Kağıt Strandbeester Yapımı | Hackaday


Kağıt mekanizmaların sanatını seviyoruz. Mizah, güzellik ve şaşkınlık yaratan basit araçlar ve teknikler.

[Federico Tobon] itibaren [Wolfcat Workshop] kesme kağıt sanatı, origami ve geleneksel oymalı ahşap otomatlar arasında geçişler yaparak inanılmaz otomatlar yapar. Kâğıt parçalarda bağlantılar kurmaya ilişkin faydalı yeni bir video yayınladı.

İçinde bu kısa video, [Federico] için bacak mekanizmasının kağıt versiyonunu nasıl yapacağımızı gösteriyor. [Theo Jansen]birçok varyasyonda ele aldığımız klasik Strandbeest.

Kağıt otomatadaki döner bağlantılar bazen bir direk vidası gibi mekanik bir tutturucuyla yapılır, ancak işin basitliğini ihlal eder ve çoğu zaman hantal görünür. [Federico] basit bir kendinden tutturucu kullanır. Bir parçadaki 5 mm’lik delik, diğer parçadaki iki “kanat” ile eşleşir. O ayrı yaptı bağlantı elemanlarının nasıl yapıldığını anlatan video. Parçaları kesmek için bir kağıt ustasının Cricut tipi makinesini kullanıyor. Oldukça havalı.

Diğer pek çok harika şeyi ele aldık. [Wolfcat Workshop]. Otomata göz şekerinden daha fazlasını istiyorsanız, Simple Automata Extravaganza’ya göz atın.
Kaynak : https://hackaday.com/2022/11/25/making-paper-strandbeester/

Yorum yapın