Kapsam 3 emisyonlarınızı ifşa edin, sizi korkaklar – Teknolojik Haberler


İstersen Şirketlerin karbon emisyonlarını ele alma konusunda ciddi olduğu ve olmayan iç kepçe, önerilen iklim kuralıyla ilgili olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan kamuoyu yorumlarına bir göz atın.

Bir şirketin sözde Kapsam 3 emisyonları konusundaki tutumundan ciddi olup olmadığını anlayabilirsiniz. İşe bağlı olarak, Kapsam 3 emisyonları bir şirketin karbon ayak izinin önemli bir çoğunluğunu oluşturabilir. Bu tür emisyonlar, bir şirketin sahip olmadığı veya kontrol etmediği, kiralık ofis alanı, iş seyahati veya ürünlerinin kullanım ömrünün sonunda işlenmesi gibi faaliyetlerden ve varlıklardan kaynaklanabilir. Aynı zamanda, birisi gazla çalışan SUV’larını kullandığında olduğu gibi, müşteriler ürünlerini kullandıklarında da ortaya çıkabilirler.

Kısacası, şirketiniz iklim değişikliği konusunda ciddiyse, muhtemelen Kapsam 3 emisyonlarını tahmin ediyor olmalıdır. Sürdürülebilir olma konusunda gürültü yapıyorsa, en azından Kapsam 3 açıklamalarını standart yapma girişimlerini baltalamamalıdır.


Teknolojik Haberler+, Bağımsızlık Günü indirimi yapıyor! Burada yıllık abonelikte %50 tasarruf edin. (Gerekirse Teknolojik Haberler+ hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz!)


Bu yüzden SEC’in sitesindeki yorumlar bazı ilginç okumalar yapıyor. Walmart ve BlackRock’tan Fidelity, Gap, ExxonMobil ve Southwest Airlines’a kadar uzanan şirketler, SEC’in sorumluluğu sınırlamak için sunduğu güvenli liman hükümlerine rağmen Kapsam 3 emisyonlarını açıklamamayı tercih ettiklerini açıkça belirttiler. Bu şirketler, iklim değişikliği üzerindeki kendi etkilerini tam olarak anlayacak ve ifşa edecek kadar ciddiye almadıklarını etkili bir şekilde söylüyorlar.

Burada ele almadığım, benzer bir duruş sergileyen çok, çok daha fazla şirket var. Peki bunları neden ayırıyorum? Walmart çünkü dünyanın en büyük perakendecisi. BlackRock ve Fidelity çünkü onlar birinci ve üçüncü en büyük varlık yöneticileri. ExxonMobil çünkü devlete ait olmayan en büyük petrol şirketi. Boşluk, çünkü şirket bunu “hissediyor” iddiasında bulundu.[s] hedeflerimizi ve stratejilerimizi en iyi bilim ve endüstri uygulamalarıyla uyumlu hale getirmek için etik bir sorumluluk” iklim değerleri sayfası. Ve Southwest, çünkü hangi ölçüyü kullanırsanız kullanın, ABD’deki en büyük havayolları arasında yer alıyor.

İtiraz ve gecikme

Kapsam 3 verilerinin ifşa edilmesine karşı argümanlar genellikle üç bölüme ayrılır: Şirketler, verilerin çok güvenilmez veya belirsiz olduğundan, elde edilmesinin çok zor olduğundan veya onları davalara maruz bırakacağından şikayet eder.

İlki klasik bir FUD kampanyası gibi kokuyor – korku, belirsizlik ve şüphe. Fidelity’nin baş hukuk görevlisi Cynthia Lo Bessette, SEC’e söyledi Kapsam 3 verilerinin “spekülatif, yeni ortaya çıkan, güvenilmez olduğunu ve tutarlı ve karşılaştırılabilir veriler sağlamak için mevcut standartların bulunmadığını” söyledi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/29/disclose-your-scope-3-emissions-you-cowards/

Yorum yapın