Join, inşaat için bir ‘karar verme’ platformu oluşturmak için yeni parayı güvence altına alıyor – Teknolojik Haberler


KatılmakMimarlık, mühendislik ve inşaat için bir karar verme platformu olan , bugün SignalFire liderliğindeki Ironspring Ventures, Metaprop, Building Ventures ve Standard Ventures’ın katılımıyla 16 milyon dolarlık A Serisi turunu tamamladı. CEO Andrew Zukoski’ye göre, şirketin toplamını 30 milyon $’a yükselten yeni sermaye, pazarın genişlemesi ve Join’in ürününün genişletilmesinde “ikiye katlanmaya” yönlendirilecek.

Join, 2017’de başlatıldı. Zukoski, Drew Wolpert, Jim Forester, Ye Wang ve kurucu ekibin geri kalanı, Google’ın deneysel ürün laboratuvarı X’in (eski adıyla Google X) bir uzantısı olan Flux Factory aracılığıyla bir araya geldi. ve bina inşaat kararlarını belgeler. Flux, 2014’te X’ten çıkan ilk şirketti, ancak bir mimar olduğunda tartışmalara saplandı. dava açmak hem Flux hem de Google, onun mimari tasarım yazılımı fikirlerini çaldığı iddiasıyla.

Zukoski, Join’in daha sessiz bir profile sahip olmasını umuyor. Teknolojik Haberler’a e-posta yoluyla “Ekiplerin güvene dayalı olduğu ve binaların güven üzerine inşa edildiği bir dünya hayal ediyoruz” dedi. “Genel müteahhitler işi kazanmak, planlamak ve sonra yürütmek zorunda. On projeden biri, genel müteahhitler için mali bir felakettir. Yürütmeyi izlemek ve kontrol etmek için iyi sistemleri var. Ancak bu sistemler, işbirlikçi dağıtım yöntemlerine geçişle birlikte giderek daha kritik hale gelen önceki aşamalara ilişkin herhangi bir görünürlük sağlamıyor.”

Zukoski pozisyonları Birçok inşaat paydaşının projeler hakkında karar vermek için kullandığı Excel ve diğer e-posta tabanlı iş akışlarının yerine katılın. Projeler için risk yönetiminin çoğu, “inşaat öncesi” olarak bilinen erken aşamalarda gerçekleşir. Ancak genellikle farklı elektronik tablolarda gerçekleşir ve bu da ayrık iletişimlere yol açar.

Join, Excel’den ve diğer tahmin araçlarından veri alır ve inşaat öncesi kararların etkisini değerlendirmek için görünürde daha kolay bir yol sağlar. Örneğin, Join ile bir kullanıcı “eğer” soruları sorabilir ve bir seçeneğin maliyet etkisini gerçek zamanlı olarak görebilir.

Katılmak

Resim Kredisi: Katılmak

“Procore ve Autodesk gibi önde gelen şirketler, işin sahibi, mimar ve müteahhit arasındaki ilişkilerin şelale yazılım geliştirmeye benzediği 20 yıl önce işin teslim edilme şekli etrafında inşa ettiler. Ekipler, ne kadara mal olacağı konusunda herhangi bir geri bildirim almadan önce bir binanın her detayını tasarlardı. Bu, birçok projenin gecikmiş ve bütçesini aşmış olmasının başlıca nedenidir” dedi. “Bu değişti. Şimdi, işin %80’i teslim edilmiş tasarım ve inşaatı erken bir araya getiren ve maliyetin tasarımı bilgilendirmesine izin veren işbirlikçi yöntemlerle. Bu, inşaat için büyük bir fırsat, ancak bu paydaşların bir araya geldiği inşaat öncesi aşamada büyük bir işbirliği ihtiyacı olduğu anlamına geliyor.”

Join, paydaşların görüntüleyebileceği ve olası uyarı işaretlerini ele almak için yanıt verebileceği bir gösterge panosu aracılığıyla gerçek zamanlı veriler, karar geçmişi ve bilgiler sunar. Platform, görselleştirme araçlarının yanı sıra zaman çizelgesi ve bütçe planlayıcıları içerir ve gelecekteki proje performansına dayalı içgörüler sağlayarak gelecekteki projelerden faydalanabilir.

Zukosk, 2020 Autodesk’e işaret ederek, “Hem pandemi hem de teknolojinin yavaşlaması konusunda iyi bir konumdayız” dedi. anket kötü karar vermenin inşaat endüstrisine önlenebilir yeniden işleme veya ilk seferde doğru yapılmayan işleri yeniden yapma maliyetinin 89 milyar dolara mal olduğunu gösteriyor. “Bir bütün olarak, inşaat sektörü yeni teknolojiyi benimseme konusunda daha yavaş, bu nedenle müşterilerle büyümek için çok fazla alan var.”

Gerçekten de, inşaat sektöründeki teknolojinin büyümesi genellikle yavaştır. Örneğin, bir son KPMG Kanada anketi, Kanada’daki inşaat şirketlerinin dörtte üçünün dijital olgunluklarını “oldukça düşük” olarak değerlendirdiğini ortaya koydu.

Ancak Zukosk, Pandemi, inşaat şirketlerini teknolojiyi ve yeni çalışma yöntemlerini benimsemeye ve müteahhitlerin işlerini genel olarak daha verimli hale getiren teknolojiye olan ilgilerini artırmaya yöneltti. Yani Join’in platformu sağlık tesisleri, araştırma merkezleri, uygun fiyatlı konutlar ve eğlence ve spor kompleksleri için kullanan yaklaşık 50 müşterisi var.

İnşaat teknolojisine olan talebin altını çizerek, ABD merkezli sektörde yatırımcı finansmanı ulaşmış Construction Dive’a göre 2021’de rekor 2,1 milyar dolar – bir yıl öncesine göre %100’den fazla artış -. Kısa bir süre önce, AI destekli inşaat yönetimi platformu Buildots, bir finansman turunda 60 milyon dolar kazandı. Bu arada, bir inşaat tasarım platformu olan Alice Technologies, platformunu genişletmek için 30 milyon dolarlık taze sermaye topladı.

Zukosk, Seri A’dan elde edilen nakitle hedeflerden birinin, Join’in ekibinin büyüklüğünü 2023 yılına kadar 52’den 75’e çıkarmak olduğunu söylüyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/join-secures-new-cash-to-build-a-decision-making-platform-for-construction/

Yorum yapın