vurgulayıcı da vardır. Son olarak, bir silgi var. Temel kalemde, bunu araç çubuğundan seçer ve ardından yazınızı karalarsınız.

Kindle Scribe, el yazısı tanıma özelliğiyle birlikte gelmez.  Bu el yazısını hiçbir makine okuyamaz.

Kindle Scribe, el yazısı tanıma özelliğiyle birlikte gelmez. Bu el yazısını hiçbir makine okuyamaz.

Bu onu siler ve bazen oldukça tatmin edicidir, sanki sevmediğiniz bir şeyin üzerini çiziyormuşsunuz ve o da kayboluyormuş gibi. Diğer zamanlarda bu bir angaryadır çünkü silme işlemini yapan kalem “ucu” küçüktür.

Ama yine de Kindle Scribe’ın Geri Al düğmesini kullanmaktan daha iyidir. Bu, yazınızı geri alır, ancak her seferinde en fazla bir harf.

Kindle Scribe – Hız

Kindle Scribe, hız söz konusu olduğunda iki yarıdan oluşan bir hikayedir – tüm Kindles’larda olduğu gibi.

Herhangi bir modern Kindle’da bir kitap okuyorsanız, bir sonraki sayfaya geçmek hızlıdır veya en azından onu düşünmeyecek kadar hızlıdır. Benzer şekilde, aslında Kindle Scribe’da yazmak, kalem işaretleri yapmak, bu hızlıdır.

Başka hiçbir şey değil. Bunu en çok bir iPad veya iPhone kullanıyorsanız fark edeceksiniz, ancak Kindle Scribe temel okuma ve yazma dışındaki her şeyde çıldırtıcı derecede yavaş.

Bu nedenle, belge koleksiyonunuza, not defterlerinize geri dönmek yavaştır. Okumak için yeni bir kitaba geçmek, kütüphanede arama yapmak, farklı kontroller seçmek bir angarya.

Ekranın bir iPad’den önemli ölçüde daha az hassas olması buna yardımcı olmuyor. Sonuç olarak, bir düğmeye dokunup hiçbir şey olmamış gibi görünmek rutin bir işlemdir. Söyleyemeyeceğiniz şey, musluğunuzun kaydedilip kaydedilmediği veya Kindle’ın musluğu görüp bu konuda herhangi bir şey yapmakta yavaş olup olmadığıdır.

Hatalar hız ve güvenilirlik duygusuna da yardımcı olmuyor. Testin bir noktasında, cihazı yeniden başlatana kadar Kindle Store’un ön sayfasının ötesine geçmek imkansızdı.

Sonra yeniden başlatmadan bahsetmişken, daha sonra biz okurken tam da bunu yaptı.

Kindle Scribe — pil ömrü

Amazon’a inanıyorsanız, o zaman bu ve tüm Kindle’lar, pillerinin ne kadar dayandığı konusunda iPad’i yenmekle kalmıyor, onu parçalıyorlar. Bir Kindle Paperwhite, tek bir şarjla 10 hafta – saatler değil, haftalar – ve Kindle Scribe 12 hafta olarak derecelendirildi.

Ancak hiçbir rakam doğru değil, gerçek kullanımda değil.

Kindles’ı pil şarjı için test eden her kimse, kendilerininkini bir rafta bırakıp tatile gitmiş olmalı. Herhangi bir Kindle kullanımı için bu haftaları hemen günlere indirir.

Spesifik olarak, Amazon’un kendi rakamlarını kullanarak, bir Kindle Scribe’da yazmadan sadece okursanız 12 haftaya ulaşırsınız. Ve sonra sadece günde 30 dakikadan fazla okumazsanız.

Daha fazla okuyun ve özellikle daha fazla yazın ve pratikte pil şarjı başına toplamda yaklaşık 10 saat elde edebilirsiniz. Bu, iPad’i parçalamak değil, onu eşitlemekle ilgili.

Daha sonra yazdıklarınızla ne yapabilirsiniz?

