Khaby Lame, Charli D’Amelio’yu en çok takip edilen TikTok yaratıcısı olarak tahttan indirdi – Teknolojik Haberler


VidCon için tam zamanında, TikTok platformda en çok takip edilen yeni bir yaratıcıya sahip: Habi Topal22 yaşındaki Senegalli, diğer TikTok’ları dikerek ve düet yaparak ün kazanan, başlangıçta işe yaramayan viral “hayat tüyolarını” sözsüz bir şekilde düzelten.

Dün itibariyle, Khaby Lame’in 142.7 takipçisi var ve uzun zamandır lider TikTok yaratıcısı Charli D’Amelio’yu bir numarada tutuyor.

En genç D’Amelio bugün VidCon’da Lightricks ile bir panelde konuştu, ancak kendisine 1 numaralı unvanını kaybetmesi sorulmadı – sonuçta, bu sadece bir övünme hakları meselesi (ancak, VidCon katılımcılarının kalabalığına şunu söyledi: yaklaşık 2400 yayınlanmamış TikTok taslağı var – gizem!). Ancak içerik oluşturucuların büyük paralar kazanması sadece takipçilerle ilgili değil. Onları bu şekilde kullanırsın.

Charli D’Amelio, kız kardeşi Dixie D’Amelio ve ebeveynleri, bir Hulu realite şovu, Hollister ile bir giyim markası, sayısız marka anlaşması ve bir medya imparatorluğunu kurdular. Orijinal şovu çekin kendilerine ait. D’Amelio kardeşler ve ebeveynleri de FaceTune yapımcısı Lightricks’e yatırım yaparak risk sermayedarı oldular. Lame gibi TikToker’lar ün kazanırken bile, Siyah yaratıcılar fark edilir derecede eksik Forbes’ten en yüksek ücretli etkileyici listesi — Charli D’Amelio yıllık kazancı 17.5 milyon dolar ile 1 numarada oturuyor, kız kardeşi Dixie ise 10 milyon dolar kazanıyor.

Bu eşitsizliklerle mücadele etmek için Snapchat ve Patreon gibi platformlar, BIPOC yaratıcıları için kuluçka programları başlattı ve onlara daha fazla ön sermaye, üretim kaynakları ve mentorluğa erişim sağladı.

Genel takipçi sayısı açısından, bir YouTube kanalı 200 milyonu geride bıraktı – en çok takip edilen kanal Hintli bir plak şirketi ve film şirketi olan T-Series. Ancak TikTok, içerik oluşturucular için daha iyi para kazanma seçenekleri sunana kadar, şöhretten yararlanma fırsatlarının çoğu platform dışında gerçekleşir.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/khaby-lame-most-followers-tiktok-charli-damelio/

Yorum yapın