Jungle Ventures, 600 milyon dolarlık bir fonu kapatarak yönetim altındaki toplam varlıklarını 1 milyar doların üzerine çıkardı – Teknolojik Haberler


Singapur merkezli girişim şirketi Orman Girişimleri dördüncü fonunun kapanışıyla birlikte Güneydoğu Asya ve Hindistan’ın derinliklerine iniyor. Fon IV, yeni yatırımlar için 450 milyon dolar ve portföy şirketlerindeki müteakip yatırımlar için ayrılmış 150 milyon dolar olmak üzere toplam 600 milyon dolar. Fonun kapanması, Jungle Ventures’ın yönetim altındaki toplam varlıklarını 1 milyar doların üzerine çıkarıyor ve bu da onu Güneydoğu Asya ve Hindistan’da bu dönüm noktasına ulaşan ilk bağımsız, Singapur merkezli girişim şirketi yapıyor.

Fon IV’ün sınırlı ortakları, geri dönen yatırımcılar ve yeni yatırımcılar arasında eşit olarak bölünür. Geri dönen destekçiler Temasek, IFC, FMO ve DEG’yi içerirken, yeni LP’ler StepStone Group’u içeriyor. Teknolojik Haberler, fonun Eylül 2021’deki ilk 225 milyon dolarlık kapanışını karşıladı.

Jungle Ventures, 2012 yılında Amit Anand ve Anurag Srivastava tarafından 10 milyon dolarlık bir başlangıç ​​fonu ile kuruldu. Jungle Ventures’ın yaklaşık 60 portföy şirketi var ve kurumsal değerinin 250 milyon dolarlık yatırım sermayesinde 12 milyar doların üzerinde olduğunu ve kayıp oranının %5’ten az olduğunu söylüyor.

Jungle Ventures’ın en dikkate değer yatırımlarından bazıları tek boynuzlu atlar Kredivo, Livspace ve Moglix’tir. Güneydoğu Asya ve Hindistan arasında genişleyebilecek şirketler arıyor; örneğin, Livspace Hindistan’da kuruldu ve şu anda Güneydoğu Asya’da da faaliyet gösteriyor.

Fon IV, Jungle Ventures’ın “yoğun portföy” yaklaşımını sürdürecek ve Hindistan ve Güneydoğu Asya’dan 15 ila 18 kilit yatırım yapılması öngörülüyor. Pek çok takip yatırımı yapıyor ve bazı şirketlere birden fazla turda yaklaşık 30 milyon ila 40 milyon dolar yatırım yaptı.

“2012’deki kuruluşumuzdan beri bu felsefeye yatırım yapıyoruz. Bu, düşüncemizi etkileyen iki ana faktör tarafından yönlendiriliyor. Birinci faktör, bu bölgedeki kurucuların çoğunun ilk kez kurucu olmaları ve bu kuruculara işlerini büyütmelerine ve aynı zamanda bir lider olarak büyümelerine yardımcı olmak için çok fazla yardıma ve desteğe ihtiyacınız var ”dedi. Teknolojik Haberler. “Kurucudan CEO olmaya çok uzun bir yolculuk, çok sancılı bir yolculuktur ve pek çok insan başarılı CEO olamaz.”

“Bu bölge her sektörde tamamen yetersiz ve biz zamanımızı, enerjimizi ve sermayemizi daha az yatırıma odaklamayı ve onları büyütmeyi tercih ediyoruz” diye ekledi.

Fon IV, Vietnam dijital bankası Timo’yu zaten destekledi; Singapur arka ofis işletim sistemi Sleek; Hintli D2C tüketici elektroniği markası Atomberg; Kadınlar için Web3.0 tabanlı sosyal kripto-topluluk platformu Eveworld; ve çalışan tutma SaaS platformu olan inFeedo.

“Geri adım atarsam ve tek bir kapsayıcı tez düşünürsem, Web 3 gibi kavramlar olsun, kavramları olsun, dünya çapında gerçekleşen tüm ademi merkeziyetçilik ve eşitlikçi internet hareketinden şimdi çok ama çok ilham aldığımızı söyleyebilirim. KOBİ teknolojisinin dijitalleşmesi olsun, sosyal ticaret gibi,” dedi Anand. “Aslında bu fonun en heyecan verici yanı, internetin gücünü internet ekonomisindeki en küçük katılımcıya ulaştırmak.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/jungle-ventures-closes-a-600m-fund-bringing-its-total-assets-under-management-to-over-1b/

Yorum yapın