Just Chatting düşünülerek oluşturulmuş Twitch Guest Star özelliğiMakale işlemleri yüklenirken yer tutucu

Bir zamanlar yalnızca video oyunlarının canlı akışları için tasarlanmış bir platform olarak görülen Twitch, artık talk show treninde. Bu sonbaharda, şu anda platformdaki en popüler kategori olan Just Chatting ile özel olarak oluşturulmuş ilk resmi özellik olan Guest Star’ı piyasaya sürecek.

Küçük bir avuç yayıncının bu yaz sonbahardaki resmi lansmanından önce test edeceği Guest Star, yayıncıların konukları sorunsuz bir şekilde izleyicilerinden çekmesine ve yayınlarında onlara tam bir ses ve video tedavisi sunmasına olanak tanıyacak. Yayıncılar, özelliği Open Broadcaster Software (OBS) gibi halihazırda kullandıkları programlara ekleyebilecek ve oluşturduğu pencereler özel kaplamalar ve markalama ile entegre edilebilecek.

Yayıncılar şu anda sohbet uygulaması Discord gibi üçüncü taraf hizmetleri kullanarak benzer bir etki elde ediyor, ancak Twitch’in amacı sürtünmeyi azaltmak ve yayıncılara, birinin Twitch hesabının ne kadar süredir kullanıldığını, hesaplarını doğrulayıp doğrulamadıklarını görüntüleyerek potansiyel konukları inceleme olanağı vermek. telefonları ve genel hesap durumu ile.

“İçerik oluşturucularla konuşurken, bir kısmı bize yaratıcı olmaktan çekindiklerini söyledi. [talk show-like content] çünkü toplulukları için uygun olmayan bir şeyi veya birini yayına sokmaktan endişe duyuyorlar,” dedi Twitch Ürün Başkan Yardımcısı Jeremy Forrester Washington Post’a. “İşte bu nedenle, konukları önceden veterinere götürmeyi veya canlı yayınlanmadan önce taramayı kolaylaştıracak özellikler geliştiriyoruz.”

Discord, kullanıcıları güvende tutmaya yardımcı olmak için yeni Twitch benzeri AutoMod özelliği ekler

Geçmişte Twitch, yayıncıların birlikte oyun oynamasını izlemeyi kolaylaştıran çok sayıda özellik sunmuştu, ancak bu, Just Chatting’in ilk kez ön plana çıkmasıdır. Twitch, orijinal olarak yayıncıların izleyicileriyle sohbet etmesi ve rahatlaması için tasarlanan kategoriyi resmi olarak 2018’de kurdu. Ancak o zamandan beri, düzenli talk show’lar da dahil olmak üzere çok çeşitli oyun dışı etkinlikler için bir havuz haline geldi. tartışmalı eğilimler ve IRL yarışmaları bu televizyonda (gerçek televizyonda olduğu gibi) yersiz hissetmezdi. Twitch, 2020’den bu yana kategoride izlenme saatlerinin yüzde 151 arttığını ve Just Chatting içerik oluşturucularının gelirlerinin yüzde 169 arttığını belirtiyor.

Twitch’in Guest Star’ı oluşturma ve başlatma kararı, bu eğilimin bir göstergesidir.

Forrester, “Just Chatting yayınları, video oyunu yayınlarından farklıdır ve topluluklarla etkileşime girmeye ve etkileşimde bulunmaya çok daha bağımlıdır” dedi. “Bu nedenle, Just Chatting içerik oluşturucularının topluluklarıyla ve ürettikleri içerikle daha kolay etkileşim kurmaları için hangi özellikleri ve araçları geliştirebileceğimize özellikle bakmak için geçen yıl bir grup oluşturduk.”

Bu, Just Chatting’e özgü özellikler söz konusu olduğunda sadece bir başlangıçtır. Bununla birlikte, Twitch, video oyunlarına odaklanan yaratıcıları – yine de platformun ekmek ve tereyağını – soğukta bırakmayı planlamıyor. Forrester ayrıca oyun yaratıcıları ile Just Chatting yaratıcıları arasındaki ayrımın bazılarının sandığı kadar anlamlı olduğuna inanmıyor.

“Oyun içerik oluşturucularının da düzenli olarak Just Chatting içeriği ürettiğini hatırlamak önemlidir” dedi. “Araştırdığımız tüm özellikler ortalanmış [on] içerik oluşturucuların topluluklarıyla etkileşime geçmelerini, etkileşimde bulunmalarını ve onlardan bilgi talep etmelerini kolaylaştırıyor ve hem oyun hem de Just Chatting içerik oluşturucularının bunlardan yararlanacağına inanıyoruz.”

Kaynak : https://www.washingtonpost.com/video-games/2022/06/30/twitch-guest-star-just-chatting/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın