Just Move 5 milyon dolar artırdığı için mükemmel ev kurulum hizmetini oluşturma yarışı başladı – Teknolojik Haberler


Son yıllarda yeni başlayanlar, dikkatlerini ‘ev kurulum hizmetleri’ olarak bilinen şeye çevirdiler. Burası, kamu hizmetlerinin ve taşınmanın, dijital olarak yönetilen (umarım) tek bir pakette toplandığı yerdir, bu da iki tam eve taşınma sürecini çok daha kolay ve çok daha az stresli hale getirir.

güncelleyici ABD’de 10 yıldan fazla bir süre önce piyasaya sürüldü ve Amerikan ev hareketlerinin iyi bir yüzdesini yönetiyor. Ayrıca bugüne kadar 467.5 milyon dolar topladı. Diğerleri şunları içerir: Onad.io ve MovingHubYeni Zelanda’dan ortaya çıktı ve İngiltere’de yeni piyasaya sürüldü.

Ev kurulum hizmeti başlatma Sadece Taşın – hem satışları hem de kiralamaları kapsayan – Birleşik Krallık’ta piyasaya sürüldü, ancak piyasaya tamamen bütünsel bir şekilde saldırdığı için hızla kazançlar elde etti.

Platformu kullanarak, bir nakliyeci belediye, su, kanalizasyon, enerji ve geniş bandı tek bir ortamda (3. taraf sitelere gitmeden) yönetebilir ve ayrıca sigorta ve taşınma işlemlerini hemen eklemenin yanı sıra API aracılığıyla hizmetini entegre eder. taşıma firmalarının, bankaların ve diğer fintech türlerinin yolculukları. Hatta taşınma ve depolama şirketi tavsiyelerini de içerir. Bütünsel derken ne demek istediğimi anladın mı?

İngiltere merkezli girişim, Longbrook Ventures ve Love Ventures tarafından yönetilen toplam 5 milyon $ (4 milyon £) tutarında yeni bir fon sağladı. Ayrıca, Octopus Group’un iki kurucu ortağı olan melekler Simon Rogerson ve Chris Hulatt’ın devam eden yatırımlarıyla birlikte bir kitle fonlaması turunun yanı sıra Mountside Ventures da katıldı. Dixons’ın eski CEO’su ve şimdi Just Move In President olan John Browett de yatırım yaptı.

Just Move artık müşterileri arasında Birleşik Krallık emlak devleri Hamptons, Openrent ve Pickfords’u sayıyor.

Nakliyeciler ‘Taşıma Uzmanları’ tarafından desteklenir, ancak platform giderek daha otomatik hale getirilerek tedarikçilerle kayıt ve ödeme sürecini kolaylaştırır.

Just Move In’in kurucu ortağı Ross Nichols yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Eve taşınmak, yapabileceğiniz en stresli şeylerden biridir ve ortalama olarak, her birimiz hayatımız boyunca 11 kez eve taşınırız. Just Move In, eve sorunsuz taşınmayı sağlamak için var.”

Nichols daha önce emlak teknolojisi girişimi RoomFlick’i kurarken, kurucu ortak Tom Old Disruptive Ltd’deydi – iki global iPhone aksesuar markası GEAR4 ve NudeAudio’nun sahibi.

Longbrook Ventures’ın Kurucusu Andrew Gale şöyle diyor: “Just Move In, tüm nakliyecilerin karşılaştığı son derece hantal bir soruna yenilikçi, sorunsuz bir çözüm sunuyor. Bu ekibin tutkusu ve açlığıyla bugüne kadar elde edilen etkileyici çekişi geliştireceklerinden ve herkes için olağanüstü bir sonuç sunacaklarından eminim.”

Girişim aynı zamanda bir B-Corp’tur, bu nedenle mümkün olduğunda etik işletmelerle ortak olur ve yalnızca Octopus Energy dahil olmak üzere yeşil enerji şirketleriyle çalışır. Aynı zamanda, gelirinin %1’inin hayır kurumlarına gittiği Planet için %1’in bir parçasıdır.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/the-race-to-create-the-perfect-home-setup-service-is-on-as-just-move-raises-5m/

Yorum yapın