Kickstarter şimdi incelenmeyi bekleyen bildirilen yorumları gizleyecek – Teknolojik Haberler


Kickstarter bugün açıklandı Platformda görünen kötüye kullanım amaçlı yorumların sayısını azaltmak amacıyla, Güven ve Güvenlik ekibi bunları inceleyip yorumun kalması mı yoksa silinmesi mi gerektiğine karar verene kadar içerik oluşturucular tarafından bildirilen yorumları artık otomatik olarak gizleyecektir. .

İçerik oluşturucular ayrıca, inceleme için işaretlerken bir yorumu bildirmek için bir neden seçme seçeneğine de sahip olacak ve Kickstarter, bunun, ekibinin kötüye kullanımı daha hızlı ele almasına izin vereceğini umuyor. Kickstarter, yorum yapma ayrıcalıklarını iptal ederken, destekçilere bu ayrıcalıkların ne zaman geri yükleneceğini bekleyebilecekleri hakkında daha spesifik bilgiler sağlayacak.

Kickstarter, “Bu çalışma ile tüm sistemin sağlığına özen gösteriyoruz – yaratıcıların kendilerini güvende hissetmeleri ve destekçilerin soru ve endişelerini dile getirebilmeleri gerekiyor” dedi. onun blog yazısı değişiklikleri özetliyor.

Kötüye kullanım potansiyeli taşıyan yorumları daha fazla inceleme için saklamanın değeri olsa da, incelemeler yeterince hızlı yapılmazsa böyle bir sistemin kendisinin kötüye kullanılma olasılığı da vardır. Platformu kullanan vicdansız bir içerik oluşturucu, olumsuz yorumlarını veya projenin uygulanabilirliğini veya güvenliğini sorgulayanları en azından geçici olarak gizlemek için raporlama özelliğinden yararlanabilir ve belki de kitle fonlamasına devam edebilir.

Güvenliği daha da artırmak için Kickstarter, Kickstarter Topluluk Danışma Konseyi, bir dizi alan hakkında bilgili içerik oluşturuculardan oluşacak olan Mayıs ayında lansmanı yapılacak. 6 Nisan’da kapanan başvurular, en az bir kampanya yürüten ve en az bir yıldır hesabı olan (ve “iyi durumda” olan) içerik oluşturuculara açıktı. Üyeler, konseyde en az bir yıl hizmet vermeyi ve yılın iki saatlik toplantılarının altısına da katılmayı taahhüt etmelidir. Karşılığında, üyeler yıl için 5,000$’lık bir ücret alacaklar. Kickstarter henüz bu konseyin üyelerini açıklamadı.

Kickstarter, konseyin “platformun olabildiğince kullanışlı, davetkar ve kapsayıcı olmasını sağlamaya yardımcı olan yeni özelliklerin geliştirilmesine öncelik vermemize yardımcı olmaya özel olarak odaklanacağını” söyledi. Konseyin sorumlulukları arasında, platform blok zincirine geçerken girdi sağlamayı da içerecek; bu plan, özellikle blok zinciri teknolojisinin enerji kullanımının çevresel etkisine ilişkin endişeler söz konusu olduğunda, geçen yılın sonlarında geri tepmeye neden olan bir plan.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/04/11/kickstarter-will-now-hide-reported-comments-pending-review/

Yorum yapın