Juniper’ın giriş seviyesi kampüs anahtarları çok fazla güç sağlar • Kayıt


Juniper Networks, bu hafta çoklu gigabit ağı ve ethernet üzerinden büyük güç (PoE) bütçelerini bir dizi giriş seviyesi cihaza genişleterek kampüs anahtarlama portföyünü geliştirdi.

Şirketin EX4100 anahtarları, daha önce duyurulan EX4400’ün altında yer alır ve kampüsten kampüse güvenli iletişim için EVPN-VXLAN, ağdan ağa iletişimi korumak için MACsec ve grup tabanlı mikrosegmentasyon dahil olmak üzere çok çeşitli güvenlik ve otomasyon işlevleri sunar. .

Anahtarlar ayrıca, Juniper’ın kablosuz erişim noktaları tarafından sıfır temaslı tedarik, yönetim ve AIOps destekli sorun giderme için kullanılan aynı Mist Cloud yönetim ortamıyla doğrudan entegre olur.

Anahtarlar, alt uçta 12x tek gigabit bağlantı noktalarından üst uçta 48x çoklu gigabit bağlantı noktalarına kadar değişen çeşitli form faktörlerinde ve bağlantı noktası yoğunluklarında mevcuttur.

Yığının en üstünde EX4100-MP bulunur. Anahtar, standart gigabit’inizden 10 Gbit/sn’ye kadar değişen bağlantı noktası hızlarına sahip 24 ve 48 bağlantı noktalı form faktörlerinde gelir. Her iki kasa da toplam anahtarlama kapasitesinin 472Gbit/sn’sinde tamamlanır ve 10 ila 25Gbit/sn’de çalışan sekiz uplink özelliğine sahiptir.

EX4100-MP, daha yüksek bağlantı noktası hızlarına ek olarak, 1.620 W birleşik çekim için bağlantı noktası başına 90 W’a kadar destekleyebilen sağlıklı bir PoE bütçesine sahiptir ve bu da onu büyük kablosuz erişim veya IP kamera dağıtımlarına güç sağlamak için ideal hale getirir.

Bu arada standart EX4100, benzer bir form faktörünü korur ancak standart gigabit hızlarına yapışır. Bu nedenle, 376 Gbit/sn toplam anahtarlama kapasitesinde zirveye çıkıyor. Anahtar, aynı zamanda, toplamda 1.440 W’a kadar olan bağlantı noktası başına 30 W güçte, çok amaçlı kardeşinin PoE bütçesinden yoksundur.

25 Gbit/sn yukarı bağlantılara veya büyük PoE bütçelerine ihtiyaç duymayanlar için EX4100-F, esasen standart ve çok amaçlı kardeşlerinin kısaltılmış bir versiyonudur. Bu ödünler karşılığında Juniper, anahtarı üçüncü, 12 portlu, pasif olarak soğutulmuş bir form faktöründe sunuyor.

Ardıç suları Mist, WAN Güvencesi

Anahtarların yanı sıra Juniper, Mist AIOps platformu için Marvis sanal asistanı için bir Windows istemcisi ve yanlış yapılandırmaları otomatik olarak belirlemek ve düzeltmek için tasarlanmış WAN Güvencesi hizmetinde iyileştirmeler de dahil olmak üzere yeni özellikler de sundu.

2020’nin ortalarında tanıtılan Marvis, ortak görevleri otomatikleştirmek ve ağın durumu hakkında sohbet amaçlı geri bildirim ve öneriler sağlamak için tasarlanmış, sohbet botu tarzı bir sanal asistandır.

Şimdiye kadar Marvis, bir web arayüzü veya Android uygulamasıyla sınırlıydı. Bu haftanın güncellemesiyle müşteriler, yapay zeka yardımcısını Windows sistemlerine de yerleştirebilir.

Bu arada, geniş alan ağlarında AIOps görünürlüğünü ve sorun giderme araçlarını genişleten Juniper’in Mist WAN güvence hizmeti, yanlış yapılandırılmış sunuculardan, VLAN’lardan veya istemcilerden kaynaklanan DHCP hatalarını belirleme ve bulma becerisi kazandı.

Son olarak, kablosuz cephede, Juniper, erişim noktalarında otomatik yerleştirme ve yönlendirme için destek sağladı.

Teknoloji, erişim noktalarının entegre Bluetooth telsizlerini ve kanal durumu bilgilerini, bunları bir kat planına yerleştirmek ve beklendiği gibi yönlendirilmelerini sağlamak için kullanır. Herhangi bir cihaz yanlış dağıtılırsa, sorun Mist Cloud panosunda işaretlenir.

Yaklaşım, en azından kısmen GPS bağlantısına dayanan rakip Aruba tarafından sunulan benzer bir yetenekten biraz farklıdır. ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/07/14/junipers_latest_campus_switches_promise/

Yorum yapın