Jungle’a Hoş Geldiniz, kaygan iş platformu için 54 milyon dolar kazandı • Teknolojik Haberler


Fransız başlangıç Ormana hoşgeldin yeni bir 54 milyon $ (50 milyon €) C Serisi raund topladı. Başlangıç, tonlarca bilgiyle dolu gelişmiş profiller oluşturarak diğer şirketlerin yeni çalışanları daha kolay işe almasına yardımcı oluyor.

Özellikle Welcome to the Jungle, bazı yüksek kaliteli fotoğraflar çekebilmeleri ve çalışanlarla bazı hızlı röportajları kaydedebilmeleri için ofisinize bir fotoğraf ve video ekibi gönderir. Esasen, platformdaki bir profil, süslü bir dergideki bir makale gibi görünmelidir.

Müşteriler ayrıca iş fırsatları ve avantajlar, kurum kültürü ve mevcut ekip hakkında daha fazla bilgi ekler. İş arayanlar daha sonra Jungle’ın iş panosuna hoş geldiniz üzerinden iş tekliflerine göz atabilir ve şirketler hakkında daha fazla bilgi edinebilir.

Girişim ayrıca kendi başvuru takip sistemini geliştirdi ve bazı şirketler platformu doğrudan işe alım süreçleri için kullanıyor. Daha kolay işe alım yapmak istiyorsanız, şirketler ayrıca isteğe bağlı olarak özel içerik, artırılmış iş teklifleri, daha fazla ölçüm ve üçüncü taraf işe alım araçlarıyla entegrasyon için ödeme yapabilir.

Mevcut üç yatırımcı masaya daha fazla para koyuyor — Revaya, XAnge ve Bpifrance’ın Digital Ventures’ın fonu. Welcome to the Jungle’s cap tablosuna beş yatırımcı daha katılıyor — mutluluk/, Cipio İş Ortakları, Grup ADPKostogri (Betclic CEO’su Nicolas Béraud’nun yatırım şirketi) ve Şerpaları YÜKSELTİN.

Ormana Hoş Geldiniz başlangıçta teknoloji girişimleriyle başladığı için, platformda hala çok sayıda yüksek vasıflı iş fırsatı var. Fransa’da yaşıyorsanız ve önde gelen bir mühendislik veya işletme okulundan mezun olduysanız, muhtemelen iş arama sürecinizin bir noktasında Welcome to the Jungle’a göz atmışsınızdır.

Şirket yeni müşteriler ve sektörler eklemeye devam ettikçe bu durum zamanla değişiyor. Şirket, şu anda aylık 3 milyon tekil ziyaretçi çektiğini söylüyor. Şu anda 5.000 müşteriyle çalışıyor ve başlangıç, yıllık 30 milyon Euro’luk sürekli gelir elde ediyor.

Bu etkileyici bir gelir ölçütü ve muhtemelen şirketin 2015’teki başlangıcından bu yana neden 79 milyon € toplamayı başardığını açıklıyor. Ormana Hoş Geldiniz için şimdiden 300’den fazla kişi çalışıyor.

“Mevcut ekonomik ortam göz önüne alındığında oldukça büyük bir başarı. Kurucu ortak ve CEO Jérémy Clédat yaptığı açıklamada, artık personel sektöründe devrim yaratmaya devam etmek ve Welcome to the Jungle’ın tarihinde yeni bir bölüm başlatmak için gerekenlere her zamankinden daha fazla sahibiz.

Sırada Welcome to the Jungle, ABD’ye yayılmak istiyor ve bu da bazı yerelleştirme çabalarının yanı sıra yeni işe alımlar gerektirecek. Platform zaten İspanya ve Çek Cumhuriyeti’nde yayında olduğundan, bu şirketin ilk uluslararası genişlemesi değil. Tabii ki, girişimin ayrıca kendi profili işe alma stratejisini kolaylaştırmak için platformunda.Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/25/welcome-to-the-jungle-grabs-54-million-for-its-slick-job-platform/

Yorum yapın