Kıdemli dijital sağlık uzmanları sanal yeme bozukluğu bakımı başlangıcı buldu – Teknolojik Haberler


Amanda D’Ambra ve Joan Zhang için, bir yeme bozukluğu bakım girişimini başlatma ve birlikte kurma fikri kişiseldi: Her ikisi de diğer zihinsel sağlık sorunlarıyla birlikte bir yeme bozukluğu ile mücadele etti ve tedavi gördü – daha fazla insanın alacağını umdukları bir tedavi. erişebilmek.

D’Ambra ve Zhang, New York merkezli bir sanal yeme bozukluğu bakım şirketi olan Arise’ı kurmaya karar vermeden önce daha önce dijital sağlık alanlarında çalıştı. Arise, lisanslı sağlayıcılarla kişiselleştirilmiş bir bakım planı ile herhangi bir yeme bozukluğundan muzdarip olanlara eğitim, bakım ve uzun vadeli destek sağlamayı amaçlamaktadır.

Kurucuların diğer şirketlerde daha çok görmek istedikleri tek şey, “insanları önce insan olarak görmek ve hayatta öncelik verdikleri her şeyde onları desteklemek” idi.

Zhang ve D’Ambra, kişisel deneyimlerine dayanarak, diğer zihinsel sağlık faktörlerinin bir hastanın yolculuğunu etkilediğini ve bu nedenle hasta bakımını kişiselleştirmeye çalıştıklarını söylüyor.

Zhang, “Yeme bozukluğuna neyin katkıda bulunduğu konusunda çok fazla karmaşıklık var ve bu sadece yemekle ilgili değil ve sadece vücutla ilgili değil” dedi. “Bence diğer gerçekten büyük olan şey, ‘Ah, bu bir ihtiyaç sorunudur’dan, daha geniş sistemik sorunu görmeye ve yaratılan bu düzensiz yeme ve yeme bozuklukları kültürüne nasıl katkıda bulunduğunu görmeye başlıyor.”

Ulusal Anoreksiya Nervoza ve İlişkili Bozukluklar Derneği’ne göre, yeme bozuklukları en ölümcül ikinci akıl hastalığıdır (opioid kullanımının yanında) ve yeme bozukluğu olan kişilerin %26’sı intihar girişiminde bulunur.

Ek olarak, BIPOC (Siyah, Yerli ve Renkli İnsanlar) beyaz insanlara kıyasla tedavi görme olasılıkları “önemli ölçüde” daha düşüktür ve LGBTQIA+ kişilerinin %50’ye yakını yeme bozuklukları bildirmiştir.

D’Ambra ve Zhang için, Arise’ın “topluluk odaklı” olarak yetersiz hizmet alan nüfuslar için sıcak, güvenli ve açık bir alan olmasını umduklarını söylediler.

D’Ambra, “İnşa etmeyi hedeflediğimiz şey, gerçekten yeme bozuklukları ve yeme bozukluğu yaşayan, ancak tanınmayan veya destek almayan çok daha geniş bir insan havuzuna hizmet edecek daha erişilebilir ve kapsayıcı bir modeldir” dedi.

Arise, Cityblock’un kurucu ortağı Iyah Romm’un katılımıyla BBG Ventures (Alula ve Reside Health yatırımları) ve Greycroft (Bumble ve Boulder Care yatırımları) liderliğindeki 4 milyon dolarlık aşırı aboneli bir tohum finansman turunu duyurduklarından destek toplamayı başardı. , ve Sonder Sağlık başkanı Sylvia Romm.

Şirketin pilot programını bu yaz daha sonra başlatması planlanıyor – ancak pilot program yalnızca 30 hastaya hizmet verecek. Şirkete göre, pilot uygulama muhtemelen “kısa vadeli bir şey” olacak.

Beta denemesinden sonra Arise, yıl sonuna kadar yaklaşık 100 aktif hastaya hizmet vermeyi umuyor. Başlangıçta şirket New York, Kuzey Karolina ve potansiyel olarak Teksas’ta faaliyete geçecek. Bununla birlikte, şirket sigorta sağlayıcıları ve Medicaid ile ortaklık kurmayı planladığı için, tamamen nereye girebileceklerine bağlı.

Şirket, zihinsel ve dijital sağlık şirketlerinin personel ve destek kaybı gördüğü bir zamanda ortaya çıkıyor.

Cerebral, FDA’nın Kontrollü Maddeler Yasası’nın olası bir ihlali için soruşturma başlatmasının ardından çeşitli sigorta sözleşmelerini kaybetti. Ayrıca, ABD Senatosu potansiyel gizlilik hakları ihlallerini incelerken Talkspace ve BetterHelp ilgi odağı oldu.

Senato, şirketlerin Meta ve Google ile veri paylaşabileceğini ima eden raporların ardından bu akıl sağlığı uygulaması sağlayıcılarından veri toplama ve paylaşım politikaları hakkında açıklama yapmalarını istiyor.

Teknolojik Haberler’a konuşan D’Ambra, “Özellikle ruh sağlığı söz konusu olduğunda, üye verilerini çok ciddiye alıyoruz ve mahremiyete saygı duyulmasını ve korunmasını sağlama ihtiyacına şiddetle inanıyoruz” dedi. “Bizim için bu, bakıma yaklaşımımızdan geliyor, çünkü onu insanların evlerine getiriyoruz. Daha da önemlisi, verilerin korunmasını ve iyileşmelerini güçlendirmek için üyelerimizin ellerine geri verilmesini ve reklam veya kâr amacıyla üçüncü taraflara satılmamasını sağlamak anlamına da gelir.”

Tipik olarak, üçüncü taraf dijital sağlık şirketleri, hassas hasta bilgilerini ele almasına rağmen HIPAA’nın kapsamına girmez ve düzenleyici bir gri alana girer. Eylül 2021’e kadar Federal Ticaret Komisyonu, sağlık uygulamalarının Sağlık İhlal Bildirimi Kuralına uyması gerektiğini belirten bir politika yayınladı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/11/veteran-digital-health-pros-found-virtual-eating-disorder-care-startup/

Yorum yapın