Kimya devi Denka, Pegasus Tech Teknolojik Haberler tarafından yönetilen 100 $’lık fonla VC’ye daldı • Teknolojik Haberler


Pegasus Teknoloji GirişimleriŞirketlerin yeni girişimlere yatırım yapmasına yardımcı olan Silikon Vadisi merkezli bir risk sermayesi şirketi, Japon kimya ve yaşam bilimleri şirketiyle 100 milyon dolarlık bir fon kurduğunu söyledi. Denka.

107 yıllık bir firma olan Denka, yeni kurulan kurumsal girişim sermayesi fonunun tek limited ortağıdır ve amacına uygun olarak 2030 görevi, sürdürülebilirlik ve nüfus artışı dahil olmak üzere acil küresel sorunları ele alan girişimlere yatırım yapmakla ilgileniyor.

Pegasus Tech’in kurucusu ve CEO’su Anis Uzzaman, Pegasus Tech’in şu anda Japonya, Tayvan, Endonezya, Avrupa ve ABD’deki büyük küresel şirketlerle ortaklıklar yoluyla 30’dan fazla stratejik fonu veya CVC fonunu yönettiğini söyledi. Uzzaman Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, bu kurumsal ortaklar – çoğunlukla sanayi, kimya ve ilaç gibi imalat sektöründe – ileri teknolojileri ana işlerine dahil etmek için yeni girişimlere sermaye koymak istiyor.

Pegasus Tech, Denka’nın yenilenebilir enerji, elektrikli araç pilleri, çipler ve sağlık teknolojisi alanlarında erken ve geç aşama girişimleri aramasına daha özel olarak yardımcı olacak. Uzzaman’a göre çek büyüklükleri, başlangıç ​​aşamasındaki şirketler için 500 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında, ileri aşama şirketler için 2 milyon dolar ile 10 milyon dolar arasında değişecek.

Bir adayın yatırım için hedeflenmesinin ardından Denka, girişimin tezini doğrulamak için Pegasus ile bir ekip çalışması yapmayı planlıyor. Yine de yatırımlar konusunda son kararı Pegasus verecek. Nitekim Uzzaman, aralarında Uzzaman’ın da bulunduğu bir grup Pegasus ortağı ile yatırım yöneticileri Bill Reichert, Steve Payne, John Lim ve Justin Jackson’ın da bu fonun faaliyetlerinde yoğun olarak yer alacağını sözlerine ekledi.

Pegasus, kurulduğu 2011’den bu yana “hizmet olarak VC” modelinden yararlanmak için şirketler ile startup’ları birbirine bağlamaya odaklandı ve bugüne kadar 250’den fazla startup’a yatırım yaptı ve yönetimi altında 2 milyar dolardan fazla varlığa sahip.

VC firmasının birlikte çalıştığı diğer ortaklar şunları içerir: Segavideo oyunu ve eğlence şirketi; Japonyabir televizyon alışveriş şirketi; NGK BujilerJaponya merkezli bir otomotiv buji üreticisi; asusTayvan merkezli bir bilgisayar donanımı şirketi; AysinJaponya merkezli bir otomotiv firması; Bandai Namcobir eğlence şirketi; kalbe, Endonezya merkezli bir ilaç firması; ve sinar maşbir Endonezya holdingi.Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/24/pegasus-tech-ventures-closes-100m-fund-with-japanese-chemical-firm-denka/

Yorum yapın