Juniper Networks, otomasyon yeteneklerini artırmak için yapay zekayı besliyor


Transform 2022’yi 19 Temmuz’da ve neredeyse 20 – 28 Temmuz’da geri getirmekten heyecan duyuyoruz. İçgörülü görüşmeler ve heyecan verici ağ oluşturma fırsatları için yapay zeka ve veri liderlerine katılın. Bugün kayıt Ol!


Ardıç Ağları bugün yapay zekaya dayalı ağ oluşturma yeteneklerini destekleyen birkaç yeni özellik ve ürünü duyurdu. Şirket, Mist teknolojisini kablolu ağ, veri merkezi ve en son olarak SD-WAN üzerinden çalışacak şekilde genişletti.

2019’da Juniper, satın almak için 400 milyon doların biraz üzerinde ödeme yaptı. Sis Sistemleri, şirketin AI stratejisinin temel taşı haline geldiği için şimdi bir çalma gibi görünüyor. Satın alma zamanında, Mist tartışmasız WiFi için en iyi AI motoruydu. Şirket, temel nedenin teşhis edilmesi zor olabileceğinden, sorun gidermesi en zor ağ alanı olabilen kablosuz LAN ile başladı. Araştırmamız, bazı mühendislerin zamanlarının dörtte birini WiFi sorunlarını gidermekten başka bir şey yapmadan harcadıklarını buldu.

Bu en son duyuru seti, mevcut yetenekler üzerine kuruludur ve Juniper’ın “Deneyim-Önce Ağ Oluşturmaağın, sınıfının en iyisi kullanıcı ve müşteri deneyimlerini sunabilmesi gereken bir vizyon. Yeni yetenekler şunları içerir:

Juniper Erişim Noktalarının (AP’ler) otomatik yerleşimi ve yönü ile geliştirilmiş kablosuz performansı

AP’lerin yerleştirilmesi, harika bir kablosuz deneyim için hem kritik hem de doğru olması zordur. Tipik olarak, BT uzmanları bir saha araştırması yapacak ve ardından bunu nereye yerleştirecekleri ve nasıl yönlendirecekleri konusunda plan olarak kullanacaklardır. Saha araştırmaları genellikle binalarda performansı bozabilecek şeyleri gözden kaçırabilir. Ayrıca, bir ağ mühendisinin planı yanlış okuması ve AP’leri yanlış yere yerleştirmesi kolaydır.

Diğer bir faktör ise, bir binada bazı şeylerin değişmesi ve saha araştırmasının şu anda doğru olabileceği, ancak yeni ekipman, zeminin yeniden tasarımı veya elektronik gibi şeylerin yeni AP yerleşimi ihtiyacını garanti edebileceğidir.

Juniper Mist artık kurulum sonrası AP’lerin gerçek yerleşimini ve yönünü otomatik olarak doğrular ve düzeltilmesi gereken yanlış yerleştirilmiş AP’leri vurgular. özelliği kullanır Juniper Kablolu Güvence hizmetişirketin kullandığı sanal Bluetooth Düşük Enerji (vBLE) Mist Wi-Fi 6 veya 6E AP’leri Juniper Mist panosundaki bir haritaya otomatik olarak yerleştirmek için makine öğrenimi tabanlı algoritmalarla birleştirilmiş anten dizileri.

AP’ler arasındaki konum, yön ve mesafe hesaplanır ve dağıtım sorunlarını azalttığı, hatta ortadan kaldırdığı gösterilir. Ortam değiştikçe, gösterge panosu AP’lerin nereye taşınması gerektiğini gösterecektir.

Ortalama onarım süresinde azalma AIops eylemleri ve ağ öngörüleri

Mist adında bir sanal ağ yardımcısı içerir. Marvis Bu, ağ yöneticilerinin konuşma yapay zekası aracılığıyla ağ ile arayüz oluşturmasını sağlar. Marvis birkaç “Hareketler”, bu, bir ağ sorunu oluşturan bir koşulu tanımladığını söylemenin basit bir yoludur. Bu sürümle Juniper, DHCP arıza kapsamları ve kablolu kimlik doğrulama gibi yaygın ancak kesintiye neden olan ağ sorunlarını ele almak için yeni Eylemler ekledi. Bu Eylemler, sonuçta kullanıcı ve müşteri deneyimini iyileştiren ortalama çözüm süresini azaltmaya yardımcı olur.

