Kaynaklar, Pakistan’ın Airlift’inin finansman sıkıntısının ardından kapandığını söylüyor – Teknolojik Haberler


Pakistan’ın en değerli girişimi Airlift, konuya aşina olan iki kaynağın Teknolojik Haberler’a yeni sermaye sağlayamamasının ardından kapandığını söyledi.

Başlangıç, Salı akşamı çalışanlara, kaynaklara ve Teknolojik Haberler tarafından elde edilen bir slayta göre Çarşamba günü kapanacağını söyledi. Girişim geçen hafta yeni bir tur düzenlemeye çalışıyordu, ancak “birden fazla” yatırımcı firmaya parayı havale etmenin en az iki ay süreceğini söyledi.

Slayt, “Diğer yatırımcılar, diğerlerinden önce kablolama riskini üstlenmek istemiyor” dedi.

Airlift, Lahor, Karaçi ve İslamabad dahil olmak üzere Pakistan’ın sekiz şehrinde hızlı bir ticaret hizmeti verdi. Kullanıcılar, Airlift web sitesinden veya uygulamasından bakkaliye, taze ürünler ve ilaçlar dahil diğer temel öğelerin yanı sıra spor malzemeleri sipariş edebilir ve 30 dakika içinde kendilerine teslim edilmesini sağlayabilir.

Başlangıç, Ağustos ayında Airlift’e 275 milyon dolar değerinde bir B Serisi finansman turunda 85 milyon dolar topladı. 20VC’den Harry Stebbings ve Buckley Ventures’tan Josh Buckley o tura öncülük etti.

Airlift’in kurucusu Usman Gül, yorum talebini hemen geri göndermedi.

Bu gelişmekte olan bir hikaye. Takip etmek için daha fazlası…Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/12/airlift-shutdown/

Yorum yapın