JobGet, vardiyalı çalışanlar için LinkedIn olma hedefiyle 52 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


Şu anda 830 milyondan fazla kullanıcısı olan LinkedIn, profesyonel çalışanların dünyası için bir merkez olarak kendine bir yer edinmiştir: bilgi ve ilgili sektörlerde iş arayan veya açık pozisyonları doldurmak için işe alım yapan kişiler için optimize edilmiş bir sosyal ağ; insanların mesleklerinde başkalarıyla bağlantı kurması için; ve iş dünyası ve mesleki gelişim hakkında düşünenler için.

Bugün, bir startup İş Al İşgücü piyasasının ilgili, ancak aslında çok farklı bir sektörü için benzer türde bir go-to-hub inşa etme emellerini beslemek için 52 milyon dolarlık bir fon açıklıyor: ücretli veya saatlik çalışanlar.

Onlar için özel olarak tasarlanan JobGet, onlara iş listeleri ve benzer işler yapan başkalarıyla bağlantı kurma fırsatı sunar; işe alım görevlilerinin, sahip olabilecekleri açık pozisyonlar için kişilere dokunma erişimi; ve kendi kariyer basamaklarında onlara yardımcı olacak eğitim ve geliştirme gibi daha fazla araç.

“Nihai vizyonumuz, saatlik işgücünün evi olmaktır” dedi. CEO ve kurucu ortak Tony Liu, “sadece iş arama değil, kariyer gelişimi, topluluklarıyla bağlantı kurma ve daha fazlası.”

B Serisi finansman, 40 milyon dolarlık öz kaynak ve 12 milyon dolarlık girişim borcu şeklinde geliyor. JAZZ Venture Partners ve Sanabil Investments, Pillar VC ve ismi açıklanmayan diğerlerinin de katıldığı turda ortaklaşa liderler. Liu Bir röportajda, borcun amacının, potansiyel ortaklıklar ve satın almalar için “bize opsiyon vermek” olduğunu, öz sermayenin ise daha fazla yeteneği işe almak ve ürün setini organik olarak oluşturmak için kullanılacağını söyledi.

Şu anda, JobGet’in aktif olduğu ABD de dahil olmak üzere birçok ülke, nihayetinde saatlik işçiler için artan işsizlik oranlarına yol açabilecek iki faktör olan durgunluk ve enflasyonla boğuşuyor. Liu, bu gerçekleşse bile (bu henüz değil), durum ne olursa olsun JobGet gibi bir platforma ihtiyaç olacaktır.

“Durgunluk iki taraflı olabilir” dedi. “Pazarın hangi yönde büyüdüğü önemli değil çünkü her zaman insanları, iş arayanları veya işverenleri işe almak zorunda görüyoruz. Bizim için şu ana kadar piyasada etkisini görmedik.”

Bununla birlikte, henüz doldurulmamış çok sayıda iş var. 10 milyon iş ilanı; ve işsizlik düşüş döneminde olsa bile, hala 6 milyon ABD’li işçi işsiz.

JobGet, iş arayan saatlik işçilerle ve onları işe almak isteyen işverenlerle bağlantı kurmada şimdiden bir miktar ilerleme kaydediyor gibi görünüyor. Mobil uygulamasının 2 milyon indirmesini (aktif kullanıcıları ifşa etmiyor) topladı ve web sitesini kullanarak 10 milyon daha indirdi, dedi Liu. Bu arada, sitede yayın yapan şirket sayısı, girişimin ilk kez açıldığı üç yıl önce 1.000’den şimdi 50.000’e yükseldi. Şirketler listesinde Home Depot, California Pizza Kitchen, Vitrin Sinemaları ve Taco Bell yer alıyor.

Platformdaki kuruluşlar ve bireyler arasındaki görüşmeler, geçen yıl üç katına çıkarak 300.000’e ulaştı ve katları e-postayla devam etti.

Nispeten konuşursak, bu rakamlar vardiyalı çalışan toplam insan sayısı için hala kovada sadece bir damla. Sadece ABD’de bu sayı 83 milyonun üzerinde. İşgücü İstatistikleri Bürosu.

