Kimlik ve erişim yönetimi girişimi ConductorOne 15 milyon dolar artırdıKimlik ve erişim yönetimi başlatma İletkenOne Inc. ürün geliştirmeyi geliştirmek ve pazarlama çabalarını artırmak için 15 milyon dolarlık yeni finansman sağladı.

Accel, Fuel Capital, Fathom Capital, Active Capital ve birkaç bireysel yatırımcının da katıldığı A Serisi turunu yönetti. Yeni finansman dahil, şirket bugüne kadar 20 milyon dolar topladı, göre Crunchbase.

2020 yılında eski Okta Inc. çalışanları Alex Bovee ve Paul Querna tarafından kurulan ConductorOne, web ve modern altyapı izin yönetimini entegre eden bir platform sunuyor. Erişim vermeyi ve izinleri yönetmeyi hızlı, güvenli ve uyumlu hale getirmek için tasarlanan platformun, bulut uygulamalarına ve altyapısına erişimi “merkezi olmayan ve demokratikleştirdiği” iddia ediliyor.

Şirket, tek oturum açma çözümlerinin bulut uygulamalarının ve altyapısının benimsenmesini hızlandırmasına rağmen, büyük bir kimlik, izin ve erişim yayılmasına yol açtığını savunuyor. ConductorOne, bu sol güvenlik, yönetişim, risk ve uyumluluk ekiplerinin yanı sıra bilgi teknolojisi ekiplerinin çok çalıştığını ve erişimi kapsamlı bir şekilde yönetmek ve yönetmek için ihtiyaç duydukları araçlardan yoksun olduğunu söylüyor.

İcra Kurulu Başkanı Bovee yaptığı açıklamada, “Bulutun patlamasıyla şirketler kimlik yayılımı ile mücadele ediyor: hangi kimliklerin var olduğunu ve hangi sistemlere ve verilere erişebildiklerini anlamak ve yönetmek” dedi. “Güvenlik ekipleri, erişim kontrolünü otomatikleştirmek istiyor, ancak geleneksel yönetişim ve ayrıcalıklı erişim çözümlerinin modern, bulut odaklı şirketler için işe yaramadığını görüyor.”

ConductorOne, kimlik güvenliği platformunu, sistem ve organizasyonel kontroller ve SOX gibi en az ayrıcalık ve uyumluluğu otomatikleştirmek ve aynı zamanda bir organizasyonun kimlik riski duruşunu azaltmak için tasarladığını söylüyor. Platform, manuel iş akışlarını otomatikleştirir ve tüm izinler için gerçek zamanlı görünürlük sağlar. Erişim incelemeleri gibi genellikle haftalar süren görevler, ConductorOne ile birkaç tıklamayla yapılır.

Platform, kuruluşların uyumluluk gereksinimlerini karşılayabilmesi, kimlik ve kimlik bilgilerinin kötüye kullanılmasıyla ilişkili riski azaltabilmesi ve zamandan tasarruf edebilmesi için erişim incelemelerini ve izin yönetimini otomatikleştirir. ConductorOne, erişim değişikliklerini düzenlemek ve uyumluluğu otomatikleştirmek için mevcut kimlik platformları, hizmet olarak bulut yazılımı ve hizmet olarak altyapı uygulamaları ve insan kaynakları sistemleriyle birlikte çalışır.

ConductorOne’ın hizmeti, şirketlerin güvenlik ve uyumluluk hedeflerine birkaç gün içinde ulaşmalarına yardımcı olmak için web, e-posta ve Slack aracılığıyla kodsuz entegrasyonlar, esnek iş akışları ve yönetim sunuyor, diyor.

Resim: İletkenBir

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/06/23/identity-access-management-startup-conductorone-raises-15m/

Yorum yapın