Joby Aviation, havacılık yazılım sertifikasyonunu hızlandırmak için Avionyx’i satın aldı – Teknolojik Haberler


Joby HavacılıkTicari yolcu hizmetleri için elektrikli dikey kalkış ve iniş araçları (eVTOL) geliştiren Kaliforniya merkezli bir şirket, Avioniksbir havacılık yazılım mühendisliği firması, Çarşamba günü Teknolojik Haberler Sessions: Mobilite aşamasında.

Şirketler anlaşmanın şartlarını açıklamadı, ancak Joby bunun bir devralma olduğunu söyledi, bu da Avionyx’in personelinin Joby’ye katılacağı anlamına geliyor. Ayrıca muhtemelen bunun bir hisse senedi ve hisse senedi anlaşması kombinasyonu olduğu anlamına gelir.

Şirket, Joby’nin pilotlu beş koltuklu eVTOL uçağının, tek bir şarjla maksimum 150 mil menzil ile saatte 200 mil hıza kadar dört yolcu taşıyabileceğini söyledi.

Geçen yıldan beri Joby ile birlikte çalışan ve havacılık sektöründe 30 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Avionyx’i üstlenmek, Joby’nin birçok şirketin yapmaya çalıştığı şeyi yapmasına olanak tanıyor: Dikey olarak entegre olma.

Joby’ye göre, yazılım doğrulaması FAA düzenlemelerini ve standartlarını karşılamak için kritik öneme sahip çünkü mühendislerin uçakta dağıtılan yazılımı incelemesine, analiz etmesine ve test etmesine olanak tanıyor. Aynı zamanda, şu anda Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu tarafından Şubat ayında bir Joby uçak kazasına dayanarak araştırılan gibi, araç kazalarının önlenmesine de yardımcı oluyor.

Şirkete göre Joby, üçüncü taraflara güvenmeyerek platformunu yönetme, zorluklara çevik bir şekilde yanıt verme ve öğrendiklerini daha hızlı uygulama konusunda daha esnek olabilir.

Otonom hava operasyonlarına odaklanan başka bir eVTOL şirketi olan Wisk Aero’nun CEO’su Gary Gysin, TC Sessions: Mobility’de sahnede Simi ile aynı fikirde değildi: Mobilite dikey entegrasyonun faydaları hakkında, tüm bileşenlere sahip olmamanın aslında Wisk’e daha hızlı bir yol sağlayacağını söyledi. pazar, bu yüzden oyun devam ediyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, Wisk pilotlu sürüşleri hedeflemediği için Gysin, Joby’nin uçağının muhtemelen Wisk’inkinden önce gökyüzüne çarpacağını kabul etti. Joby, 2024’te hava aracı paylaşım hizmetini hedefliyor.

Avionyx’in sektördeki deneyimi, Joby’nin farklı uçaklarının performansını doğrulamak ve doğrulamak için binlerce önceden programlanmış testi hızla yürütmek için uçuş ve donanım simülatörlerini kullandığı California, Marina’daki Araç Yazılımı Entegrasyon Laboratuvarı’nda Joby’nin operasyonlarını ilerletmesine yardımcı olabilecektir. yazılım sistemleri. Şirket, bu yazılım doğrulama çabalarını hızlandırmak için Avionyx’in geldiği Kosta Rika, San Jose’de benzer bir tesisin kurulacağını söyledi.

Joby’nin FAA sertifikasyon programını desteklemenin yanı sıra, AS-9100D sertifikalı bir tedarikçi olan Avionyx, daha geniş havacılık topluluğunu desteklemek için çalışmalarına devam edecek.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/joby-aviation-acquires-avionyx-to-accelerate-aerospace-software-certification/

Yorum yapın