Liu, JobGet konseptini pek çok fikirle aynı şekilde buldu: doğrudan bir deneyimden. Onun durumunda, ailesi Çin’den Kanada’ya göç etti ve “mavi yakalı göçmen bir aile” olarak tanımladığı şekilde büyüdü.

Temel olarak, ebeveynlerinin alabileceği işler dil becerileriyle sınırlıydı ve annesi mutfaklarda aşçı olarak çalışmaya başladı. Başka tür demografik özelliklere maruz kaldığı farklı bir yörüngede büyüyen Liu, annesinin iş bulma olasılığının ve iş arama şeklinin – genellikle bir yerden bir yere gidip form doldurmanın – neden böyle olmadığını merak etti. maaşlı mesleklerdeki diğerlerinin nasıl iş aradığına daha çok benziyor.

Bu iki işgücü demografisi arasındaki farklar elbette sadece burada bitmiyor, ancak tüm teknolojik ilerlememizin olumlu sonuçlarından biri, bazı girişimcilerin bu boşlukları belirleme yeteneği olmuştur; düşük ücretli bir vardiyalı olmanızın güzel şeyleri hak etmediğiniz ve beklemediğiniz anlamına gelmediğini anlamak; ve bu ihtiyacı doldurmak için inşa etmek. JobGet’in de burada yapmaya çalıştığı şey budur.

Liu, “İnsan merkezli bir ürün yaklaşımı benimsemeye çalışıyoruz” dedi.

Şirket şu anda aktif olarak personel alıyor ve yönetici cephesinde son zamanlarda bazı ilginç işe alımlar yaptı. ZipRecruiter’ın eski CPO’su ve şu anda başkan olan Ryan Eberhard; ve Daha önce Headspace’deki People Başkan Yardımcısı olan Louisa Cartwright, JobGet’te benzer bir göreve katılıyor.

Şirket, hem daha büyük ürün yol haritası hem de iş modeliyle ne yaptığı açısından henüz çok yeni bir aşamada. Şu anda şirketler iş ilanları için ödeme yapıyor ve bu, LinkedIn’in para kazandığı diğer iki alan olan reklam veya ücretli üyelikler için henüz bir planı olmayan birincil gelir çizgisi gibi görünüyor.

Bu, LinkedIn zaten bu kullanıcıları hedef alan oldukça fazla hizmet sağlıyor gibi görünüyorsa, neden “saatlik çalışanlar için LinkedIn”e ihtiyacımız olduğu sorusunu da gündeme getiriyor.

Liu, LinkedIn’in vardiyalı çalışma dünyası için olması gerekenden belki de “gereksiz yere daha karmaşık” olduğuna inandığını söyledi. “Gerçekten ‘beyaz yakalı’ alana çok daha fazla bağlı” diye ekledi. Bir örnek olarak, bir bulaşık makinesi pozisyonu için “birçok soru içeren” bir uygulamayı gösterdi. Sadece çok kopuk.” Facebook gibi diğerleri de bu alanda daha fazlasını yapmaya çalıştı; ve gerçekten de, Facebook’un çok sayıda vardiyalı çalışanı olan işletmeleri hedefleyen iş versiyonu Workplace; potansiyel olarak bu demografiye hitap etmek için zemin hazırlar. Ancak Liu, bunun da üstesinden gelinmesi gereken başka şeyler var gibi görünüyor, dedi.

Bu, JobGet’in olmayı umduğu yeni bir oyuncu için bir boşluk bırakıyor.

JAZZ Venture Partners’ın yönetici ortağı Zack Lynch yaptığı açıklamada, “JAZZ Venture Partners’ın olağanüstü büyümesini desteklemeye devam etmekten mutluluk duyuyoruz” dedi. “Şirket, saatlik çalışanlar için iş arama deneyimini dönüştürmek için çabalarını hızlandıracak zengin uzmanlıkla yönetici kadrosunu derinleştirdi.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/jobget-raises-52m-with-ambitions-to-be-the-linkedin-for-shift-workers/

Yorum yapın