Kindle Scribe’ın özelliklerinin yetersiz kaldığı yer burasıdır. Scribe üzerinde yalnızca Scribe belgelerini düzenleyebilmeniz mantıksız değildir, ancak bu bir kısıtlamadır.

Kindle Scribe, yazmak için şablonlarla birlikte gelir

Kindle Scribe, yazmak için şablonlarla birlikte gelir

Belgeler – veya Amazon’un dediği gibi not defterleri – aslında Kindle Scribe’dan iPad veya iPhone’daki Kindle uygulamasına senkronize edilecek. Ancak iPad’de bile bunları düzenleyemezsiniz, sadece okuyabilirsiniz.

Bunun nedeni, Scribe dışında belgelerinizin PDF’ler olmasıdır. Herhangi bir belgeyi doğrudan Scribe’dan herhangi birine e-postayla gönderebilirsiniz, ancak bunu PDF olarak alacaklardır.

Daha sonra başvuracağınız notlar almak için Scribe kullanıyorsanız, o zaman bu yeterli. Ancak notların Kindle Paperwhite ile senkronize olmasını beklersiniz, böylece oraya başvurabilirsiniz, ancak şu anda değiller.

Scribe’ın kendi içinde bile sınırlamalar vardır. Sayfalar eklemeye ve yazmaya devam edebilmeniz muazzam, ancak belgeler içinde arama yapmanın bir yolu yok.

El yazısı tanımayı çok istediğinizden değil – hayır demeseniz de – bir belgeyi etiketleyemiyorsunuz. Başlığı veya içinde tuttuğunuz klasörün başlığı dışında, belgeyi daha sonra bulmanıza yardımcı olacak hiçbir şey ekleyemezsiniz.

Tüm not defterlerini filtreleyebilirsiniz, ancak bu gerçekten yalnızca başlığa veya tarihe göredir.

Kindle Scribe, çoğu Apple kullanıcısı için kötü bir uzlaşmadır

Daha sonra başka bir yere yazacağınız notları yazmakla yetinmediğiniz sürece, Scribe yeterince iyi olmayan iyi bir cihazdır.

Sayfayı çevirmek için esnetmeniz gerekmesi dışında, üzerinde kitap okumak gerçekten çok iyi. Ve Kindle Scribe’daki bu el yazısı deneyimi mükemmel.

Yani Kindle Scribe hakkında gerçekten takdir edilecek pek çok şey var ama aynı zamanda yetersiz kalıyor. 330 dolardan başlayan fiyatlarla olmasaydı, işler farklı olabilirdi, ancak şu anda aldığınız şey için çok pahalı görünüyor.

Kindle Scribe’ın artıları

  • 10.2 inç ile çok daha büyük ekran
  • üzerine yazabilirsin
  • Temel bir kalemle birlikte gelir
  • Temel kalemle bile yazmak mükemmel
  • Şaşırtıcı derecede hafif

Kindle Scribe eksileri

  • Yazılı belgelerinizi arayamazsınız
  • Kalemi tutan mıknatıslar güçlü değil
  • Herhangi bir kontrolü kullanmak çok yavaş
  • Belgeleri yalnızca PDF olarak dışa aktarabilirsiniz

Puan: 5 üzerinden 3

Nereden Alınır

Kindle Scribe şimdi Amazon’dan edinilebilir 339 dolardan başlayan fiyatlarla 16 GB sürüm ve Temel Kalem için. seçme Premium Kalem 30 dolar daha ekler.

Kindle Scribe’ın 32 GB versiyonu 390 Dolar ve 64 GB versiyonu 420 Dolar, her ikisi de fiyata Premium Kalemi dahil ediyor. Şu anda Temel Kalem ikisiyle de seçilemez ve ayrı olarak sunulmaz.

Ama, eğer bunu okuyorsanız AppleInsider ve birden fazla hikayemizi okudunuz, muhtemelen daha fazlasını değil, bunun yerine bir iPad ve Apple Pencil almalısınız.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/12/08/kindle-scribe-review-largest-ever-kindle-is-not-good-enough?utm_medium=rss

Yorum yapın