Kanada, iOS ve Android maruziyet bildirimi API’sini temel alan COVID Alert uygulamasını kapatıyor – Teknolojik Haberler


Bugün Kanada Hükümeti ilan edildi hastalığın yayılmasıyla mücadeleye yardımcı olmak için bir önlem olarak Google ve Apple tarafından ortaklaşa geliştirilen COVID-19 maruz kalma uyarısı API’sine dayanarak görevlendirdiği uygulamanın kullanımına son verdiğini bildirdi. Kullanıcılara COVID Alert uygulamasını cihazlarından silmelerini de tavsiye eden bir hükümet uyarısına göre sistem hemen devre dışı bırakıldı.

Programı neden sonlandırdığına gelince, sürüm, ülkedeki PCR testlerinde önemli bir düşüşe bağlı olduğunu ve bunun da uygulamada kullanılmak üzere hastalara çok az tek seferlik anahtar verilmesine neden olduğunu, bu nedenle kullanımın görünüşte yavaşladığını gösteriyor. bir damlaya.

Kanada, COVID Alert uygulamasını Temmuz 2020’de uygulamaya koydu ve Health Canada, o zamandan beri 6,9 milyon kişi tarafından indirildiğini ve pozitif test eden ve tek seferlik anahtarlarını uygulamaya giren 57.000 kişi adına maruziyet bildirimleri sağladığını söylüyor.

COVID Alert uygulaması, eyalet ve federal hükümet kaynaklarıyla işbirliği içinde çalışan BlackBerry tarafından yapılan güvenlik incelemesiyle kısmen Shopify’daki mühendisler tarafından geliştirildi.

Bu arada, Ontario’da sağlık sistemi rekor talep görüyor – çoğunlukla COVID vakalarının kendisinden ziyade personel kesintileri de dahil olmak üzere COVID’nin yan etkileri nedeniyle. Ontario’dan gelen atık su verileri (çoğu ölçekli PCR test programının askıya alınmasından bu yana en iyi enfeksiyon bilgisi kaynağı), son birkaç hafta içinde eyaletteki COVID vakalarında bir artışa işaret ediyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/17/canada-sunsets-its-covid-alert-app-based-on-the-ios-and-android-exposure-notification-api/

Yorum yapın