Juniper ayrıca mevcut Android’i tamamlamak için bir Marvis Windows istemcisi yayınlıyor. Bir Windows bilgisayara yüklendiğinde, Mist, performansı ve bağlantıyı etkileyebilecek ağ sorunları konusunda daha iyi görünürlüğe sahiptir. Bilgiler Mist AI’ye gönderilir, böylece Marvis ne önereceği konusunda daha bilinçli kararlar verebilir. Bir istemcinin kullanılması, bir bindirme sensör ağı ihtiyacını ortadan kaldırır.

Yeni bir Ethernet anahtarı aracılığıyla daha az karmaşıklıkla artırılmış ölçeklenebilirlik

Juniper, ürün yelpazesine yeni bir anahtar ekledi. EX anahtar ailesi. EX4100, basitleştirilmiş işlemlerle yüksek ölçeklenebilirlik için optimize edilmiştir. Yeni anahtar, dağıtım ve erişim katmanlarına uzanan bir EVPN-VXLAN yapısını kullanıma sunmanın karmaşıklığını ortadan kaldırıyor. Ayrıca MACsec AES 256 gibi bir dizi önemli güvenlik özelliği ve grup tabanlı ilkeleri kullanan standartlara dayalı mikro segmentasyon içerir. Bu, bir kuruluştaki IoT cihazlarının sayısı arttıkça önem kazanır.

Genel olarak şirket, gelişmiş kullanıcı ve ağ mühendisi deneyimleri sağlamak için bulut ilkelerini ağa getiriyor. Örneğin, Mist AI, el değmeden sağlama ve otomatikleştirilmiş iş akışları aracılığıyla dağıtım sürelerini hızlandırır. Ayrıca, sorunları kullanıcıyı etkilemeden önce çözebilen tam yığın olay bağıntısı ve proaktif anormallik algılama ile hızlı sorun giderme sağlar. Araştırmamız, sorun bildirimlerinin yaklaşık dörtte üçünün, ağ mühendislerini sürekli olarak geride tutan BT departmanı tarafından değil, kullanıcılar tarafından açıldığını buldu. Juniper’ın amacı, ağ verilerini ve yapay zeka analitiğini kullanarak bu eğilimi tersine çevirmektir.

Bir şirket olarak Juniper, teknolojiyi pazarlayan, hızlandıran ve besleyen bir şirket olmaktan uzaklaşarak, değerini iş açısından ifade edebilen bir şirkete dönüşerek mükemmel bir iş çıkardı. İşletmeler hem kullanıcı hem de müşteri deneyimi konusunda rekabet eder ve Juniper’ın yapay zekayı kullanması, her ikisini de doğrudan etkilemesini sağlar. Bu, yalnızca BT uzmanları için değil, iş liderleri için de önemli olan bir şeydir.

Chris Preimesberger eWEEK’in eski bir editörü ve yirmi yılı aşkın süredir BT trendleri ve ürünleri hakkında rapor veren ve bunları analiz eden düzenli bir VentureBeat katılımcısıdır.

Zeus Kerravala kurucusu ve baş analistidir. ZK Araştırma. Yankee Group’ta 10 yıl geçirdi ve bundan önce bir dizi kurumsal BT pozisyonunda bulundu. Kerravala, 3.960 teknoloji analistini ve onların bireysel basın kapsama ölçümlerini değerlendiren Apollo Research tarafından dünyanın en iyi 10 BT analistinden biri olarak kabul ediliyor.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji ve işlemler hakkında bilgi edinmeleri için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Üyelik hakkında daha fazla bilgi edinin.Kaynak : https://venturebeat.com/2022/07/13/juniper-networks-infuses-ai-to-pump-up-automation-capabilities/

Yorum yapın